Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Hledám název zákroku, který odstraňuje soví oči, ale není to běžná operace víček

Anna9874
20. 9. 2023 · Poslední odpověď: 26. 9. 2023

Dobrý den, kdysi mi plastický chirurg říkal, že by se u mě dal provést zákrok, díky kterému by mi přestalo být vidět tolik víčka. Tím nemyslím, že by mi na víčkách visela volná kůže, která do nich nemá zasahovat, ale že mám asi od přírody "široká" víčka. Nejlépe to dokážu demonstrovat na fotkách. Jsem velmi mladá, měla jsem je odjakživa a má je i moje babička. Chirurg mi taky říkal, že by mi to mohli proplatit na pojišťovně. Takže jsem se chtěla zeptat, jak se nazývá můj problém, jak zákrok, kterým by se to odstraňovalo a jak probíhá zákrok, když je na pojišťovnu. Musí ho doporučit praktický lékař, nebo jak to funguje? Děkuji

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 26. 9. 2023
Dobrý den,
operaci očních víček, blepharoplastiku zdravotní pojišťovna neproplácí, před každým výkonem je nutná osobní konzultace o vhodnosti a možnosti daný výkon provést.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Premium
Dobrý den,
váš problém se nazývá "ptóza víčka" a je způsoben dlouhou "šlachou" od svalu, který má na starosti otevírání očí, tzv. musculus levator. Přes pojišťovnu tento výkon lze, pokud vám víčko již zčásti překrývá zorničku. Netřeba přes praktika, můžete rovnou na pracoviště plastické chirurgie, které má s problematikou zkušenosti. Tam lékař posoudí, zda se jedná o tuto diagnózu a zda jste indikována k operaci.

S pozdravem
Ivo Menšík

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi