Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Prasklé stehy hráze po porodu

katerinasch
28. 8. 2021 · Poslední odpověď: 31. 8. 2021

Krásný dobrý den, pár dní po porodu jsem si všimla, že mi praskly stehy po nástřihu hráze. Vznikla mi tam taková nevzhledná bolavá otevřená rána. Zašla jsem si raději zpět do porodnice na kontrolu, kde mi řekli, že si mám ránu prolévat Rosalginem a Betadinem, poté mám přijít na kontrolu a je možné, že půjdu na přešití. Buď lokální umrtvení nebo celková narkoza, kde mi bylo doporučeno se nechat celkově uspat, aby měli lepší podmínky k šití (abych se nevrtěla a tak). Bojím se, že pokud nepůjdu na prešití, mohlo by to nějak špatně samovolně srůst. Celkově mám z toho obavy. Rána se mi vůbec nelíbí a ráda bych, jestli by se mi na to mohl někdo podívat (zaslala bych fotografii) abych měla lepší pocit a jistotu, že to bude v pořádku a že se mi na to podívá taky někdo jiný. Moc děkuji. S pozdravem Katka S

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Dobrý den,

tato oblast je poměrně křehká a stehy se lehce prořezávají a rána se může rozevřít. Nyní je zejména důležité, aby se provedla kvalitní resutura (nové sešití), aby byla optimální funkce jak pochvy tak svěrače konečníku. Určitě bych doporučil celkovou anestézii. Estetický vzhled je, chápu, důležitý ale primárně je všechny vrstvy pěkně adaptovat a sešít, korekce jizvy kůže je pak možné kdykoliv doplnit, ale většinou to není nutné.

S pozdravem

M. Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Kladno . 31. 8. 2021
dobrý den, bez fotografie se těžko radí, ale obecně je po porodu nejsprávnější postup ten, že se nechá hráz samovolně srůst. Kupodivu se tato oblast pod vlivem hormonů hojí většinou bezvadně a bývá pravidlem, že korekce již po šestinedělí nebývá potřeba. Proti sešívání v době šestinedělí mluví fakt, že se na rozpadu rány podílí zánět. K šití episiotomie se používá krátkodobě vstřebatelný steh, který ztrácí pevnost asi po 7 dnech, za tuto dobu, pokud není aktivní zánětlivá reakce, dojde k pevnému zhojení okrajů rány a vstřebání stehů je žádoucí. Pokud je zánětlivá reakce, pak se hráz může otevřít. Znovusešívání "v živém" hrozí dalším rozpadem, proto se popužívají silné silonové stehy, které se pak po zahojení musí extrahovat. Takže pokud je otevřená rána přiměřená, nedoporučuji sešívání dříve než za 6 týdnů od porodu. S pozdravem MUDr. Radek Poláček
Vážená paní,
dodržujte pokyny Vašich ošetřujících lékařů - gynekologů. Z Vašeho popisu s jejich postupem souhlasím. Určitě je pro pacientku i operatéra lepší krátká narkoza, přeci jen - jde o citlivou a delikátní oblast. Píši spíše obecně - po internetu tuhle věc je sotva možné vyřešit po internetu.
Z dlouhodobého hlediska bude jistě vše v pořádku. Držím Vám palce, mějte se hezky,
prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Keloidní jizvy po zmenšení prsou

Mamo
Mamo
21. 8. 2020 · Poslední odpověď: 28. 8. 2020

Po zmenšení prsou mam kolem dvorců opravdu hnusné široké jizvy. Laser nelze použít, jelikož se mi po něm dělají tmavé skvrny. Bylo mi doporučeno mikrojehličkování s radiofrekvencí, ale mám pocit, že efekt by byl minimální. Nebo může něco široké keloidní jizvy zůžit či aspoň zploštit na stejnou úroveň jako kůže, aby nebyly vystouplé? Případně dělá někdo tetování v barvě kůže/bradavek, aby se jizvy alespoň opticky zakryly?

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Dr Alberto Leguina-Ruzzi MD PhD
Dr Alberto Leguina-Ruzzi MD PhD
28. 8. 2020
Na základě obrázků bych doporučil injekce kortikosteroidů a microneedling RF kombinovat, nezlepšit co nejvíce jizvu.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Prasklý steh po excizi jizvy

Aaaa
23. 11. 2020 · Poslední odpověď: 1. 12. 2020

Dobrý den, ve čtvrtek 19. 11. jsem byla na vyndání stehu po excizi jizvy na prsou pod bradavkou. O víkendu jsem si všimla, že se steh rozjel a mám tam skoro půlcentimetrovou díru s krvavým strupem uvnitř. Rána nekrvácí a nehnisá, je suchá. Mám to okamžitě řešit se svým operatérem nebo se s tím teď nedá nic dělat a čekat, až se rána úplně zacelí a pak to řešit? Děkuji

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 1. 12. 2020
Dobrý den,
souhlasím s kolegou.

S pozdravem
MUDr. Issam Al Awa
Klinika YES VISAGE
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Vaginoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 8. 2009
Vaginoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 9. 2013
Obřízka
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 1. 2015
Obřízka
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 2. 2014
Labioplastika
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 9. 2019
Obřízka
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 12. 2022
Vaginoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 4. 2020
Vaginoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 2. 2021
Vaginoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 8. 2018
Labioplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 6. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi