Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Možnosti řešení synmastie

Jokyna
Jokyna
16. 12. 2014 · Poslední odpověď: 13. 1. 2015

Dobry den, je mi 22 let a cely zivot me trapi mezera mezi prsy. Prsa jsou jako by byla srostla. Ma to pry i svuj nazev je to vrozena symnastie. Byla jsem na kontultaci u 3 plastickych chirurgu,ale ani jednomu se nechtelo do operace,kvuli nepekne jizve,ktera by nejspise vznikla. Domluvili jsme se na injekcni lypolize,bez vysledku. Obratila jsem se tedy na jineho chirurga, ktery mi provedl liposukci. Natesena jsem nosila podprsenku a mrzi prsy valecek,aby se to vytvarovalo. Vcera jsem poprve podprsenku sundala. Mezera se o neco malo prohloubila,ale neni to vubec podle mych predstav. Nevim zda to uz jinak nejde. Pan doktora mi to predkreslil pred zakrokem, vznikla by siroka mezera podle mych predstav,ale ve vysledku je prohloubeny kousek uprostred a prijde mi to vlastne skoro beze zmeny. Jsem z toho zoufala. Moc vas prosim o nazor. Budu se s tim muset smirit? Nebo s tim jeste jde neco udelat? Moc dekuji za odpovedi.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 17. 12. 2014
Nejlepší odpověď
Dobrý den, souhlasím s kolegou Tomáškem, také bych tento stav nehodnotil jako synmastii. Defekt či jizva mezi prsy spíše imituje stav po nezhojeném či komplikovaně hojeném zásahu zmiňované liposukce. Jakýkoliv zásah v této oblasti nemůže být bez jizvy, která bude samozřejmě nemálo patrná a rovněž bude jen s velmi malým efektem. Tahem prsů se bude mít kůže mezi nimi vždy tendenci se odchlipovat. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 17. 12. 2014
Fotodokumentace pravé synmastii moc neodpovídá. Otázka je co je to tam mezi prsy dole za defekt či útvar ??
Prsní žlázy ve vývoji pučí pod kůži fixovanou ke spodine. Pokud se stane že se prostor mezi prsy vývojem uvolní, pak situaci rozhodně nepořeší jen odsátí v domnění že se kůže "přicucne" k hrudní kosti a vytvoří rýhu. Teoreticky se domnívám, že tomu bude naopak. Je to málo častá situace a řešení bez vyšetření nelze poskytnout takto na dálku. Nicméně doporučuji abyste počkala rok po zhojení, komprimujte krajiny i nadále ve speciální bandáži a uvidíte, jak to bude vypadat až to po tom roce vyzraje. Nebo si i objektivizujte nález u jiných zkušených kolegů.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurie

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí...
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 22. 6. 2021
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 26. 4. 2012
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 8. 2012
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 8. 2023
Transplantace vlasů
1 odpověď, nejnovější odpověď: 27. 5. 2015
Vpáčené bradavky
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 6. 2009
Zvětšení prsou
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 6. 2011
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 5. 2009
Profiloplastika
Žádné odpovědi
Profiloplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 7. 2019

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi