Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Modrofialové kruhy pod očima

Honza402296
Honza402296
30. 9. 2016 · Poslední odpověď: 2. 10. 2016

Dobrý den, je mi 25 let a z ničeho nic se mi pod očima objevily modrofialové kruhy (dle mého lajického názoru se nejdná o propadliny). Nikdy jsem nic takového neměl a ani v rodině nemáme. Předpokládám, že to nejspíš bude nějaká reakce na přílišnou práci u počítače (v době, kdy se objevily jsem psal diplomovou práci a trávil hodně času i počítače) přestože spánku jsem měl dostatek. Chtěl bych se zeptat co se s tím dá dělat, jestli by nepomohla transconjuktivální blefaroplastika. Děkuji Honza

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Praha . 2. 10. 2016
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
kruhy pod očima ve vašem věku mohou být z důvodu nadměrné námahy očí, což pravděpodobně bude váš případ.
Zkuste se zamyslet zda stav, jaký posíláte na obrázku, je stabilní´nebo se mění v souvislosti s denní dobou nebo pracovním vypětím či pobytem v zakouřené místnosti. Někdy se stává, že když pomine příčina, ustoupí i kruhy pod očima.
Obecně je důležitý dostatečný pitný režim, zařadit do jídelníčku pokrmy, v nichž je dostatek železa, můžete zkusit i studené obklady a masáže (jemnými krouživými pohyby promasírujte oblast kolem oka).
Pokud by nic nepomáhalo a stav byl neměnný, poraďte se nejprve se svým praktickým lékařem, kruhy mohou signalizovat i nějaké onemocnění, proto by bylo dobré tuto zdravotní příčinu vyloučit.
Teprve pak se obraťte na pracoviště plastické chirurgie. Jen tak budete mít jistotu, že se nic nezanedbalo.

Krásné dny
přeje

MUDr. Milena Vojtíšková
AURUM AESTHETIC CLINIC
MUDr. David Tomášek
Praha . 30. 9. 2016
Evidentně to máte načtené. Musí se to vidět "in vivo", ale podle fotky to nejspíše na tu "Vaší operační diagnosu" vypadá.
Určitě se obraťte s takovýmto problémem na atestovaného plastického chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás.
Na konsultaci se můžete objednat na, nebo na našem objednávkovém formuláři našeho webu - zavoláme pak sami.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Odstranění kruhů pod očima
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 7. 2018
Odstranění kruhů pod očima
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 9. 10. 2020
Mezoterapie
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 28. 1. 2014
Injekční výplně
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 2. 2024
Odstranění kruhů pod očima
1 odpověď, nejnovější odpověď: 21. 2. 2020
Facelift
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 7. 2013
Odstranění kruhů pod očima
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 2. 2021
Odstranění kruhů pod očima
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 10. 2020
Odstranění kruhů pod očima
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 2. 2021
Operace dolních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 2. 2024

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi