Co si ženy přejí a po čem muži touží - modelace ženského i mužského genitálu

Autor:

V poslední době se plastičtí chirurgové začínají zabývat i jinými partiemi, než bylo dříve obvyklé. Je to celosvětový trend – ženy prostě chtějí být krásné všude, ne jenom tam, kde je to jasně vidět, ale úplně všude. A tak si nechávají od plastických chirurgů upravovat i ta nejintimnější místečka. Pro tyto operace intimních partií se vžil název labioplastika, i když není tak zcela správný.

Labioplastika v překladu znamená „úprava pysků“ a myslí se tím úprava pysků stydkých, tedy oněch jemných a citlivých kožních řas, které tvoří důležitou část ženského pohlavního ústrojí. Ale ne vždy se operace musí týkat právě a jen těchto kožních řas, a tak by bylo správné spíše hovořit o plastice, případně modelaci genitálu - zevního pohlavního ústrojí. A ta se navíc může týkat úprav genitálu nejen u žen, ale i u mužů.

Modelace ženského genitálu

Vlastní labioplastika je tedy modelace ženských stydkých pysků a převážně se provádí na vnitřních neboli malých stydkých pyscích. Ty vnější, velké, se upravují pouze zřídka, i když občas se někdo s takovou žádostí objeví. Malé stydké pysky jsou v převážné většině těmi zevními, velkými, téměř zcela zakryty a problém nastává ve chvíli, kdy je příroda vytvořila tak, že výrazně přesahují a vyčnívají přes ty velké. Tento přesah je někdy tak mohutný, že malé stydké pysky působí jejich majitelce dosti značné obtíže. Vyčnívají z genitálu natolik, že jsou jen obtížně uschovatelné ve spodním prádle. Například na taková „tanga“ musí taková dáma zcela zapomenout a soustředit se výhradně na kalhotky s nohavičkami. Problém bývá i v plavkách. Někdy dokonce tato mohutná labia překážejí i při sportu a například jízda na kole se stává obtížnou záležitostí. Úprava plastickým chirurgem je v tomto případě naprosto jasně indikovaná.

Vlastní operace se provádí v celkové narkóze, na operačním stole v gynekologické poloze. Operaci předchází velmi pečlivé vyměření a zakreslení operačních řezů, protože ty musí být vedeny tak, aby výsledné jizvy v žádném případě nepřekážely, nebo dokonce nějak nesnižovaly citlivost těchto důležitých partií. Také symetrie je, i když se to bude někomu zdát malicherné, velmi důležitá. Podle volby chirurga se rána může šít vstřebatelnými i nevstřebatelnými stehy, vždy ale velmi jemnými.

Bolestivost po operaci není nijak veliká, pacientky většinou udávají pouze nepříjemné pálení asi dva dny po výkonu. Nesmírně důležité je přísné dodržování intimní hygieny, sprchování a koupele těchto partií již velmi záhy po operaci. K definitivnímu zahojení je třeba asi 2 týdny, se sexuálním životem doporučuji ale začít až asi 6 týdnů po operaci.

Občas se objeví názor, že chirurgická úprava těchto partií může nějak omezit či snížit sexuální prožitky. Zkušenosti ukazují, že pravdou je spíše pravý opak – většina žen udává zlepšení pohlavního života.

Modelace – plastika - ženského genitálu rozhodně nemá vůbec nic společného se ženskou obřízkou, která se provádí v necivilizovaných zemích a je obrovským zmrzačením ženy!

Čas od času se objeví žena i se žádostí o úpravu jiných částí svého zevního pohlavního ústrojí a i tam většinou dokážeme splnit její přání.

Někdy, ale opravdu zřídka, se objevují mladé ženy se žádostí o obnovu panenství – rekonstrukci panenské blány. Na jejich důvody se nikdy taktně neptáme, ale vyhovět dokážeme.

Modelace mužského genitálu

I po úpravě mužského genitálu existuje poptávka. Zde má plastický chirurg jen velmi omezené možnosti.

Nejčastějším požadavkem mužů je žádost o zvětšení penisu. Pánové, musím vás zklamat. Chirurgicky se penis opravdu efektivně zvětšit nedá. Dá se jen o trochu povysunout ze svého lůžka, takže v klidovém stavu je o něco větší, má to ale za následek jeho uvolnění, takže při erekci nedrží pevně. Většinou je tento výkon spíše na škodu věci.

Jediné, co se na penisu chirurgicky upravit opravdu dá, je předkožka a její úpon, takzvaná uzdička penisu. Divili byste se, co dospělých mužů se léta trápí takovým problémem, jako je zúžení předkožky či její krátká uzdička. Stačí odhodit stud, náprava je jednoduchá. Spočívá buď v odstranění celé předkožky, nebo v jejím uvolnění a v prodloužení uzdičky.

Úplné odstranění předkožky – obřízka – se v některých kulturách provádí zcela běžně a říká se, že obřezaní muži jsou lepšími a kvalitnějšími milenci. Navíc některé vědecké práce prokazují, že ženy obřezaných mužů daleko méně trpí rakovinou děložního čípku a má to velmi pravděpodobně souvislost s výrazně lepší hygienou.

Operaci lze provést jak v místní, tak i v celkové anestesii. Je třeba počítat s tím, že doba hojení se pohybuje v rozmezí 2 – 3 týdnů. I u této operace je na místě velká pečlivost a jemné sešití kůže. Ale i ten, kdo má zúženou předkožku a chce ji zachovat, není bez šance. Rozšíření zúžené předkožky je také běžnou operací plastického chirurga a je, zejména pro zlepšení pohlavního života, velmi účinné.

Modelace genitálu, ať už mužského, či ženského, jsou v posledních letech stále žádanější a není divu. Ruka zkušeného plastického chirurga umí i v této oblasti hodně pomoci a zlepšit nejen jejich estetickou úroveň, ale i zbavit jejich nositele někdy těžkých psychických obtíží.

Rozhodně není se čeho bát a vůbec není nutné se za něco stydět.

Autor: MUDr. Svatopluk Svoboda

Aktualizováno: 27.11.2011

Plastická operace stydkých pysků (Labioplastika) - Novinky

Nestyďme se mluvit o labioplastice

MUDr. Roman Kufa - Perfect Clinic

Stále více žen ve světě i u nás se nechává operovat v intimních oblastech. Důvody k plastické operaci zevního genitálu u ženy...

Související recenze a zkušenosti

Související nemoci

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní