Znáte intimní chirurgické zákroky?

Autor:

Zákrok plastické chirurgie se nemusí omezovat jen na jasně viditelná místa, poptávka je i po chirurgických zákrocích v intimních partiích. Zájem o ně mají nejčastěji ženy, kterým se nelíbí velikost či tvar jejich intimních partií, a tento diskomfort je pro ně překážkou v partnerském sexuálním soužití. Přečtěte si, jaké jsou nejčastěji prováděné, ale i méně známé intimní chirurgické zákroky.

Labioplastika

Zákrok, při kterém plastický chirurg zmenší velikost a stupeň zduření malých stydkých pysků. Tato oblast se upravuje pomocí různých typů řezů. Výkon je možné provádět pouze v lokální anestezii. Nejdůležitější je, aby byly vzniklé jizvičky správně umístěné a nezpůsobovaly bolestivé kontraktury podél okraje stydkých pysků.

labio

 

Vaginoplastika 

Při vaginoplastice chirurg upravuje pochvu ženy. Nejčastěji tento zákrok vyžadují ženy středního věku. V důsledku předchozích porodů nebo přibývajícího věku může totiž dojít k uvolnění pochvy. Při této operaci zúží chirurg poševní vchod, nebo pochvu celkově. Cílem je zkvalitnění sexuálního života pacientky a celkové zpevnění vaginy. Vaginoplastika se často kombinuje s dalšími typy intimní chirurgie jako je například labioplastika.

Liposukce v oblasti mons pubis (liposukce Venušina pahorku)

Oblast Venušina pahorku je vystlaná tukem. S přibývajícím věkem je proto stále objemnější. I díky tomu získává tento zákrok na popularitě. Je možné jej provést jak samostatně, tak v kombinaci s liposukcí jiné tělesné partie, například břicha, stehen či boků. Po zákroku vypadá Venušin pahorek estetičtěji a mladistvěji. Zkrášlit Venušin pahorek či velké stydké pysky je však možné i obráceně, aplikací vlastního tuku do oblasti. Dosáhneme tak vzhlednějších a zaoblenějších tvarů dané oblasti. Výsledkem je opět mladistvější vzhled.

Hoodektomy/clitoropexie 

Odstranění kožní řasy kolem klitorisu zvýší sexuální dráždivost této obzvlášť citlivé oblasti na těle ženy. Tato přebytečná kůže, kožní řasa, vytváří kolem klitorisu jakousi „kapuci“. Když dojde k jejímu odstranění, je klitoris odhalený a citlivější. Při tomto malém výkonu nejsou nijak porušeny nervy zásobující klitoris, nedochází proto ke snížení citlivosti či schopnosti ženy dosáhnout sexuálního uspokojení. Naopak!

Hymenoplastika 

Jedná se o rekonstrukci panenské blány. Tato tenká, elastická membrána pokrývá část poševního vchodu. Tento zákrok se většinou provádí z náboženských či kulturních důvodů. Výkon probíhá v lokální anestezii ambulantně.

 

  labio2

 

Aktualizováno: 4.4.2016

Diskuze k tématu

Plastická operace stydkých pysků (Labioplastika) - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní