Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Tvořící se sérom po lipofillingu prsu

Eva023
27. 7. 2021 · Poslední odpověď: 3. 8. 2021

Dobrý den, mám po lipofillingu prsu. Přenos z břišní partie do oblasti prsu, jako výplň k implantátu. Po operaci se objevil zánět. Ten byl přeléčen antibiotiky Dalacin. Přibližně od té doby se začal prs zvětšovat a byl vypunktován obsah 460 ml červenožluté tekutiny (seromu) z okolí implantátu. Nyní mám již několik dní zvýšené teploty a prs opět plný. Nosím kompresní podprsenku a mažu višňovou mastí. Jsou mi doporučena antibiotika Dalacin C, která jako jedny z mála toleruji (mám lékovou alergii). Dle jiného lékaře je potřeba nasadit atb širokospektrá. Zítra podstupuji další punkci, a to po čtyřech dnech. Je prosím nějaké řešení, jak omezit opětovné plnění prsu séromem v tak velkém množství? Bylo by vhodné hledat mezi jinými, pro mne vhodnými, antibiotiky? Nebo raději nasadit méně účinná, ale ihned. Prs není zaarudlý ani bolestivý. Velice děkuji za případnou odpověď. EP

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 3. 8. 2021
Dobrý den,
je možné nasadit širokospektrá ATB nebo provést vyšetření a to citlivost na antibiotika, která by byla vhodná a účinná..
Lze také prsa více zkomprimovat, například vylepením, aby se prsa co nejméně pohybovala, kompresi pevnou podprsenkou již dodržujete.
Přeji brzké uzdravené
S pozdravem
MUD. Helena Singerová
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 2. 8. 2021
Dobrý den,
souhlasím s vyjádřením kolegy.

S pozdravem
MUDr. Karel Ploc
Klinika YES VISAGE
Dobrý den, není zcela jasné, zda máte implantát již delší dobu byl vložen u této operace - lipofilingu prsou.
Nicméně Dalacin je silné antibiotikum, určitě ale při punkci je vhodné poslat část tekutiny na kultivaci aby se zjistila eventuální přítomnost baktérií a dle této kultivace pak upravila léčba antibiotiky, samozřejmě dle Vašich alergií. U dalacinu je vhodné užívat nějaká probiotika (léky nebo jogurty podporující střevní bakteriální floru).
Pokud máte implantáty delší dobu, více než půl roku, pak je vhodné poslat část tekutiny i na vyšetření na BIA ALCL, co je extrémně vzácné ale možné onemocnění. A
Víc než to co děláte udělat nemůžete, moc držím pěsti ať je všechno v pořádku.

S pozdravem

M. Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Lipofilling prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 9. 2022
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 3. 2017
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 4. 2018
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 6. 2020
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 10. 2022
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 4. 2014
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 7. 2023
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 11. 2021
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 13. 7. 2021
Zvětšení rtů
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 9. 2018

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi