Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Dědičné tmavé kruhy pod očima

recea
recea
1. 6. 2016 · Poslední odpověď: 21. 2. 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na možnosti korekce tmavých kruhů pod očima (podobných jako na obrázku). Jde o genetickou dispozici, mám je celý život. Problém je u mě hlavně tenká kůže pod očima a kolem očí (nejedná se o váčky ani o propadliny), která vytváří temné zbarvení, v kombinaci s vráskami už v nízkém věku (25 let). V minulosti jsem absolvovala pár konzultací na různých pracovištích, ale vždy mi bylo řečeno, že to nelze řešit. Spíš se tedy ptám, jestli v posledních letech jsou v této oblasti nějaké nové možnosti. Zajímalo by mě hlavně, jestli by měl nějaký efekt přípravek Teosyal Redensity II., na který jsem četla chválu, nevím ale, jestli se hodí na můj problém.

Děkuji moc za odpověď.

Reklama

odpovědí (7)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.
Žádné recenze
Praha . 2. 6. 2016
Nejlepší odpověď
Jediné, co funguje je opakovaný mikrolipotransfer. Plasmaterapie atd, to jsou nesmysly. Dlouhodobě rozpustné injekční výplňové materiály jsou možné, ale za posledních 10 let ve světě po nich osleplo 98 idí zcela a cca 500 částečně, tak to zvažte, zda to za to stojí...
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.
Žádné recenze
Praha . 3. 6. 2016
Kyseliny hyaluronové se tolik nebojte, ale i tak to kolem očí raději dělám pod kontrolou ultrazvuku, jsem v ČR asi jediný, ale prostě nemám ani náznak takových komplikací. Jsme v 21. století, tak to nejde dělat amatérsky, jak se často děje.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Jana Synková
Plzeň . 2. 6. 2016
Dobrý den,
chodíte na pravidelné celkové prohlídky k lékaři? Váš estetický "problém" bych viděla jako možnou příčinu nějakého vnitřního problému. Alergie, nedostatek vitaminů či minerálů, někdy mohou být příčinou i játra, která špatně vylučují toxiny z těla. Jak už jste slyšela od kolegů, ve Vašem případě výplň pod oči není tou nejvhodnější a především nejefektivnější metodou.
S pozdravem a přáním krásného dne,
MUDr. Synková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
SKIN CARE Liberec
Liberec . 2. 6. 2016
Dobrý den,

pokud máte kůži tenkou, jak píšete, určitě bych nedoporučovala Redensity II. Výplň by mohla prosvítat. Obávám se, že jediným vhodným řešením je pouze zakrytí kvalitním očním korektorem. Vřele doporučit vám můžu například Medik8 Dark Circles od společnosti Medaprex.

Krásný den!

MUDr. Xenie Kučerová
SKIN CARE Liberec
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Radek Lhotský
Trutnov . 2. 6. 2016
Dobrý den, existuje technika zvaná nanofatgrafting, která se pro tento problém používá. Jedná se o speciálně zpracovaný vlastní tuk, který se do této oblasti aplikuje s vymizením tmavých kruhů do cca 8 měsíců od aplikace. Hezký den, Dr Lhotský
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,
uveřejněné obrázky nelze hodnotit - ten horní je skutečně takový, že by se s tím těžko něco dalo dělat, škoda, že jste radši nepřiložila skutečný vlastní problém. Podle toho, co popisujete, v posledních letech dost často řeším stejné problémy kruhů pod očima u mladých lidí. Možná, když se podíváte na moje stránky na obrázky ze zákroků (Korekční zákroky - líce a Omlazovací zákroky - Líce a okolí očí), najdete tam podobnější případy vašemu. Ideální by bylo poslat foto přímo na můj e-mail nebo se objednat na konzultaci. Problém kruhů pod očima spočívá v nedostatku podkoží, které lze doplnit pomocí bioplastiky - bioplastický materiál Ellansé způsobí v aplikované oblasti neokolagenezi a tím se doplní chybějící tkáň. Podrobné info najdete na mých stránkách.

S pozdravem

Bioplastica.s.r.o.
MUDr. Jana Vybulková Zavadilová
1. klinika bioplastické chirurgie
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 1. 6. 2016
Kolegové, které jste konsultovala, měli, bohužel, nejspíše pravdu, takto barevně změněná kůže se nejspíš ničím neupraví. Mrzí mne, že s tím moc neumíme nic dělat.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Odstranění kruhů pod očima
1 odpověď, nejnovější odpověď: 21. 2. 2020
Odstranění kruhů pod očima
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 2. 2021
Facelift
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 7. 2013
Odstranění kruhů pod očima
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 3. 2021
Odstranění kruhů pod očima
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 9. 10. 2020
Mezoterapie
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 28. 1. 2014
Injekční výplně
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 2. 2024
Odstranění kruhů pod očima
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 2. 2021
Odstranění kruhů pod očima
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 10. 2020
Operace dolních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 2. 2024

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi