Problémy pleti u žen v menopauze se dají řešit jednoduše

Autor:

Menopauza už sama o sobě přináší ženám řadu potíží. Proč se ještě trápit zhoršenou kvalitou pleti, když tento problém lze vyřešit metodami estetické laserové dermatologie. Jak na pleť plnou nehezkých pupínků?

pletmeno
Akné se může objevit i u žen po menopauze. Problémy s "pozdním akné" řeší korektivní a estetická dermatologie

Proč se po menopauze objeví akné?

Během menopauzy dochází u žen k výraznému poklesu hormonální produkce estrogenu, což má za následek bohužel urychlení stárnutí kůže.

Dojde k v velkému úbytku kolagenu a ke změně jeho struktury, v jehož důsledku je kůže je tenčí, bledší (tvoří se méně pigmentu), křehčí a snadno zranitelná. Pokožka s věkem mění struktury elastických vláken, a proto je málo pružná a více povadlá. Ve fibroblastech se tvoří málo kyseliny hyaluronové a dochází k významné dehydrataci pleti.

Korektiví a estetická dermatologie odstraní akné

Vylepšit nežádoucí změny pleti v období menopauzy umožňují metody korektivní a estetické dermatologie. "Ošetření frakčním laserem nebo krevní plazmou nastartuje syntézu kolagenu, kyselinu hyaluronovou doplníme přímo injekčními výplněmi a povrchovou vrstvu kůže dokážeme vylepšit chemickým peelingem, mezoterapií nebo mikroneedlingem," vypočítává MUDr. Lucia Mansfeldová z Perfect Clinic Dermatology. 

V premenopauzálním období může dojít, v důsledku hormonálních změn, i ke vzniku pozdní formy akné. Projevy se objevují ve spodní části obličeje (na bradě, čelistích a po stranách krku), jsou hluboko uložené a dlouho se hojí. V tomto případě může slovy dermatoložky pomoci laserové ošetření, hluboký chemický peeling a také užívání retinoidu.

Více informací na www.perfectclinic.cz

Publikováno: 23.10.2017

Chemický peeling - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Maruska 26.9.2017
Spokojený/á

Včera jsem podstoupila ošetření v Amaryllis ošetření. Šla jsem tam s cílem zlepšit stav pleti, přeci jenom třicítka na krku :D a také mě poslední dobou trápí trošku pigmentace v obličeji - začínají se mi víc dělat a teď ... Více 

2 Likes   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní