Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Teplota po augmentaci

marie8
2. 3. 2015 · Poslední odpověď: 3. 3. 2015

Dobrý den, v pondělí jsem byla na augmentaci prsou pod sval - 450ml. Vše jsem měla v pořádku, bez teploty, tlak dobrý, žádné velké bolesti. V úterý jsem byla propuštěna domů. Večer jsem začala pokašlávat. Myslela jsem si, že je to třeba následek narkózy, jelikož jsem kuřačka. Ve středu už jsem měla zvýšenou teplotu. Prsa v pořádku, nebolela mne, mám jedno prso větší tak o jednu velikost, ale žádnou bolest nepocituji. Na tom druhém mě občas pichne na místě, kde jsem měla dren. Ve čtvrtek se můj stav zhoršil, vysoké teploty skoro 40. Hrozný kašel, rýma atd. Brala jsem Paralen, Codein a Sinecod. Teploty ani po Paralenu neustupovaly, proto jsem navštívila svého praktického lékaře, který mi naměřil CRP testem hodnotu 106. Byla mi podána antibiotika Klacid 500 a prášky proti bolesti, proti teplotě Korylan. Dnes je to už třetí den, co tyto léky beru. Přes den je vše jakž takž v pořádku, ale večer se mi vysoká teplota vrací a vážně mi není dobře. Bojím se, aby ta teplota neměla něco společného s augmentaci. Na kontrolu jdu až v úterý. Předem děkuji za odpověď

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Vážená slečno, Vaše celkové potíže, které popisujete pravděpodobně souvisí s virozou, ale nehraje mi jedna věc, píšete, že máte jedno prso mnohem větší než druhé.To, samozřejmě, nemá být. Jaká bývá teoretická příčina? Mohlo se stát, že při kašli a pohybech hrudníku došlo v dutině uvolnění koagula na konci uzavřené cévy a teoreticky došlo k vytvoření hematomu v prostoru kolem implantátu. Nevím, jen teoretizuji. Také je třeba mít jasno o příčině té vysoké teploty, asi je od té infekce horních dýchacích cest. Kdyby teplotu způsobila infekce kolem implantátu, vždy se pak jedná o akutní stav, který by Vás po několika hodinách přivedl do nemocnice, mj. byste trpěla velikými bolestmi a stav by se rychle zhoršoval. Určitě by Vás nejpozději v pondělí měl vidět Vás operatér. Ten by měl rozhodnout o event ultrazvukovém vyšetření toho většího prsu a zajistit potřebnou léčbu.V této chvíli, dle mého názoru, jsou nasazené léky správné a pokračujte v jejich aplikaci. Stále buďte v klidu, minimalizujte pohyby horních končetin a trupu a zevně, přes speciální podprsenku hrudník ledujte.
Držím Vám palce, mějte se hezky, prim. Dr. V. Víšek, CSc.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 2. 3. 2015
Souhlasím s kolegou Paděrou. 4. den většinou když jsou teploty je souvislost s chirurgickým výkonem. Indikoval bych též Cefalosporiny, jako jste dostala Vy (třeba Klacid), ale zhoršil-li by se stav, tak znova k operaterovi a kontrolu, eventuelně další řešení. Může to být velice rizikový stav.

Zdraví Dr. Tomášek,


Vyjádřete se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí...
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 2. 3. 2015
Dobrý den, v případě teplot po operaci je vždy na místě kontrola u operatéra a to co nejdříve. Je třeba vyloučit vzestup teplot z příčin operace prsů. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 11. 2013
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 10. 2021
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 4. 2014
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 12. 2017
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 2. 2015
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 11. 2022
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 3. 2016

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi