Regenerace kůže s využitím plazmy – přístroj Portrait

Autor:

Omlazování kůže, která je povadlá a stárne. Tato revoluční metoda využívá proud plazmatu ionizovaného dusíku, který regeneruje kůži z hloubky, ale nepoškodí ji. Můžete se zbavit jizev po akné, váčků kolem očí a dalších problémů. Dokonce se vůbec nemusíte omezovat ve svých aktivitách a to ani bezprostředně po zákroku.

Co je to plazma a jak funguje přístroj Portrait?

Plazma je čtvrté skupenství (vedle kapalného, pevného a plynného), jenž je tvořena volnými elektrony z atomu, které tvoří inertní plyn. Dusík se používá jako zdroj plynu proto, protože je schopen vypudit z povrchu kůže kyslík. Lze tak zabránit ohřívání kůže, popálení a tvorbě jizev. Dusík není hořlavý, takže nevzniká žádné riziko jiskry nebo výbuchu.

Plazma způsobuje kontrolované termální poškození povrchové vrstvy staré kůže a podněcuje ve tkáních tvorbu kolagenových vláken a tím tvorbu kůže nové. Nedochází vůbec k přímému kontaktu s kůží, ale tepelná energie je přímo dopravena ke tkáním.

Regenerace kůže s využitím plazmy - PRS(plazma skin regeneration) využívá přístroj Portrait.

Přístroj je tvořen radiofrekvenčním generátorem, který vybuzuje inertní dusíkový plyn, jenž je vháněn do nádstavce na jehož konci je tryska. Aktivovaný ionizovaný plyn – plazma je po úpravě v nádstavci je vháněn přes trysku v podobě milisekundového proudu přímo na kůži. Hned po dotyku z kůží dochází k okamžité přeměně energie v teplo, jenž nepoškodí epidermis. Plazma se objeví jako charakteristický žár/ plamen, jenž se promění v žlutavé světlo. Vzdálenost trysky nádstavce od povrchu kůže by měla být asi 5 mm, při použití vysoké energie by měla být vzdálenost 1 cm, aby nevznikly demarkační čáry. Puls by měl proudit v jednom směru. Plocha a hloubka působení termálního efektu závisí na nastavené energii a na velikosti nádstavce. Energii lze nastavit v rozmezí 1- 4 J na puls. Této technologie se dá využít pro různá nastavení energie, jenž souvisí s hloubkou ošetření.

Je možné olupování povrchové vrstvy kůže až zahřívání do hloubky.

Léčba kůže s využitím plazmy má 4 doporučená schemata ošetření :

  • PRS 1 – používá se nízká energie pro sérii ošetření v průběhu 3 týdnů začíná se z energii 1-1,2 J, při dalším ošetření lze zvýšit dle individuální tolerance. Doba odstupu a zhojení pokožky mezi ošetřeními je 3-4 dny.

  • PRS 2 – vysoká energie jednorázově, 3-4 J. Doba zhojení je 5-7 dnů.

  • PRS 3 – dvě ošetření vysokou energii 3-4 J, doba zhojení je 6-10 dnů

  • Nová rychlá technika regenerace kůže je s použitím velice nízké energie 0,5 J Tři ošetření v intervalu 3 týdnů

Které lokality lze ošetřit?

Lze použít především na omlazení kůže obličeje: vyhlazení vrásek a celkové vypnutí kůže, ostraněnění nerovností a nechtěné pigmentace. Dále i rejuvanci kůže krku, hrudníku a hřbetu rukou. Přístrojem lze ošetřit i okolí úst a očí.

Anestezie

Používala se lokální anestezie v kombinaci s anesteickým krémem, který se aplikoval na ošetřovanou plochu. V současnosti stačí jen použití krému, ale jeho aplikace je musí být správně načasována.Tj. použita jen na malé oblasti a postupně na další v návaznosti na již dokončené ošetření.

Co dělat po ošetření?

Péče po zákroku je při použití nízké energie minimální a u vysokých energii poměrně jednoduchá. Po zákroku se vyhýbat slunečnímu záření a ošetřené plochy potírat nedráždivou mastí, v častých intervalech po zákroku v průběhu hojení kůže.

Při ošetření nízkou energii trvá zarudnutí kůže 2-3 dny. Při použití vysoké energie je patrné zarudnutí a „drsný“ vzhled kůže. Hojení probíhá 5-10 dnů, během tohoto období se stará epidermis sloupe a odloučí. Je důležité, aby si pacient nesloupával kůži sám, ale počkal až se odloučí sama. Nezasahovat do fáze hojení.

Nežádoucí účinky

Zarudnutí a svědění několik dnů po zákroku je běžné. Svědění lze zabránit aplikací ledu na postižená místa. Vznik chrastiček na kůži je rizikem použití vyšší energie. K ošetření je vhodná nedráždivá mast. Hnědé skvrny na kůži mohou vznikat působení jak nízké tak vysoké energie a většinou se vstřebají během několika týdnů až měsíců.

Financování

Cena se pohybuje od 5000 – 35000,- Kč podle velikosti ošetřované plochy a intenzity zákroku.

Aktualizováno: 21.10.2015

Související recenze a zkušenosti

Regenerace kůže s využitím plazmy – přístroj Portrait - Ceny

Ceny od 7 000 Kč
obvykle do 38 000 Kč
Klinika Laser Esthetic
Ceny od 4 500 Kč
Prim. MUDr. Hana Smutková
Ceny od 7 000 Kč
obvykle do 38 000 Kč
MUDr. Jan Říčař
Asklepion
Praha, Karlovy Vary, České Budějovice, Mariánské Lázně
Ceny od 4 500 Kč
Asklepion
Ceny od 5 850 Kč
Klinika GHC Praha
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní