Máte problém s druhou bradou? Může ji způsobit i špatný postoj

Autor:

Dvojitá brada trápí mnoho lidí napříč všemi věkovými skupinami mezi muži i ženami. Často je spojována pouze s váhou, ale dvojitá brada může trápit lidi i z genetických důvodů či vzniká z nevhodného postoje.

jak odstranit druhou bradu. fotky před a po liposukci brady
Fotky před a po odstranění podbradku (ilustrační foto)

Jak vzniká druhá brada

"Asi nejčastější příčinou druhé brady je nadváha, kdy je tzv. "double chin" způsobený ukládáním tuku do podkoží brady. Dalším vlivným faktorem je také věk. S "nástupem" gravitace a úbytkem elastických a kolagenních vláken, dochází k uvolnění a poklesu kůže. Vliv má částečně i genetika, která může určit tvar brady. Často se dědí i špatná elasticita pokožky," říká plastický chirurg MUDr. Lukáš Frajer z Perfect Clinic.

Dvojitá brada může ve skutečně raritních případech vzniknout u některých lidí i ze špatného postoje těla. Jeho nevhodné držení, může oslabit, například při dlouhodobém hrbení, špatně používané svaly krku a brady.

Existuje mnoho cvičení, které by mělo "zaručeně" dvojí bradu odstranit. Tato cvičení fungují spíše jako placebo, tzn. pro lepší pocit, ale příliš nepomohou oblast kolem krku zpevnit.

odstranění podbradku faceliftky. Fotky před a po odstranění druhé brady
Odstranění podbradku pomocí zákroku facelift, fotky před a po odstranění druhé brady. (foto: soukromý archiv kliniky)

Jak se zbavit druhé brady - laser podbradek odstraní

"Pacient, který nepovažuje druhou bradu za esteticky přijatelnou, může vyhledat pomoc plastického chirurga. Většinou se tak děje ze dvou důvodů: Buď ho trápí dvojitá brada s tukovým polštářem podbradku a kožním nadbytkem, či mu vadí naopak vyhublý vzhled krku s rozestupem platysmatu a velkými kožními nadbytky a tvorbou typických kožních řas na krku," říká MUDr. Frajer a dodává:
“Nahromadění tuku v oblasti dvojité brady lze velmi úspěšně ošetřit laserovou liposukcí, kde jsou i malé kožní nadbytky korigovány laserem na principu smršťování kůže po prohřátí laserovou energií. Tento výkon vyhledávají často i mladší pacienti s nadváhou či lidé obézní a výsledek je pak závislý právě na anatomii krku jako celku.“

U starších a hubenějších pacientů s nadbytky kůže v oblasti krku s poklesem obličeje a krku je nejlepší metodou odstranění kožních nadbytků v podobě celkové operace obličeje a krku, tzv. facelifting či izolovaná operace krku v podobě necklitingu.

Více o odstranění podbradku na www.perfectclinic.cz >>

Publikováno: 31.7.2019

Odstranění podbradku - Novinky

Diskuze k tématu

Související recenze a zkušenosti

Registrovaný uživatel MUDr. Monika Kavková 28.5.2019
Spokojený/á     

Paní doktroka příjemná a zkušená. Vše bez větších problémů. Jediná nepříjemná je anestezie, ale bez ní to nejde, takže se s ní musíme smířit. Jinak zákrok samotný je bezbolestný. S výsledkem jsem spokojená. Vřele doporuč... Více 

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní