Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Otok po operaci víček

jarkaji
30. 1. 2010 · Poslední odpověď: 12. 2. 2013

Dobrý den 5.6.2009 jsem byla na operaci horních víček, ale u nosu mám z obou stran jakoby otok, ale to určitě není mohu ještě žádat opravu nebo už je pozdě. Děkuji za odpověď

Reklama

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 31. 1. 2010
Nejlepší odpověď
Nebude to otok, ale pravděpodobně tukový váček, který tam byl ponechán a nyní vystupuje díky vypnutí kůže. Na to zda můžete či nemůžete cosi požadovat není žádný zákon, proto je vše velmi individuelní. Nejdříve zajděte ke svému operaterovi a pak situaci řešte. Rozhodně nechoďte na operaci jinam, protože, pokud budete chtít cosi řešit se svým současným operaterem, musíte to udělat nyní a ne po reoperaci. Zdraví Dr. Tomášek *********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 12. 2. 2013
Reakce opo operaci víček jsou individuální, obkladujte si oči co to jde. K přelomu dochází tak kolem třech měsíců po výkonu. Všeobecně lze říci, že vyjádřit se k tomu zodpovědně lze jen po vyšetření. A co na to Váš operater ???
Zdraví Dr. Tomášek ********
************
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 5. 2. 2010
Vážená paní,

vyklenutí nad vnitřními koutky je zřejmě způsobenou tukovými lalůčky, které jsou umístěny pod svalem v tom místě. Během horní blepharoplastiky běžně tyto váčky odstraňujeme, někdy však v pooperačním období se do tohoto prázdného místa může přesunout tuková tkáň ze sousedství a problém opět způsobit. Věc by Vám měl vysvětlit Váš operatér. Po půl roce od prvého výkonu je možná chirurgická korekce.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Premium
Chrudim . 31. 1. 2010
Dobrý den, máte-li problém od operace, operatér to určitě viděl při kontrolách. Potom, si myslím, bude dohoda o reoperaci jednoduchá. Nashledanou, dr.Remeš
Praha . 31. 1. 2010
Odpoved je stejna, doba od operace je jiste dulezita, ale take je dulezite u hojeni a nalez po operaci, vse zalezi na pracovisti a lekari, jejich zvyklostech a hlavne na tom, zda a jak byla operace provedena, tedy zda by byl duvod ke korekci zdarma ci nikoliv. Ale naridit ci prikazat toto nikomu nelze. Padera
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 30. 1. 2010
Dobrý den, a oslovila jste s touto otázkou operatéra? Nikdo jiný Vám opravu v rámci korekce asi neudělá. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Otevírání víček ve spánku po operaci horních víček

Lucie612106
Lucie612106
24. 11. 2017 · Poslední odpověď: 6. 1. 2019

Dobrý den, v červenci jsem podstoupila operaci horních víček (28 let). S výsledkem jsem spokojená, co mě ale velmi trápí je otevírání víček ve spánku. Kdyby se jednalo o malé nedovření, tak to asi neřeším, ale někdy je mívám otevřené opravdu hodně. Můj operáter tvrdí, že tlak. masážemi se to upraví, že mi to táhne nahoru jizva, ale po 5 měsících? Jizvu už skoro ani nevidím. Obavám se, že už to mám trvalé a oči se mi tak vlivem vysychání budou poškozovat :-( jsem zoufalá. Má někdo zkušenost s touhle komplikací? Podotýkám, že normálně je dovřu úplně lehce, takže nadměrné množství kůže nejspíš odebrané nebylo. Moc děkuji.

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
nemáme foto k posouzení, ale ryze akademicky se nejspíše jedná o to, že při tom, když jste vzhůru, tak se uplatní dermachalaza čela, zatímco ve spánku av horizontální poloze se tkáň čelo směrem k očím tolik neuplatní a de facto odlehčí, a tak se víčka otevírají, přeji hezký den prof dušková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Oční víčka na oční klinice nebo na plastice?

reny351124
reny351124
29. 12. 2017 · Poslední odpověď: 23. 6. 2018

Rozhodla jsem se pro plastiku dolních víček, ale teď mám dilema: je lepší klinika plastické chirurgie nebo oční klinika? Poraďte...

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 29. 12. 2017
Nejlepší odpověď
Každý plastický chirurg Vám řekne, že esteticky lepší je to na plastice. Místy zjišťuji drobné rozdíly v metodice obou oborů a každý háji to svoje. Očaři by to nerměli účtovat, mají to v kódech, mají-li smlouvu se ZP jako odstranění kůže víček. Tedy to není žádná "blefaroPLASTIKA". Ale je to jen můj názor plastického chirurga. Každý si hájí to svoje....
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 2. 2009
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 12. 2015
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 10. 2022
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 4. 2014
Operace dolních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 10. 2020
Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 10. 2022
Operace očních víček
1 odpověď, nejnovější odpověď: 17. 3. 2016
Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 9. 2020
Operace očních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 5. 2019
Operace očních víček
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 4. 2013

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi