Nějaké novinky? Podělte se s naší komunitou o svůj pokrok

25. 4. 2022 · Aktualizováno: 29. 4. 2022

Plastika nosu aneb Jak jsem našla své pravé já

Stojí to za to
Průměrná cena: 55.000 Kč
131177
131178
131179
131180
131181
131182
131183
+2
Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

Zdravím, jmenuji se Eliška, pocházím z Prahy, je mi 20 let, jsem momentálně aktivním studentem denního studia vyšší odborné školy a ráda bych se s vámi podělila o svůj příběh.

Bylo mi teprve 12 let, když jsem se rozhodla podstoupit operaci nosu. Ačkoliv jsem v tomto mladém věku svůj vzhled neřešila, můj spolužák mi začal říkat, že z profilu vypadám jako čarodějnice a já si svého neobvyklého nosu všímala čím dál tím více a uvědomovala jsem si, že má pravdu. Nos byl velký, hrbolatý a křivý. Měla jsem tzv. "papouščí nos". Proplakala jsem nespočet nocí než jsem nos akceptovala a rozhodla se, že v dospělosti podstoupím zákrok a budu konečně absolutně spokojená. I když jsem se časem se všemi urážkami a posměšky od mého okolí smířila a neřešila je, stále byla má největší slabina přímo v centru obličeje, a pokaždé se do mě každý jeden posměšek pečlivě zavrtal. Moje psychika tím byla 8 let dennodenně neustále v každé situaci zatížena až do samotného zákroku.

Přesně v polovině března roku 2022 jsem podstoupila plastiku nosu v Brně na klinice Medica Aesthetica u Doc. MUDr. Jana Války. Pro pana docenta jsem se rozhodla, po dvouletém pečlivém rozmýšlení, z důvodů jeho kompetencí, zkušeností a spokojeností předchozích pacientů. V den zákroku jsem pořád nemohla uvěřit tomu, že se můj sen rychle blíží. Byla jsem tak moc vyděšená, že jsem se přibližně půl hodiny nedokázala odhodlat vstoupit do prostorů kliniky, kde měla proběhnout již zmiňovaná operace. Nakonec jsem se překonala a vešla jsem dovnitř. Přístup pana docenta Války i personálu byl naprosto perfektní. Sestřičky byly tak hodné a přívětivé, že mě do zákroku dostatečně uklidnily. Velmi mi pomohla i má spolubydlící Pája, která se mnou byla na pokoji, a která také podstoupila stejný zákrok jako první z nás. O 2 hodiny později pro mě došla sestřička ať se převléknu a připravím se na operaci. Po cestě na sál mě to přepadlo. Lehla jsem si na operační stůl a rozplakala jsem se zděšením. Byla to má první operace v životě a nikdy předtím jsem nebyla pod celkovou narkózou. Pamatuji si pouze, jak se můj pláč najednou proměnil ve smích a poté jsem se probudila zpět na pokoji.

Následující noc byla vzhledem k tomu, že jsem nemohla díky tamponádám v nose dýchat, opravdu příšerná a téměř beze spánku. Další den jsem byla hned ráno po snídani o všem poučena, propuštěna a už na mě v čekárně vyčkávaly sestra s kamarádkou, se kterými jsem jela společně z Brna zpět do Prahy, kde jsem byla následující 2 týdny v domácí péči a pečlivě se starala o nos. Ačkoliv jsem měla opravdu napuchlé oči a byla jsem po operaci nosu, tak bolest byla téměř nulová. Z osobní zkušenosti musím říct, že nejhorší částí po rhinoplastice jsou následné 3 dny, které jsem musela dýchat pouze pusou, což se dá naprosto v pořádku zvládnout. Proces hojení u mě probíhal excelentně, neboť jsem se o nos pečlivě starala a brala jsem i prášky proti otokům. Po dvoutýdenním nošení sádry jsem ji konečně mohla sundat a vyrazila jsem na kontrolu zpět do Brna. Pan docent byl sám velmi překvapený s mým procesem hojení a oba jsme byli s pooperačním výsledkem velmi spokojeni. Teď je to měsíc a půl od operace a stále provádím tlakové masáže, které pomohou dotvarovat nos, který bude výsledný přibližně za rok od provedeného zákroku. Mám ještě na čem pracovat, ale už teď jsem naprosto spokojená!

Jelikož pořád studuji, tak pro mě bylo 55000 Kč nepředstavitelné sehnat. Celý 1 rok jsem chodila neustále pouze do školy a na brigády, abych si mohla našetřit co nejvíce peněz pro můj vysněný zákrok, který mi měl zajistit klidnou mysl a sebevědomí. Bylo to pro mě neskutečně náročné. K mému milému překvapení mě moje maminka i tatínek velmi podporovali v rozhodnutí ohledně této operace, neboť věděli, jak moc se tím každým dnem už několik let trápím, špatně se mi dýchá a jak velmi mi na tom záleží. Neměla jsem ještě našetřenu celou částku na pokrytí rhinoplastiky, ale maminka trvala na tom ať si sjednám s panem docentem co nejdříve konzultaci a domluvím se na datu zákroku. K Vánocům 2021 mi rodiče přispěli 20000 Kč. Neměla jsem srdce na to, abych peníze přijmula, ale trvali na tom. Jsem jim nepředstavitelně vděčná, že mi pomohli splnit si v tak mladém věku jeden z mých největších snů a nemám ponětí, jak se jim momentálně odvděčit. Proto využívám této skvělé příležitosti, kde mám i jakožto student šanci splatit svým nejlepším rodičům na světě jednu z nejúžasnějších věcí, které pro mě za celý můj dosavadní život udělali..

Momentálně se neustále cítím sebevědoměji než kdy předtím, odvážila jsem si konečně ostříhat ofinu, nestydím se si nasadit sluneční brýle a nebojím se, že na společných fotkách s kamarády bude vyčnívat můj křivý a velký nos, což pro mě bylo téměř půlku mého života naprosto nepředstavitelné!

Závěrem bych chtěla říct, že pokud se někdo rozmýšlí nad plastikou nosu a opravdu věří tomu, že to podpoří jeho sebevědomí a vnímání sebe sama, tak jako mně, tak neváhejte a běžte s důkladným promyšlením do toho! Pro lidi s podobným příběhem jako je ten můj rhinoplastiku naprosto doporučuji :-)

1

Komentář (1)

Dobry den, Elisko,
pisete: "Proces hojení u mě probíhal excelentně, neboť jsem se o nos pečlivě starala". Muzete prosim napsat, jak jste se konkretne o nos starala (krom brani prasku proti otokum)? Jako inspiraci pro ostatni, kteri se na zakrok chystaji.
Predem moc dekuji a preji hezky vikend.
Opravdu chcete odstranit tento obrázek?
Odpovědět
Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

Zaujal Vás tento příběh? Podělte se s námi o ten svůj!

Recenze zmenšení nosu

Mám skvělou zkušenost. Nechávala jsem si na klinice zmenšovat nos. Pan doktor odvedl skvělou práci. Do operace jsem se přemlouvala cca 5 let a ted jsem velice ráda, že jsem do toho šla. Každý má jiný průběh operace i následného hojení a já jsem...

Číst dál
Úprava nosu a srovnání nosní přepážky

Na operaci jsem byla před 6-ti lety, jednalo se o úpravu nosu a srovnání vybočené nosní přepážky (vrozená vada). Pana doktora jsem si vybrala podle recenzí, jela jsem za ním přes půl republiky, ale hned na konzultaci jsem byla přesvědčená, že...

Číst dál

Veškeré informace na této stránce pocházejí od uživatelů portálu, nikoli od lékařů nebo specialistů.

Obsah zveřejněný na portálu Estheticon.cz nemůže v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.