Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Zvětšující chrupavka nosu

ZuzanaNa
25. 10. 2021 · Poslední odpověď: 1. 11. 2021

Dobrý den, je mi 40 let a už asi v 15ti letech si všimla nového malého hrbolků na nose. Nyní se trochu zvětšuje a tak jsem začala řešit. Byla jsem u kožního a chirurga a poslali mě na Orl, na Orl se pan doktor usmál s tím co jako řeším a ze je to nějaký nádor a určitě nezhoubny. Kazdopadne je to prý zvětšující se chrupavka na nose a nějaké onemocnění chruoavly.Taková diagnostika nezhoubnosti pohledem, mě dost nezpokojila. Nedá se vzít nějaký vzorek abych věděla co to je? Pak mi ještě pan doktor na ORl řekl, ze když ta chrupavka roste a odstraním ji, muže se nos začít různe kroutit , rozpadat atd. To mě tedy vyděsilo ale i překvapilo, ze by odstranění byl takový problém. Prosím o názor , co by to podle vás mohlo být a jestli je odstranění nebezpečné. Popr. Kam s tím zajít. Dekuji

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 1. 11. 2021
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
bohužel na základě fotografie se nelze vyjádřit. Doporučuji se objednat na osobní konzultaci, kde vyšetříme a doporučíme vhodný postup.

S pozdravem
MUDr. Jiří Borský, Ph.D.
Klinika YES VISAGE
Vážená paní, domnívám se, že se nemusíte obávat nějakého zhoubného zvrhnutí. Na druhou stranu, z případné operace je nutno mít respekt, statistika velkých čísel je neúprosná z hlediska teoretických komplikací. Operovat zbytečně nos není dobrý nápad. Obraťte se na pracoviště plastické chirurgie, které inseruje rhinoplastiky. Nutné je nezávazné konzultační vyšetření specialitsou, které bude mít nějaký výstup.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 28. 10. 2021
Dobrý den,
podle fotky se nedá přesně stanovit, jestli je operace možná, nebo ne, poslala jste jen část nosu, mělo by se vše posuzovat s ohledem na tvar celého nosu a také obličeje. Postupem času se tkáně mohou uvolnit, kůže již není tak elastická a tím i se snižuje možnost provést operaci nosu ať již celého nebo jen měkké části nosu, tedy chrupavek.
Na konzultaci je možné zhodnotit všechny možnosti.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
UEM, Vyšehradská 49, Praha 2
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 27. 10. 2021
Dobrý den,
podle fotky se nedá přesně stanovit, jestli je operace možná, nebo ne, poslala jste jen část nosu, mělo by se vše posuzovat s ohledem na tvar celého nosu a také obličeje. Postupem času se tkáně mohou uvolnit, kůže již není tak elastická a tím i se snižuje možnost provést operaci nosu ať již celého nebo jen měkké části nosu, tedy chrupavek.
Na konzultaci je možné zhodnotit všechny možnosti.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 4. 2022
Rhinoplastika
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 4. 2013
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 11. 2014
Septoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 5. 2023
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 9. 2009
Laserová dermatologie
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 3. 2024
Rhinoplastika
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 10. 2012
Otoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 12. 2013
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 5. 2019
Rhinoplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 11. 2018

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi