Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Bocouture vs Dysport

ts_1987117231
6. 10. 2021 · Poslední odpověď: 21. 12. 2021

Dobrý den, přibližně 3-4 roky zpět mi byl po 5 letech pravidelné aplikace, "špatně" aplikovaný Dysport. Čelo a glabela. Vždy jsem preferovala přirozený vzhled, zvedat obočí i trochu čelo, ale po té nevhodné aplikaci do čela a glabely byl můj obličej jako ochrnutý/paralizovaný. Na klinice kam jsem chodila se změnil doktor ,a jelikož jsem nikdy předtím neměla po aplikaci Dysportu problém, se změnou doktora jsem souhlasila. Od té doby mě začala bolet hlava. Tenzní tupá bolest v oblasti čela. První měsíc po aplikaci nesnesitelná bolest hlavy, která se časem zmírnila, dále bolest za okem, častá nausea a ospalost. Cítila jsem strašně těžké čelo a víčka. Vadilo mi i dávat si na hlavu klobouk nebo čepici. Ten dotek byl nepříjemný. Nepříjemné mi bylo i ostré světlo. Navštívila jsem dokonce neurologa, praktického lékaře a nikdo žádný problém nenašel. Bolest časem zmizela a šla jsem od té doby na další dvě aplikace Dysportu (samozřejmě jsem byla u jiného doktora) s odstupem min 6 měsíců. Poslední aplikace byla jako potvrzení toho, že mi tyto bolesti opravdu způsobil Dysport a to od té doby co mi byl "špatně" aplikován. Opravdu jsem měla boleti hlavy a další nežádoucí účinky po celou dobu působení Dysportu. Z počátku silnější ke konci slabší. V diskuzích v ČR jsem našla jen pár podobných případů a doktoři téměř ve všech případech píšou, že není možné mít bolest hlavy a jiné nežádoucí účinky po celou dobu působení látky. V zahraničních diskuzích (IT,USA) jsem našla ale více případů se stejným problémem. A dokonce i články kde všechny tyto problémy které jsem měla popisují. Zajímalo by mě jestli už se někdo setkal se stejným případem a důvod proč se toto po aplikaci stalo ? Rok a půl jsem od poslední aplikace, žádné nežádoucí účinky nemám a vše se vrátilo do původního stavu. Šla jsem na konzultaci k dalšímu doktorovi, protože jsem chtěla vrásky řešit jinou metodou (Mezoterapie, Plazma). Ptal se mě proč vrásky neřeším Botoxem, tak jsem mu povyprávěla svůj příběh a doporučil mi ať vyzkouším Bocouture, že je slabší a očištěný od kultur Clostridium botulinum a že by mi nemusel způsobit nežádoucí účinky jako Dysport. Jaký je Váš názor?Je možné že Bocouture mi opravdu nezpůsobí stejné nežádoucí účinky jako Dysport i když je to též TYP A ? Je možné vyzkoušet i jiný typ Botoxu na vrásky ? Předem velice děkuji za názory a rady.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Kladno . 22. 12. 2021
Nejlepší odpověď
Dobrý den, to Vám bohužel nemůže nikdo zaručit, ale podle mě to stojí za zkoušku, domluvte se třeba na poloviční dávku a případný dopich za 14 dní. S pozdravem MUDr. Radek Poláček
MUDr. Milada Staudová
Žádné recenze
Praha . 12. 10. 2021
Setkala jsem se s podobnou reakcí i na mezoterapii vlasů. Zapomíná se, že hlava je “plná” i akupunkturních bodů, k jejichž významnému a dlouhodobému podráždění může dojít. Upřímně Vám už aplikace čehokoliv do čela nedoporučuji, a nebo pouze s vědomím toho, že se podobná reakce může spustit znovu. S pozdravem MS
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Botulotoxin
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 11. 2007
Botulotoxin
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 11. 2010
Botulotoxin
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 4. 2008
Botulotoxin
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 10. 2019
Injekční výplně
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 6. 2023
Botulotoxin
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 4. 2014
Odstranění vrásek
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 2. 2024
Botulotoxin
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 6. 2023
Botulotoxin
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 9. 2016
Antiaging
1 odpověď, nejnovější odpověď: 15. 2. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi