Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Skyrtí bradavek - gynekomastie

MichaelStarek
13. 1. 2022 · Poslední odpověď: 17. 1. 2022

Dobrý den, momentálně řeším gynekomastii, kvůli hormonalním problémům, které jsem si způsobil různými látkami. Momentálně zkouším půlroční léčbu pomocí raloxifenu a tamoxifenu, malinko se to zlepšuje. Chtěl bych se zeptat, jestli ale neexistuji nějaké kryty na bradavky, které by bradavky stáhly prozatím, než se problém vyřeší (nosit bílá nebo upnutá trička je nemyslitelné). Kdyby se mi problém nepodařilo vyřešit, budu muset podstoupit operaci, kam by směřoval můj druhý dotaz. Slyšel jsem, že jde operace udělat i pod lokální narkózou a že je to i lepší, protože vy pak vidíte, co doktor dělá. Slyšel jsem, že když lidi šli na celkovou narkózu, doktoři se s tím nepárali a měli tam velké jizvy, tak bych se chtěl zeptat, jestli by tady byla možnost a kde? Dále bych se chtěl zeptat po jak dlouhé době se po operaci mohu vrátit ke sportu? Za 2 týdny? Mockrát děkuji za všechny odpovědi.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 17. 1. 2022
Dobrý den,
doporučuji po ukončení terapie se objednat na nezávaznou osobní konzultaci s lékařem, kde se domluvíte na dalších krocích.

S pozdravem
MUDr. Lubor Mrňa
Klinika YES VISAGE
Dobrý den,
doporučuji ukončit hormonální terapii a pak eventuálně dle nutnosti řešit zbylou prsní žlázu. Co se týče bradavek, které předpokládám jsou velké, tak mě překvapuje zpráva, že v narkóze se s tím doktoři nepářou a práci odfláknou, takže je důležité aby práci pacient během výkonu kontroloval. To je rozhodně naprostý nesmysl. Plastičtí chirurgové chtějí mít hezké výsledky u všech klientů nezávisle na anestézii.
Nicméně zmenšení bradavek lze provést i ambulantně, v místním umrtvení ale upozorňuji že ani u operace v místním nebudete mít možnost ani kompetenci do práce chirurga zasáhnout.
S pozdravem

M. Molitor, Art Ethic Clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 15. 1. 2022
Dobrý den,
případná operace a její rozsah je nutné zhodnotit na konzultaci, kde vám plastický chirurg vše vysvětlí, to znamená rozsah výkonu, kde budou jizvy a domluví se s vámi i o typu anestesie. Gynekomastie se obvykle provádí v celkové anestesii, kdy se odstraňuje žláza pod dvorcem a tuková tkáň se redukuje pomocí liposukce. Obvyklá doba návratu ke sportu po operaci je 6 týdnů.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Vážený pane,
dokončete medikamentosní formu hormonální léčby. Pak, až bude stav stabilizovaný a neměnný, případný problém konzultujte s kvalifikovaným plastickým chirurgem. Teoreticky se dá hypertrofická prsní bradavka redukovat relativně jednoduchou operací ambulantně a v lokální anestezii.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Gynekomastie
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 8. 2021
Gynekomastie
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 11. 2020
Gynekomastie
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 6. 2022
Gynekomastie
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 7. 2016
Gynekomastie
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 2. 2016
Gynekomastie
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 9. 2011
Gynekomastie
12 odpovědí, nejnovější odpověď: 3. 6. 2013
Gynekomastie
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 5. 2017
Vpáčené bradavky
1 odpověď, nejnovější odpověď: 25. 5. 2008
Vpáčené bradavky
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 9. 2007

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi