Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Hrbolky na břiše měsíc po liposukci bolí a řežou

foralka
foralka
19. 5. 2015 · Poslední odpověď: 8. 6. 2015

Pane doktore mám dotaz. Je to měsíc a půl co jsem byla v Brne na liposukci břicha, odebrali mne jen trochu, neměla jsem to bricho tak velké! Ale nejsem spokojená. Břicho je hrbolatý a pomačkaný a na bocích se mi vytvořili dva hrby a poslednich pár dní to začíná dost bolet,pálit a řezat.Byla jsem ve vyhlášené klinice a problémy nechci! Chci se prosím zeptat jak dlouho trvá než se břicho vyrovná?Lékař říka at jsem trpělivá! A ted si myslím,že tam mám asi zánět.Vše jsem dodržovala co mi lékař nařídil.Myslím si,že tým pana Kufy by neměl selhat! Tolik peněz to stálo, a jsem nespokojená!! Děkuji za odpověd. I.K.

Reklama

odpovědí (7)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Vážená paní,
1 měsíc po liposukci není ještě stav zcela ustálen a často dochází při dodržení doporučení oš. Lékařem / kompresní pradlo , masáže aj./ ke zlepšení stavu, úplně normální není Vámi udávaná bolest, pokud je stav spojen i se změnami na kůži v krajině po liposukci – která se dostaví s odstupem, může jít skutečně o zánětlivé komplikace, doporučuji se v tomto případě kontaktovat s lékařem provádějícím liposukci a potíže konsultovat.

S pozdravem prim. MUDr. B. Vřeský
MUDr. David Tomášek
Praha . 21. 5. 2015
Jste brzy po výkonu. Hodnoťte situaci asi ne dříve než za 3 měsíce. Asi není správné tak brzo po výkonu uvádět operatera. Spíše choďte častěji na kontroly a vysvětlujte problem. Můžete si tak po těch třech měcících zobjektivizovat situaci u jiného odborníka. Určitě se obraťte s takovýmto problémem na atestovaného plastického chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás. Já však korioguji takovéto stavy ne dříve než rok po výkonu, aby bylo vše vyzrálé.
Naše pracoviště Precizia, centrum estetické plastické chirurgie je v Praze je cca 430 m od stanice metra C "Háje (Východ z metra zvolte ten, který je na straně konce vlakové soupravy jedoucí z centra) Dále se vydejte směr ke kostelu (půjdete kolem něho, aby Vám byl po Vaší pravé ruce) a za ním dále vlevo do dvorany mezi panelovými domy. Jedná se o ulici Konstantinovu 1479/1, ale vchod do budovy našeho pracoviště je na opačné straně budovy, než odkud přicházíte, tedy z Metodějovy ulice.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Jaroslava Kačírková
MUDr. Jaroslava Kačírková
20. 5. 2015
Dobrý den, pooperační projevy po tak dlohé době od operace nejsou obvyklé.Obtíže typu pálení a řezání by být neměly.Drobné zatvrdlinky mohou přetrvávat,jde o nove tvořené vazivo a vymizí.Zrychlit jejich vymizení můžete pomocí válečkování.
Pokud s jedná o nerovnosti zposobené nerovnoměrným odsátím tuku ty nezmizí a je třeba je posléze korigovat.
MUDr.J.Kačírková Medilip Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj), Ústecký kraj... . 20. 5. 2015
Dobrý den, doporučuji kontrolu operatérem, nadále kompresivní prádlo, k medikaci přidat Wobenzym. Případně v místě bolesti chlazení. Po liposukci je potřeba mít trpělivost. Zdravím Dr.Horyna Pavel
MUDr. Oskar Foldyna - První liposukční klinika
MUDr. Oskar Foldyna - První liposukční klinika
Žádné recenze
19. 5. 2015
Dobrý večer,
tento problém musíte řešit opravdu s operatérem. K definitivnímu hodnocení je ovšem brzy. Pokud se ovšem i po několika měsících budou nerovnosti vyskytovat, tak mají řešení.
K problémům nerovností po liposukcích se vyjádřím pouze obecně. Nerovnosti, zejména po liposukcích nevelkých bříšek, bývají poměrně častým problémem. Jde jen o to, nakolik byla klientka před zákrokem informována o rizicích příp.nerovností a nakolik je ochotna menší nerovnosti tolerovat. Zaručit absolutní a hladké vypnutí kůže, bez příp.podkožních nerovností nelze. A to ani tehdy pokud použijeme m.j. i laser nebo radiofrekvenci.
Stran nerovností musíme rozlišovat, zda se jedná o ponechaný tuk ( lepší varianta), nebo vazivové zduřeniny. Ponechaný tuk bývá nejčastěji kolem pupku, kdy může tvořit „banán“ nad pupkem, méně často pod ním, a dále v okrajových oblastech-přechodná zóna mezi břichem a boky. Zejména tehdy, pokud se břicho a boky odsávaly izolovaně od sebe. A často horní okraje nadbříšku, pokud se odsávaly „ze spoda“- to poznáte podle umístění ranek, kterými byla zaváděna liposukční kanyla.
V každém případě existuje řešení . A každé pracoviště, i když to nemusí být jeho vinou, Vám rádo, a věřím, že i bezplatně pomůže.
Pokud máte zájem dozvědět se více o metodách řešení různých komplikací liposukcí(které přesahují rámec tohoto portálu), rád Vám odpovím mailem.
zdravím foldyna
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno, souhlasím s kolegyní Dr. Vraspírovou, vysvětlení a pomoc musíte hledat u původního operatéra. Vaše situace je příkladná i pro event. jiné pacienty s kosmetickými problémy- je evidentní, jak to, za jistých okolností, může dopadnout, když je kvůli maličkosti a nebo malé změně operována jinak normální zdravá oblast. Obávám, se, že až Vaše momentální potíže ustanou a oblast bude prohlášena za zahojenou, nebude pro Vás výsledek uspokojivý, resp. nebude splněno Vaše očekávání, ač chirurg v dané chvíli postupoval správně. Tedy kladu otázku- měla ta operace smysl? Zánět se projeví začervenáním oblasti, a bolestivým otokem, případně teplotami, zvětšením mízních uzlin a třeba i hnisáním. Ty nerovnosti v podkoží jsou pravděpodobně způsobeny vytvořením jizevnatého vaziva v místě intervence chirurga. To teoreticky může být. U liposukce obvykle záněty nebývají. V této chvíli bych Vám doporučil pokračovat v nošení speciálních návleků, fyzicky se šetřit, obrnit se trpělivostí a počkat ještě cca 4-6 měsíců, než výsledek zákroku bude zcela neměnný a definitivní. A vše v klidu probrat s lékařem.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 19. 5. 2015
Dobry den,rozhodne doporucuji ihned kontrolu u Vaseho chirurga. zdravi dr Vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Liposukce
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 23. 3. 2016
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 9. 2021
Laserová liposukce
Žádné odpovědi
Liposukce
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 31. 1. 2017
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 3. 2021
Neinvazivní liposukce
Žádné odpovědi
Operace dolních víček
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 3. 1. 2019
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 3. 2016
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 12. 2023
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 4. 2020

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi