Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Bolest ušního lalůčku a v jizvě za uchem tři měsíce po faceliftu

Benjamin11
11. 5. 2022 · Poslední odpověď: 16. 5. 2022
  1. ledna jsem byla na faceliftu. Po operaci jsem neměla pocit tahu, jak se všeobecně píše, ale měla jsem dojem, že jedna polovina tváře je větší než druhá. Kontroly probíhaly údajně v pořádku. V době, kdy jedna strana obličeje již nebolela, druhá, právě ta větší bolela stále. Dnes je 11. května a já stále nemohu spát na levé straně, protože mne bolí polovina ušního boltce a tvář mám také citlivou. Co s tím? 1. června jdu na poslední kontrolu.
Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Vážená paní,
určitě bude směrodatné, co Vám při kontrole řekne operatér. Z toho , co popisujete si myslím, že "zvětšení" té jedné strany bylo způsobenou otokem a také pooperačním hematomem. Následkem toho v této oblasti, v podkoží došlo k produkci jizevnaté tkáně, která i může dráždit jemná nervová zakončení v té oblasti. Problém s inervací boltce je podobného charakteru, po krku směrem vzhůru vedou na svalové fascii nervové větvičky, které mohly být operací a nebo jizvením narušeny. Ještě nejméně 1 rok bude docházet k přestavbě vzniklého jizevnatého vaziva. Tedy v tomto smyslu považujte stav za definitivní až po 2 letech od výkonu. Máte tedy ještě šanci, že se stav spontánně upraví.
Mějte se hezky, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 16. 5. 2022
Dobrý den,
doporučuji se obrátit na Vašeho operatéra, nechat vyšetřit a potíže s ním probrat osobně.

S pozdravem
MUDr. Jiří Borský, Ph.D.
Klinika YES VISAGE
Dobrý den vážená paní

kolem ušního boltce je poměrně hustá síť nervů, které jsou umístěny docela povrchově a při faceliftingu a neckliftinghu se mohou podráždit. Většinou ale bolest do několika měsíců pomine. Pokud je bolest trvalá, stejné intenzity bez ústupu, pak je potřebné se poradit s operatérem. Velmi vzácně se stane, že některá nervová větvička zůstane uvězněna, je tím drážděna a bolesti neustupují. To pak může vyžadovat nějakou léčbu. Pokud vidíte zlepšování potíží, i když velmi pomalé, je velmi pravděpodobné, že časem problémy ustoupí. K podpoře hojení bych doporučil užívat vitamin B komplex 2xl drg a magnesium nebo magne B6 2x 1 tbl.

S pozdravem

M. Molitor, Art Ethic Clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 13. 5. 2022
Dobrý den,
pokud máte takové potíže, měla byste požádat o kontrolu a posouzení vaším operatérem dříve. Obvykle v tuto dobu po operaci je možné jizvy masírovat a tím zmírnit popisované pocity.
S pozdravem
Dr. Helena Singerová

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi