Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Boule po liposukci

diagabi
12. 3. 2015 · Poslední odpověď: 14. 3. 2015

Dobrý den, jsem 5 týdnů po liposukci břicha a boku, bolesti žadné nemám, ale zustali mi boule na bocích a velká boulatá boule kolem pupku..masíruji dle rad, ale opravdu se nic nezlepšuje. Je ještě čas? mám strach, aby tenhle stav nezustal..vypadá to mnohem huř než před zákrokem.. Děkuji za odpověd..

Reklama

odpovědí (7)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Oskar Foldyna - První liposukční klinika
MUDr. Oskar Foldyna - První liposukční klinika
Žádné recenze
12. 3. 2015
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
5 týdnů po liposukci je již relativně dlouhá doba na možnost hodnocení konečného výsledku. Neuvádíte jestli se jedná o měkké boule(na pohmat asi jako podkožní tuk), nebo se jedná o tvrdé, vazivové, indurace. Pravděpodobně se jedná o zbylou tukovou tkáň, kterou bude třeba odsát ve 2.době.Pokud se jedná o podkožní, vazivové, induráty, tak tyto zůstanou trvale. Časem se možná o něco málo zmenší.
Oba případy však mají řešení.V prvním případě opakovat liposukci. V druhém případě v podstatě také, ale při odsání zatvrdlin, bohužel, odsajeme "všechno", jen ne ty zatvrdliny (které před sondou "uhýbají")a nerovnosti jsou po té ještě větší. Je zde ovšem možnost, kdy laserem zacílíme radiofrekvenční elektrodu do problematické zatvrdliny, kterou radiofrekvenční energií zničíme a následně, pohodlně, odsajeme. Jedná se o Laser RF 3D Lipo, metodou liposukce, se kterou mám jen ty nejlepší zkušenosti. Blížší info k této metodě na mém profilu.
Zdravím foldyna
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj), Ústecký kraj... . 14. 3. 2015
Dobrý den, jak je zde opakovaně uvedeno, každý zákrok potřebuje svůj čas .. aby si tzv. sedl, u liposukce je to klidně 3-6 měsíců, tedy mírné válečkování a tlakové masáže. U někoho otoky a indurace přetrvávají delší dobu. Zdravím Dr.Horyna Pavel
MUDr. Jaroslava Kačírková
MUDr. Jaroslava Kačírková
13. 3. 2015
Dobrý den,hodnotit definitivní výsledek liposukce je vhodné za 3 až 6 měsíců a přísluší vašemu operatérovi.
MUDr.J.Kačírková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Oskar Foldyna - První liposukční klinika
MUDr. Oskar Foldyna - První liposukční klinika
Žádné recenze
12. 3. 2015
Dobrý večer,
s válečkováním bych byl opatrný. Ze zkušenosti vím, že to klientky přehánějí a někdy si takto "pěstují" otok. Snad ty mírné tlakové masáže asi neuškodí.
Zdravím foldyna
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno, přečetl jsem si vyjádření kolegů, mají pravdu. Řekl bych, že po 5 týdnech ještě nemusí být oblast stabilizována. Teprve čas ukáže, zda je problém způsoben jizevnatou tkání v podkoží po chirurgově intervenci a nebo jde zbytek neodsáté tukové tkáně. Teoreticky proces jizvení a přestavby jizevnatého vaziva může trvat mnoho měsíců, třeba i 1 rok.Tlakovými masáže nebo válečkováním nic nezkazíte. Čas až ukáže. Určitě by bylo dobré problém prodiskutovat s operatérem.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 12. 3. 2015
Nenervujte se, noste kompresi, válečkujte a po půl roce uvidíte. Vazivovou induraci jsem za 22 let co jako plastický chirurg, co dělá liposukci neviděl, ale možné je vše. Zbytky neodsátého tuku jsou častější komplikace. Já osobně řeším všechny komplikace tohoto typu ne dříve než rok po operaci, to už je vše měkké, vyzrálé. Rozhodně to proberte s operaterem.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 12. 3. 2015
Dobry den, po 5 tydnech by nejake vyraznejsi " boule" jak rikate byt nemely.kontaktujte pracoviste, kde hats byla operovana. Zdravi ️dr vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Liposukce
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 6. 2009
Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 1. 2014
Liposukce
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 1. 2021
Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 1. 2024
Liposukce
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 13. 10. 2008
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 4. 2020

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi