Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Asymetrie po augmentaci prsou po 5 ti týdnech

Veronika210861
29. 11. 2013 · Poslední odpověď: 29. 4. 2019

Dobrý večer, mám stejný problém jako paní. Jsem 5 týdnů po augmentaci a asymetrie je dost vidět, měla jsem to i před zákrokem a čekala jsem, že se to augmentací vyřeší. Lékař navrhl 350 a 375 ml pod sval...navíc jsem čekala, že prsa budu mít pěkně kulatá, vyplněný dekolt. Místo toho je mám takový placatý...i velikost není co jsem si představovala. Zespodu prsa jsou vidět implantáty, dvojité prso. Nejvíc mi vadí ta asymetrie. Přikládám fotky před a po zákroku. Děkuji za rady Veronika

Reklama

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 29. 11. 2013
Nejlepší odpověď
Dobrý den, jistě by bylo zapotřebí osobní vyšetření, ale z předoperačních fotografií je zřejmá asymetrie velikosti již před operací a tedy dle mého by bylo asi vhodné užít i rozdílné velikosti implantátu. Operace augmentace jistě neodstraní rozdílnou posici prsního dvorce, ale užití většího implantátu vpravo by mohla zmírnit asymetrii velikostí.
dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno Veroniko,

o výsledku kosmeticko-estetické operace se často rozhoduje již při předoperačním konzultačním vyšetření, kdy se stanoví optimální léčebný postup. Na základě Vašeho textu, neznaje jakékoli souvislosti a precizně výchozí stav, se domnívám, že jste spolu s lékařem měli uvažovat o modelační operaci, případně doplněnou o aplikaci silikongelových implantátů za účelem většího objemu. Operací by bylo dosaženo určité symetricity, změny tvaru spolu s liftingem tkání a také by bylo dosaženo relativně optimálního tvaru poprsí. Tato operace je však náročnější než pouhá augmentace a je zatížena typickými jizvami. Zatím jste ještě poměrně krátce po operaci, stav se musí stabilizovat a proběhnout jizvení. Teprve pak, asi tak za půl roku, bude možno posuzovat výsledek operace. Pokud bude výsledek nevyhovující, pak jedinou nápravou je modelační operace, jak jsem před chvilkou napsal, s ponecháním implantátů na místě a s úpravou okolního kožního krytu. Výsledek zákroku zhodnoťte za nějakou dobu spolu se svým chirurgem.

Srdečně Vás zdravím
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg
Esthesia
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den,

v tomto případě je samozřejmě nejdůležitější osobní konzultace s Vaším operatérem.

Přeji brzké uzdravení.

S pozdravem
Bc. Petra Řehořková
Petra Clinic, Klinika estetické medicíny
*************
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 30. 11. 2013
Mila Veroniko, ted po Vaši operaci je kazda rada draha.... Bohuzel tohle vsechno jste mela prodiskutovat s Vasim chirurgem pred operaci.... Hodne stesti drvraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 29. 11. 2013
Tuto situaci nelze bez osobního vyšetření řádně vysvětlit. Je zřejmé, že pravý prs byl menší a po výkonu je rozdíl významnější. Lze to přisuzovat i otoku, neboť může být zákonitě větší jako větší reakce vlastního implantátu. Určitě to proberte se svým operaterem.
Zdraví Dr. Tomášek *****
*********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Miloš Križko
Praha . 29. 11. 2013
Veronika, prajem pekný deň. Ad 1. Ta asymetrie pred operáciou nie je až taká výrazná. Ad 2. škoda, že tá fotka pred je so zdvihnutými rukami. Ad 3. Augmetnácia čisto pod sval vo Vašom prípade bola možno trochu neštastná. Ad 3. Nedával by som rozdielne veľkosti implantátov, ale rovnaké, okrúhle najvyšší profil, nech sa môže prsník nad ním pekne rozvinúť.
Zhodnotenie: Ajo som spomína, dával by som implantáty rovnaké, okrúhle najvyšší profil. Určite nie čisto pod sval - spomínaná doble bubble deformita, vzniká vtedy ked žľaza je povednutá, resp. laxná a implantáty pod sval spôsobia, že sú držane pod svalom a žľaza "preteká" cez ne. Ľahku asymetriu by som riešil periareolarnou pexiou (okolo dvorca s možnosťou jeho posunu nahor) so simultannou augmentáciou rovnakými implantátmi, asymetriu by som riešil menšou redukciou ľavého prsníka. jazvička by bola len okolo dvorca, dali by sa lepšie definovať podprsníkové ryhy a footprint celeho prsníka, V konečnom dôsledku je to výhodné, nakoľko sa dá aj s odstupom času posúvať dvorec vyššie a to aj v lokálnom znecitlivení, resp. analgosedácii.
Záver, nie je to dáko tragické, prsia si ešte sadnú, ale obávam sa, že skôr poklesnú (teda hlavne žľaza) a efekt nebude ako ste si želali. Ale dá sa to do budúcna riešiť.
Prajem pekný deň, Miloš Križko, Brandeis clinic Praha,********, **********, ***********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 26. 5. 2016
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 10. 2019
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 4. 2022
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 30. 1. 2020
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 12. 4. 2010
Modelace prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 11. 2021
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 2. 3. 2017
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 6. 2022
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 6. 2020
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 3. 11. 2015

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi