Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Proč pod sval?

Dominika
7. 1. 2010 · Poslední odpověď: 8. 1. 2010

Dobrý den, Je mi 26 let, 172 cm, 60 kg a začátkem února tohoto roku mne čeká augmentace prsou na jedné pražské klinice. I když jsem byla na konzultaci dvakrát, stále čelím 2 otázkám. V současné době mám slabé dvojky. Po augmentaci bych měla mít plné trojky. Jen mi není jasné, proč se mi implantáty (kapk.tvaru) mají zavést pod sval? Je to z toho důvodu aby nebyly tolik viditelné nebo aby lépe "držely"? A dále nejsme stále rozhodnutá, jakým způsobem si mám implntáty nechat zavést. Paní doktorka mne informovala, že snažší a méně komplikovaný je zavést je řezem pod prsem, ale já bych si je přála nechat zavést podpažím. Samozřejmě z toho důvodu, aby jizvy nebyly viditelné. Ale zase se obávám, že když mi je zavedou podpažím, že mi je umístí křivě nebo ne zcela přesně.A poslední dotaz...Je opravdu nutné vždy po 10-15 letech další operace? Předem děkuji za odpovědi a přeji všem příjemný den

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 7. 1. 2010
Nejlepší odpověď
Provádím augmentace přez 17 let a to z 99% z podpáždí a pod sval, protože mi tento postup přijde ideální. Není vidět praktick nic, jizva zanikne v ohybové v podpáždí. Pokud je pacientka rozumná a nechce moc veliké implantáty pak pozice pod sval působí nejpřirozeněni, neboť sval pomůže k tomu, že není moc vidět hrana v horní polovině prsů. U velmi štíhlých žen je pod svalem lokalisovaný implantát trochu patrný v zevním dolním kvadrantu, protože prsní sval zde není. Anatomické implantáty cestou z podpáždí nejsou vhodné jen proto, že jsou tužší a obtížně jdou protlačit dlouhým přístupovým tunelem. Umístit z axily je lze snadno - zezadu mají totiž značky. Párkrát jsem to také dělal, ale vhodnější jsou stejně kulaté implantáty už jen kvůli tomu, že když si žena lehne mají se prsa rozlít do kulatého tvaru jako ta pravá a ne aby zůstala kapkovitá.
Implatát nad svalem není dobrý, protože se časem stává že kůže a žláza neudrží těžký implantát a prs se netypicky prodlužuje (to jsou ty zkušenosti). Zase tak velké zkušenosti s implantáty nad svalem nenám protože celou dobu, co to dělán je dávám pod sval, jen vzácně nad něj. Operační přístup přez žlzu kolem dvorce ještě navrch trochu traumatisuje žlázu, což není dobré pro kojení.
Je smutné, že Vám tak důležité informace nebyli Vaši potencionální operateři schopni vysvětlit. Měla byste investiovat do konsultací na více pracovištích a vybrat si někoho, kdo je atestovaný se zkušenostmi a uspokojí Vás i ve smyslu profesionálního poučení o v
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 8. 1. 2010
Dobrý den, odpovědět by měl Váš operatér, proč navrhuje tento postup. Já mohu říci jen svůj názor : pod svalem působí výsledek přirozeněji, anat. impl. z axily se vzhledem k nutnosti přesného umístění standartně nezavádí. Sama jste si odpověděla. Termín reoperace určuje skutečná trvanlivost implantátu a tu ani výrobní firma není schopna garantovat. Nashledanou, dr. Remeš
Praha . 7. 1. 2010
Dobrý den, anatomické implantáty se umisťují nad i pod sval, pod svalem je jistě horní okraj implantátu méně hmatný. Pokud se užívají anatomické implantáty, nelze je vkládat řezem z podpaží, protože při zavádění dlouhým tunelem z podpaží může dojít k přetočení implantátu a z podpaží toto nelze kontrolovat. A Anatomický implantát právě pro svůj specifický tvar musí být správně v dutině orientován na rozdíl od kulatého. K poslední otázce .. operace se provádí pokud je k ní důvod. A to může být i po roce nebo třeba po 20 letech. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Botulotoxin
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 12. 2022
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 2. 2011
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 10. 2018
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 12. 2019
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 7. 2007
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 2. 2017
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 11. 2013
Liposukce
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 11. 2021
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 6. 2023
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 8. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi