Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Kožní "struna" táhne víčka k nosu - po blefaroplastice

Kou
19. 5. 2023 · Poslední odpověď: 24. 5. 2023

Dobrý den, mám měsíc a půl po blefaroplastice. Víčka jsou oteklá. Ještě více mne ale při pohybu očí trápí něco jiného. Od místa, kde končí jizvy, se přes vnitřní koutek očí směrem k nosu napíná kůže tak, že tvoří jakési "struny". Velmi to táhne při pohybu očí! Jizvy jsou tenké, nepřipadá mi, že by mohly způsobovat takový tah. Mažu je měsíčkovým krémem, ošetřuji i New Gelem, tlakuji. Nepozoruji vůbec zlepšení. Čím je to způsobeno a přejde to? Tak se bojím, zda ty struny zmizí, nyní mám pocit, jako bych měla víčka přišitá k nosu. Snad to na fotce bude vidět, nevím, zda jsem problém výstižně definovala.

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Nejlepší odpověď
Dobrý den, vždy doporučujeme konzultaci s vaším operatérem.
Po korekci víček je třeba i trpělivost, hojení může trvat i 3 měsíce.
BODY klinika plastické chirurgie
FORMÉ Clinic
Praha . 24. 5. 2023
Dobrý den. Provádějte tlakové masáže, je potřeba dát hojení čas.. Uvidíte po cca 6 měsících, kdyby bylo potřeba, na řešení se určitě poradíte s Vašim operatérem. Hezký den přejeme! Formé clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 23. 5. 2023
Dobrý den,
nadále provádějte tzv. tlakové masáže, to znamená, zatlačit prstem na jizvu, podržet 5-10 sekund, provádět masáže asi 15 minut denně, nedávejte na jizvu příliš mnoho krému, aby se jizva krémem nenasákla a nezbytněla.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 23. 5. 2023
Dobrý den,
"struna" se časem uvolní, je nutné provádět správně tlakové masáže.
Technika masáží jizev: zatlačit prstem na jizvu, podržet 5-10 sekund a opakovat, masírujte 1-2x denně, opatrně ale s krémy na jizvy, pokud dáte příliš mnoho krému na jizvy, nasáknout se a mohou zbytnět.
S pozdravem
MUDr. helena Singerová
Dobrý den,
"struny" jdoucí ke kořeni nosu jsou po operaci víček poměrně časté. I když se vám zdají jizvy tenké, mohou být příčinou této obtíže. Většinou dojde ke spontánnímu vymizení, pokud ne, pak asi po 1/2 roce od výkonu (ne dříve) lze koutek zkorigovat tzv. "Z-plastikou".
S pozdravem Ivo Menšík
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 4. 2024
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 3. 2023
Operace horních víček
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 7. 2019
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 2. 2024
Odstranění xantelazmat
1 odpověď, nejnovější odpověď: 25. 6. 2015
Frakční laser
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 26. 2. 2016

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi