Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vtažená jizva - jak tomu zabránit?

gabi464101
gabi464101
20. 2. 2017 · Poslední odpověď: 23. 2. 2017

Dobrý den. Jsem necelý měsíc po operaci slepého střeva. Pátý den se mi v ráně začal dělat infiltrát, poté byla jizva rozešita a po 9 dnech opětovně zašita. Nyní mám dva dny vytažené stehy, ale jizva je vtažená dovnitř. Takto vtažená byla, ale hned po operaci. Asi je ještě brzo, ale radši se ptám dříve jestli by se s ní dalo něco dělat, aby se uvolnila a nebyla vtažená dovnitř. Děkuji za odpověď Gábina

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Kladno . 23. 2. 2017
ano, pokud je prirostla ke spodním vrstvám, je potřeba ji uvolnit... chirurgicky. prostře přeříznout vlákna, která jí tahnou ke spodině. toto nejde laserem. Dejte však hojení čas. V ideálním případě ten rok. Vím, že je to dlouhá doba, ale tento čas ještě stále dochází k hojení
Premium
Kladno . 21. 2. 2017
pravidelně ráno a večer namazt mastným krémem a krouzivými pohyby 5 mnut lehce masirovat (tak aby to nebolelo). Masáže provádět až rok. Bohuzel hodne zavisi na technice sití podkoží, takže nekldy s tim ani pri dobre peci nejde nic delat
Dobrý den,
pro správné hojení jizvy je nyní nutné ji pravidelně promašťovat. Ideální je například hojivý přípravek CICAPLAST, dobře poslouží i sádlo nebo měsíčková mast. Několikrát denně můžete provádět tlakovou masáž - po dobu 30 sekund tlačte prsty na jizvu, aby došlo k odkrvení tkáně. Doporučuji vám i podporu hojení s pomocí biostimulačního laseru. Pokud terapii zahájíte už nyní, zkrátíte dobu hojení a výrazně ovlivníte výsledný vzhled jizvy. Ucelené informace o hojení jizev najdete na našich stránkách
Pěkný den,

MUDr. Xenie Kučerová
SKIN CARE Liberec
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Jizva po excisi po piercingu

Natalie479337
Natalie479337
14. 6. 2018 · Poslední odpověď: 21. 6. 2018

Dobry den chtěla bych se zeptat zda by nebylo možné něco udělat s vyrizlou sesitou jizvou po piercingu?Konkretne mě zajímá zda není možné znovu se pokusit oblast vyriznout s tím ze by jizva byla v pupíku a ne tahle viditelně..? Podobně jak je tomu u abminoplastiky.. upřímně si myslím ze mi jizva byla špatně sešitá..předem dekuji za radu

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 15. 6. 2018
Nejlepší odpověď
Dobrý den, Natalie,
doporučila bych Vám osobní a nezávaznou konzultaci u nás na Klinice YES VISAGE v Praze, Brně Ostravě nebo Bratislavě. Objednat se můžete na telefonním čísle 227 777 777 nebo e-mailem info@yesvisage.cz
S pozdravem,
MUDr. Zuzana Kolací

Jak se starat o jizvu, aby zmizela

Petra415029
Petra415029
18. 10. 2016 · Poslední odpověď: 1. 11. 2016

Mám 2 měsíce starou jizvu 8cm po operaci na noze. Teprve nyní mi odstranili ortézu a procvičuji bez nášlapu. Jizvu mám na boku z části na koleni, jak se mám o ni starat,aby se mi při ohybu kolene nezvětšovala, popř. nezhoršila. A nenarušovala mi pohyb kolene, třeba i časem. A Samozřejmě bych i ráda,aby časem byla skoro neviditelná. Děkuji za jakoukoliv radu.

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Dobrý den Petro,

co se týče domácí péče, rozhodně bych doporučila jizvu masírovat tlakovou masáží, stejně tak ji hodně promazávat mastnějším krémem.

Co se týče péče dermatologické, doporučila bych Vám vyzkoušet biostimulační laser, který je naprosto neinvazivní, bezbolestný, časově a finančně nenáročný, další možností je potom aplikovat mírně invazivní laser Fotona. Oba dva lasery máme plně k dispozici. Konzultace provádímě bezplatně a nezávazně, proto se na nás neváhejte obrátit. Na konzultaci Vám vše vysvětlíme a zodpovíme Vaše otázky.

Přejeme pěkný zbytek dne
MUDr. Petra Samková
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 6. 2023
Zvětšení prsou
17 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 4. 2013
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 2. 2008
Jizvy po akné
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 3. 2015
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 1. 2008
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 4. 2007
Korekce jizev
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 11. 2017
Odstranění jizev laserem
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 7. 2012
Obřízka
Žádné odpovědi
Abdominoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 12. 3. 2008

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi