Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Otok břicha i 6 týdnů po lipoabdominoplastice s nápravou diastázy

Maria86
27. 11. 2021 · Poslední odpověď: 2. 12. 2021

Dobrý den, ráda bych se zeptala odborníků na jejich názor. Jsem 6 týdnů po operaci - abdominoplastice s liposukcí boků a diastázy (12 cm). Břicho mám stále vypouklé a jen o něco menší než před operací. Pod pupkem a kolem jizvy velmi ztvrdl. Chirurg se snažil zjistit, zda nemám serom, ale nic neteklo. Zde jsou fotografie - poslední je před operací. Nemám z toho radost, obávám se, že se mezera vrátila. Prosím o váš názor, zda je stále možné, že se jedná pouze o otok, nebo je to pravděpodobně opět mezera. Vím, že často píšete, že to trvá 3-6 měsíců, ale když vidím fotky jiných dam, které mají stejnou dobu po operaci a měly před operací podobné břicho jako já a mají krásný viditelný výsledek, ztrácím naději. Děkuji vám za odpověď.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 2. 12. 2021
Dobrý den,
během abdominoplastiky se odstraní nadbytek kůže, přesadí se pupek a lze sešít rozestup diastázy, který bývá kolem 4-6 cm, uvádíte 12 cm, nechci polemizovat, ale to je příliš.
Co ale nelze touto operací změnit je vnitřní objem dutiny břišní, pokud byl velký, tak zůstává i po operaci. Toto pak lze upravit sportovní aktivitou a správnou životosprávou. Mnohdy operace upraví i správné držení těla. Mám zkušenost, že pacientky pak zlepší své držení těla, když po operaci nosí elastický pás na suchý zip. Správné držení těla vám i pomůže od bolestí zad, není to jenom estetická záležitost.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 1. 12. 2021
Dobrý den,
vždy v případě pochybností se obraťte na svého operatéra, který s Vámi probere, případně vyšetří. Takto na dálku se bohužel nelze vyjádřit.

S pozdravem
MUDr. Hana Skeřilová
Klinika YES VISAGE
Vážená paní, pokud by v pooperačním období praskly stehy, kterými byla sešita diastasa, cítila byste v ten moment bolest a slyšela prasknutí. Mimochodem, těch 12 cm je nějak moc- resp. nezdá se mi, že by okraje přímých břišních svalů byly 12 cm od sebe, To by pak byla veliká kýla, která by se řešila pravděpodobně pomocí tzv. síťky. Asi jde o délku té diastasy. Případnou tekutinu v podkoží je možno, kromě punkce či drenáže, diagnostikovat ultrazvukem. Pozn.- vyklenutí před operací je pravděpodobně způsobeno i přítomností tzv. viscerálního tuku v dutině břišní, mezi střevními kličkami.
Svoje stesky prodiskutujte se svým operatérem, který nejlépe ví, jaký byl operační nález a jakou technikou operoval. Tyhle věci nelze vyřešit po internetu. Naději však neztrácejte.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Liposukce
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 6. 2015
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 3. 2021
Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 7. 2022
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 6. 2022
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 3. 2024
Liposukce
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 6. 2010
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 4. 2023
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 6. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi