6. 8. 2021 · Aktualizováno: 30. 9. 2023

Výsledek rhinoplastiky - podrobná recenze

Nestojí to za to

KONZULTACE V dubnu 2021 jsem podstoupila septorinoplastiku u Doc. MUDr. Válka v Brně. Vybrala jsem si ho na základě recenzí, které jsem četla na internetu. Předoperační konzultace (únor) proběhla v pořádku - byla sice rychlá a lékař se mnou mluvil docela potichu, takže jsem se musela hodně soustředit na to, co vlastně říká, ale odcházela jsem spokojená, protože lékař souhlasil se vším, co jsem chtěla na svém nose změnit. V den D jsme se znovu sešli před operací, kde jsem mu ukázala obrázky nosu, který jsem chtěla, a jak jsem chtěla, aby můj nos vypadal (ukázala jsem mu také nosy celebrit z internetu a nakreslila jsem mu obrázek sebe a toho, jak jsem chtěla, aby můj nos vypadal).

CHIRURGIE A POOPERAČNÍ PÉČE Operace proběhla dobře. Když jsem se probudila, cítila jsem malou bolest, ale hned mi něco dali, takže to přešlo. V noci mě pak ještě bolel obličej, ale také mi dali nějaké léky (s bolestí jsem na tom dost špatně, takže pokud se bojíte bolesti, nemusíte se bát, dalo se to zvládnout... a podle toho, co jsem četla od jiných lidí po operaci nosu, neměli žádné bolesti). Den po operaci jsem začala otékat a vybarvovat :D (modřiny zejména kolem očí)... Dva dny jsem měla v nose tamponádu (kterou jsem si pak sama doma vytáhla) a dva týdny sádru. Jediné, co mi vadilo, bylo, že jsem celé dva týdny nemohla dýchat nosem. Doufala jsem, že po odstranění tamponády to půjde, ale nešlo, takže jsem dva týdny dýchala jen ústy, což bylo nepříjemné, protože jsem měla stále sucho v ústech a v noci jsem se kvůli tomu budila (kruhy pod očima z toho dvoutýdenního nevyspání se mi odstranily až za měsíc a půl :D ). Na kontrole mi poté po dvou týdnech sádru sundali. Zpočátku to byl šok, protože můj nos byl pod sádrou zúžený a vypadal strašně úzký a malý. Neobvyklé (Ale samozřejmě to postupně získala hlasitost znovu). Vyndali mi stehy - bylo to dost nepříjemné. Lékař mi ukázal, jaké tlakové masáže mám následující tři měsíce provádět, a šla jsem domů.

RECONVALESCENCE Pak jsem si po pár dnech všimla, že mi zapomněli jeden steh v nose :/ Tak jsem tam volala, co mám dělat a řekli mi, že mám buď přijet (což se mi nechtělo kvůli tomu zase jezdit z BA do Brna) nebo si ho vyndat sama. Nejdřív to nešlo, protože to hrozně bolelo, tak jsem dva týdny počkala, a když steh trochu povolil, vytáhla jsem ho. Samozřejmě jsem si každý den dělala tlakové masáže, dokonce jsem si nechala upravit nos leukoplastí, o které mi lékař řekl, že není nutná.

Od operace uplynuly tři měsíce, a přestože jsem dodržela všechna doporučení lékaře, nejsem s výsledkem operace nosu spokojená. Nos je podle mého názoru stále velký a rozdíl mezi starým a novým není patrný. Ani mé nejbližší okolí si na mně ničeho nevšimlo (dokonce ani rodiče :/). A lidé, kterým jsem předem řekla, že jdu na operaci, se mě ptají, jestli jsem ji už podstoupila, nebo jestli mě teprve čeká. Napsala jsem tedy Dr. Stratilové, která operovala spolu s doc. Válkovou a ta mi řekla, že se mám objednat na kontrolu a že se na to pan doktor podívá a určitě se nějak domluvíme. Tak jsem na kontrole říkala, že nejsem spokojená s výsledkem, a pan doktor se na mě podíval a řekl, co bych s ním ještě chtěla dělat. Že úhel jeho nosu je dobrý a "odstranili jsme bouli". Jen jsem chtěla celkově zmenšit nos (což jsem mu ukázala na předoperačních fotografiích), úhel nosu mě nezajímal. Ať jsem mu však řekla nebo se zeptala na reoperaci, odbyl mě s tím, že poměr nosu a obličeje je v pořádku a stále si měřil úhel na fotce + řekl, že s kůží navíc nemůže nic dělat, že záleží na elasticitě. Poradil mi, abych si na nos dál dávala fixaci (leukoplastiku). DOBŘE. Zjevně si stojí za svým, a i když došlo k chybě, nechce ji přiznat. Tak jsem odešla z kanceláře zklamaná a trochu uplakaná. Doktorka Stratilová seděla na recepci a zastavila mě, abych jí řekla, co se děje. Tak jsem jí řekla, jak to šlo na konzultaci, a když jsem jí ukázala svůj nos, zeptala se mě, kde jsem si to nechala udělat... a když jsem jí řekla, že je to na téhle klinice, a ona viděla, jak se tvářím zklamaně, řekla "je to dobrý" - ale její pohled to nevyjadřoval.

Takže závěrem. Nejsem spokojená s operací nosu od lékaře, ačkoli, jak jsem již zmínila, měl všechny pozitivní recenze. Takže budu pokračovat v lepení fixačního prostředku a tlakových masážích a uvidíme, jestli se za pár měsíců ještě něco změní. Určitě záleží na typu nosu a celkovém vzhledu obličeje, jak jej lékař může opravit. Pokud má někdo problém s boulí nebo spadlou špičkou a chce si jen narovnat nos, je to v pořádku, opět bych volila lékaře. Ale pokud má někdo celkově velký - výrazný nos a chce ho zúžit i zkrátit, asi bych se podívala na někoho jiného. Možná jsem výjimka a jsem jeho jediný nespokojený pacient s výsledkem a ostatní nosy opravdu udělal podle mých představ a možná ti, kteří nejsou spokojeni, nepíší recenze. Kdo ví. Každopádně, každému, kdo chce podstoupit operaci nosu držím palce, aby konečný výsledek splnil očekávání :)

*Přeloženo ze slovenského jazyka

Komentáře (3)

Dobrý den, nepřidala byste prosím fotky na porovnání? Díky a držte se
Mohla by som Vam to poslať do súkromnej správy? Pripadne na mail?
Bohužel tato možnost zde není a email kvůli ochraně osobních údajů zveřejnit nechci. 🥺
Nos se Vám bude do roka ještě měnit tak snad 🤞

Nos od doc. Války

Chtěla bych ještě jednou touto cestou poděkovat panu doc. Válkovi za úžasný nos. Jak už zde bylo zmíněno, pan doktor je jednička ve svém oboru. A jsem ráda, že jsem plastiku nosu mohla podstoupit právě u něj. Dlouho mě trápila velká bambulka....