Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Tuhnutí prsou po augmentaci

jane209211
31. 10. 2013 · Poslední odpověď: 11. 11. 2013

Hezký den, prosím mám dotaz, jsme 21 dní po augmentaci prsou pod sval.poslední dva dny mi začala tuhnout prsa, dnes mě to i vzbudilo, stává se mi to každou chvíli. Při vstávání, předklonu, občas i při hlubším nádechu a při pohybu.je to normální nebo to věstí nějaký problém. Když jsou prsa v klidu nejsou až tak tvrdá, začínají měknout, nemění tvar.nejsou nikde zarudlá. Pobolívají myslím úměrně. Bojím se, abych něco nezanedbala.

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Miloš Križko
Praha . 11. 11. 2013
Pekný deň prajem, no nedá mi nezareagovať na Váš posledný príspevok. Na bolesť chrbta pomáhajú odborné relaxačné masáže, myorelaxancia, akupunktúra...Na prsné svaly nadväzuje aj M.latissimus dorsi - alebo najširší sval chrbta, čo môže byť daný problém. Ak Vás obťažuje bolesť chrbtovej časti dlhšie je vhodné sa poradiť so svojím chirurgom a následne odborníkom na rehabilitáciu (resp. akupunktúru - mal som niekoľko pacientov s podobným problémom a určite to stojí za to vyskúšať - samozrejme u odborníka). Určite Vám rád vysvetlí a odporučí pre Vás vhodný postup.
Prajem čo najskoršiu rekonvalescenciu. MUDr. Miloš Križko, Brandeis Clinic, Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den, váš problém nejspíš opravdu nebude nic vážného. Tuhnutí prsou a pocit napětí jsou v této fázi hojení relativně častým steskem. S odstupem několika týdnů by tyto obtíže měly spontánně odeznít.

dr. Ivo Menšík
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den,

pokud by problém přetrvával i nadále, rozhodně bych Vám doporučila obrátit se na Vašeho operatéra. Stejně jako MUDr. Tomášek doporučuji zatím jemné masáže prsu.

S pozdravem a přáním pěkného dne
Petra Řehořková
Petra Clinic
Dobrý deň, 3 týždne po operácií je ešte krátky čas. Prsia sú ešte mierne pripuchnuté, potrebujú čas aby si 'sadli'. Kedže sú uložené pod prsným svalom, ten 'pracuje' tiež, hojí sa a musí si zvyknúť na tlak implantátu. Keby sa jednalo o zápal, skôr by boli celkovo teploty, jednalo by sa o jednostrannú záležitosť, bol by začervenaný a výrazne zväčšený, bolesť by bola kontinuálna. V prípade posunu, resp. rotácie implantátu, by sa jednalo tiež skôr o jednostrannú záležitosť s jednoznačnou asymetriou /v prípade anatomických implantátov/. Určite nosiť elastickú podprsenku dľa odporúčania operatéra. Samozrejme je vhodné danú záležitosť konzultovať s Vašim operatérom. Prajem skorú rekonvalescenciu. MUDr. Miloš Križko, Brandeis Clinic, Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 31. 10. 2013
Já doporučuji opatrné masáže ráno po a večer před spaním. Bohužel předejít kapsulaci nokterak nejde. Snad jen ty masáže. Pokud to bude úpokračovat nechte si uělat kontrolní UZ prsů. Hlavně se obraťte s tímto problemem hned na svého operatera.
Zdraví Dr. Tomášek ******
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 1. 2014
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 11. 2015
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 10. 2014
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 9. 12. 2018
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 12. 2007
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 10. 2015
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 5. 2020
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 8. 12. 2020
Zvětšení prsou
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 8. 2013
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 2. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi