Proč vlastně vzniká dvojitá brada? Víme, jak ji odstranit bez skalpelu

Autor:

Trápí vás plnost v oblasti podbradku? Nejste zdaleka jediní. Odstranění nadbytku tuku či kůže pod bradou patří k často vyhledávaným výkonům. Jelikož jsou příčiny vzniku dvojité brady i její podoby různé, nabízí estetická medicína několik druhů ošetření, která s tímto nežádoucím jevem zatočí. Jedním z nich je i injekční lipolýza Belkyra. Tato novinka řeší plnost podbradku způsobenou nadměrným uložením tuku.

Co je Belkyra

Jedná se o injekční roztok určený výhradně ke konturování podbradku. Po aplikaci přípravku do podkoží dochází k rozpadu a zničení tukových buněk, které už nemohou hromadit další tuk, proto lze předpokládat, že je výsledný efekt léčby trvalý. Některé pacienty může trápit kromě tuku i povolená kůže. V tom případě je třeba Belkyru kombinovat s jiným druhem ošetření určeným pro vypnutí pleti.

Pro koho je Belkyra vhodná

Belkyra se hodí pro pacienty s nadměrným uložením tuku v oblasti podbradku, kteří mají zároveň dostatečně pevnou a pružnou kůži. Po odstranění přebytečného tuku z podbradku je třeba, aby se kůže stáhla a přirozeně kopírovala linii čelisti a krku a výsledek vypadal uspokojivě. Hlavní slovo má lékař, který na základě svých zkušeností a lokálního nálezu rozhodne o indikaci přípravku Belkyra. Je třeba, aby znal případné jiné prodělané zákroky v této oblasti, které by mohly výsledný efekt ošetření ovlivnit. U nevhodně zvoleného pacienta s nedostatečně elastickou kůží může aplikace Belkyry vést ke zhoršení stávajícího stavu.

Proč vlastně vzniká dvojitá brada

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože příčin vzniku dvojité brady je celá řada. Mezi nejhlavnější patří nadváha, která způsobuje ukládání tuku po celém těle, tedy i v oblasti podbradku. U ostatních pacientů může být podbradek způsoben hormony či geny. Dalším faktorem negativně ovlivňujícím stav této oblasti je ztráta elasticity kůže způsobená přibývajícím věkem a s tím spojené povolování kontur obličeje.

belkyra
Důvody vzniku podbradku: nadváha - nahromaděný tuk, nerovnováha hormonů, genetické předpoklady, stárnutí - ztráta pružnosti kůže

Pro koho není Belkyra vhodná

Ošetření Belkyra se neprovádí u těhotných nebo kojících žen nebo v případě zánětu v místě aplikace. Je třeba dbát větší opatrnosti u pacientů s poruchou funkce ledvin, s léčbou antikoagulancii a u pacientů, kteří již dříve podstoupili chirurgickou léčbu této oblasti (liposukci podbradku, facelift, necklift apod.).

U pacientů, kteří mají v oblasti podbradku jak nadbytečný tuk, tak i ochablou kůži, je nutné doplnit odstranění tuku o dermatologická ošetření na bázi laserů nebo radiofrekvence. V těžších případech je místo Belkyry indikována operace krku či obličeje, tedy necklift nebo facelift. Při těchto výkonech chirurg odstraní s tukem i ochablou a nadbytečnou kůži.

Má ošetření nějaká zdravotní rizika

Při správné indikaci a dodržení všech doporučení a postupů nehrozí během ošetření žádná zdravotní rizika ani komplikace. Bezprostředně po výkonu bývají ošetřená místa velice citlivá a v následujících hodinách zde vznikne silný otok, který bude přetrvávat několik následujících dnů. Obvykle vymizí do týdne, přičemž nejsilnější je druhý den. Pacienti po ošetření popisují pocit horkosti a palčivosti, od kterých ulevují studené obklady. Někdy mohou v místě ošetření vzniknout modřinky. Pro zmírnění obtíží je možné podat léky na tlumení bolesti.

U části pacientů lze výjimečně pozorovat tyto dočasné komplikace:

  • Bolest hlavy
  • Pocit na zvracení
  • Zvětšení uzlin na krku
  • Kopřivku
  • Potíže při polykání
  • Změnu hlasu

Jak probíhá ošetření

Zhruba hodinu před samotným výkonem je třeba ošetřovanou oblast natřít znecitlivujícím krémem s lokálním anestetickým účinkem nebo lze použít injekční anestezii.

belkyra2
Před ošetřením si lékař vyznačí speciální šablonou místa, kam bude látku aplikovat.
belkyra 3
Jedná se o hustou síť zhruba 1 cm od sebe vzdálených vpichů. Po nastoupení účinku anestezie začne lékař tenkou jehlou aplikovat roztok do podkoží. Ošetření trvá přibližně 10 minut.
belkyra4
Po dokončení aplikace se ošetřované místo chladí několik minut pomocí sáčků s ledem. Poté je pacient propuštěn do domácího ošetřování.

Celý průběh zákroku si můžete prohlédnout na následujícím videu >>

Jaký mohu čekat výsledek

Po zhojení ošetřované oblasti nezůstávají žádné jizvy. Výhodou je téměř bezbolestná, velmi rychlá aplikace pomocí tenké jehličky a bez potřeby celkové anestezie. Pro uspokojivý výsledek je třeba injekční lipolýzu několikrát opakovat. U většiny pacientů dochází k požadovanému zlepšení po 2 až 4 sezeních v odstupu cca 1 měsíce. Maximální počet ošetření, které mohou pacienti podstoupit, je 6.

Publikováno: 2.11.2017

Diskuze k tématu

Neinvazivní odstranění podbradku - Belkyra - Novinky

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní