Restart pokožky po létě: Dodejte své pleti hydratační šok

Autor:

Léto se nese často ve znamení opravdu vysokých teplot, kdy jsme naši pokožku vystavovali velkému slunečnímu i tepelnému náporu. Dny tropických teplot jsou s koncem léta za námi a naše pleť by tak po létě měla dostat zasloužený "restart", abychom jí po měsících plných slunění a koupání dodali vláhu a připravili ji na podzim. Dermatoložka MUDr. Věra Terzijská radí, jak na to.

I když se během léta chráníme a mažeme SPF krémy, je naše pleť namáhána a vysušována díky opalování, koupání i klimatizaci více, než kdy jindy. Především toto léto se díky extrémně vysokým teplotám naše pokožka skoro "zavařila".

Je důležité jí tedy nyní věnovat větší péči. Nutná je potřebná hydratace jak v podobě dostatečného pitného režimu, tak použitím kvalitních hydratačních krémů a sér

hydratace pleti, foto před a po ošetření Skinboosterem
Foto před a po hydrataci pleti pomocí Skinboosteru (foto: soukromý archiv kliniky).

Kvalitní kosmetika je základ

Po létu je dobré si na noc pořídit krémy s obsahem retinolu, kterému se také říká zabiják vrásek a pomůže pokožce zahojit se po slunečních měsících, a také stimulovat v pleti aktivitu kolagenu, a tím oddálit stárnutí.

Do svého arzenálu si pořiďte séra s koncentrovanou kyselinou hyaluronovou, která na sebe dokáže skvěle vázat vodu a dobře tak hydratuje pokožku. Navíc působí proti volným radikálům a podporuje tvorbu kolagenu.

jak vypadá pigmentová skvrna
Pigmentové skvrny. Po létě se jich můžete zbavit. Svěřte se do rukou estetické medicíny a bude po problémech. (ilustrační foto)

Sbohem pigmentové skvrny

Vhodné jsou také přípravky s kyselinou glykolovou. Ta přispívá k regeneračním procesům v pokožce a navrací jí ztracený jas. Ideální je na zmírnění jemnějších pigmentových skvrn. Nejlépe se aplikuje ve formě koncentrovaných sér.

"Trápí-li vás pigmentové skvrny ve větším měřítku, zajděte si na chemický peeling, což je miniinvazivní ošetření estetické dermatologie a ideálním obdobím je právě září/říjen. Jde o lékařskou techniku, kdy se aplikací a působením jedné nebo více AHA kyselin destruuje kůže určité hloubky. Přirozeně pak dochází ke stimulaci a obnově buněk v různých vrstvách kůže. Výsledkem je zdravější a hladší pleť, s minimalizovanými projevy akné, pigmentací, vrásek a jiných nerovností,“ říká dermatoložka MUDr. Věra Terzijská z Perfect Clinic Dermatology.

Hydratační šok

Cítíte-li, že máte pleť po létě opravdu vysušenou, je dobrým řešením jednou za rok zajít na speciální hydratační proceduru tzv. Skinbooster, která pokožku hydratuje zevnitř. Skinbooster je účinná a hluboká hydratace pleti kyselinou hyaluronovou za pomoci jemných vpichů. Ideální je právě před a po letním období, kdy potřebujeme dodat našemu tělu pořádnou hydratační terapii.

Více na www.perfectclinic.cz >>

Publikováno: 30.9.2019

Diskuze k tématu

Chemický peeling - Novinky

Jak se efektivně zbavit pigmentových skvrn?

Perfect Clinic - centrum estetické medicíny

Především v období po létě trápí mnoho lidí nehezké pigmentové skvrny, které se nejčastěji objevují v dekoltu na obličeji nebo...

Související recenze a zkušenosti

Depigmentacni peelink

Anonymous MUDr. Lenka Ottová 31.5.2012
Spokojený/á

Delaji fantasticke depigmentacni peelinky !Děkuji Kubičkova

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní