Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Odstranění 10cm znaménka z hlavy

dalibor6
20. 1. 2014 · Poslední odpověď: 9. 2. 2014

Dobrý den, prosím Vás od narození mám znaménko na pravé straně hlavy. Jak jsem se narodil měl jsem znaménko velikostně asi 0,3 cm. Postupem času až do ted když mi je cca 26let mám znaménko 10,5x 2,2 cm. Znaménko je ploché, nebolí na dotek. Barva do hněda.. Nerosou mi vlasy na znaménku.. Existuje nějaký způsub jak vyříznout znaménko,nebo odstranit leaserem, nebo nějak natahnout kůži ? Budou mi na tom místě někdy vlasy?

Doporučite mi nějakou plastickou chirurgii ?

Děkuji Dalibor

Reklama

odpovědí (8)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Dobrý den Dalibore. Myslím si že váš problém lze vyřešit, musel by jste se ale přijít ukázat.protože takto se problém řešit nedá. Objednejte se k nám ke konzultaci která je u nás zdarma a určitě se domluvíme.
Herbergerové Po-Pát od
16 00-20 00 hod.Zdraví Mudr. Šulcová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Prostějov . 24. 1. 2014
Dobrý den pane Dalibore,

řadu rad jste již dostal.

K Vašemu dotazu, zda lze kůži ! nějak natáhnout? " Lze. Je to pomocí tzv expanderu, vyexpanduje se okolní kůže a natáhne se do daného defektu, který vznikne po vyříznutí. Vše je určitě vzhledem k financím řešit ve zdravotnickém zařízení se smluvním vztahem se zdravotní pojišťovnou.

Další řešení je opakovaná tzv. vícedobá excise, ale vlasy by chyběly Dají se do oblasti transplantovat, ale do jizvy je to obtížnější.

Prvně kožní vyšetření a potom už si nechejte udělat několik konzultací.

Situaci bych rozhodně řešila, je otázka, jak jste na tom s vlasovým porostem celkově.

Z regionu Olomouckého kraje bychom Vám mohli pomoci na plastické chirurgii FN OL, kde se stačí objednat na příslušném telef. čísle.
Premium
Dobrý den,

v tomto případě bych Vám doporučila návštěvu plastického chirurga či dermatologa. Naše klinika disponuje kvalitními lékaři. Rádi Vás u nás přivítáme na konzultaci.

S pozdravem a přáním pěkného dne
Bc. Petra Řehořková
Petra Clinic, Klinika estetické medicíny
Premium
Dobrý den,

první volbou odstranění tohoto naevu je určitě speciální frakční CO2 laser.

Díky této nové laserové technologii můžeme takovéto naevy plošně po mikro milimetrových vrstvách odpařit. Díky této metodě nepoškozujeme dermis, takže vlasy mohou normálně růst.

K odstranění naevu stačí jedna aplikace. Během zákroku ošetřené místo nekrvácí, není nutná anestézie a po aplikaci nevzniká jizva.

S pozdravem
tým med-laser, Jihlava
Esthé Laser Clinic
Praha . 21. 1. 2014
Dobrý den, pane Dalibore,

jedná se o poměrně rozsáhlý kožní projev - zřejmě vrozený kongenitnální névus. Jeho odstranění pomocí laseru rozhodně nedoporučuji.

Doporučuji však navštívit a poradit se s plastickým chirurgem, který by jej mohl odstranit a odeslat na histologické vyšetření, bude však s největší pravděpodobností za potřebí kožní transplantát.

V případě, že se rozhodnete si znaménko ponechat, doporučuji pravidelné dermatoskopické vyšetření cestou dermatologické ambulance.

Obávám se, že vlasy v daném místě již neporostou.

Můžu vřele doporučit kolegy z Esthé plastická chirurgie.

S pozdravem,

MUDr. Kubátová
Esthé-clinic of esthetic medicine
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
8 adres v Jihočeský kraj, Karlovarský kraj, Kraj Vysočina... . 21. 1. 2014
Dobrý den, v každém případě vyhledejte dermatologa, který posoudí charakter Vašeho znaménka a podle toho navrhne způsob odstranění i korekci jizvy. Váš Asklepion
FORMÉ Clinic
Praha . 21. 1. 2014
Dobrý den,

vzhledem k velikosti Vašeho znaménka, bych určitě doporučila zajít k dermatologovi. Pokud Vám řekne, že znaménko lze bez problémů odstranit, můžete se rozhodnout, jestli si ho necháte vyříznout ve státním nebo soukromém zařízení.
Pokud by jste se rozhodl pro soukromou kliniku, jste u nás vítán. Nutná je konzultace s Panem doktorem, která je ovšem bezplatná a nezávazná. Věřím, že by jste se spolu na něčem dohodli.

Hezký den přeje Tým Formé Clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Praha . 21. 1. 2014
Dobrý den, daný projev je nutné nejdříve odborně dermatoskopicky a histologicky vyšetřit, teprve poté Vám lékař sdělí jaká forma odstranění a zda vůbec odstranění bude vhodné. Vyšetření i případný zákrok Vám může hradit zdravotní pojišťovna, vyhledejte si prosím smluvní zařízení, nejlépe při některé fakultní nemocnici, bohužel nevím, kde je to pro Vás nejblíže.
S pozdravem
MUDr. Simona Bedřichová

Související dotazy

Mateřské znaménko 10,5 x 2,2 mm - odstranění

dalibor6
18. 1. 2015 · Poslední odpověď: 20. 1. 2015

Dobrý den, prosím Vás od narození mám znaménko na pravé straně hlavy. Jak jsem se narodil měl jsem znaménko velikostně asi 0,3 cm. Postupem času, až do teď když mi je cca 26 let mám znaménko 10,5 x 2,2 cm. Znaménko je ploché, nebolí na dotek. Barva do hněda.. Nerostou mi vlasy na znaménku.. Existuje nějaký způsob jak vyříznout znaménko,nebo odstranit leaserem, nebo nějak natáhnout kůži ? Budou mi na tom místě někdy vlasy?

Byl jsem už na vyšetření ve fakultní nemocnici Ostrava a tam mi řekli dva způsoby odstranění. 1. Natáhnout kůži pomocí zavedení balónku (je tam riziko, že mi vypadnou vlasy tam kde budou balonky atd.) 2. Vyříznout část znaménka ,ale pan doktor mi řekl, že v místě jizvy se kůže natáhne a ve výsledku budu mít bílý natáhly pruh ve znaménku. Já jsme si myslel, že vyřízne část znaménka pak další a tím pádem se celé odstraní a budu mít jenom malou jizvičku ...pan doktor mě vyvedl z omylu.... 3. EXISTUJE ještě nějaká další varianta ? Bydlím v okolí Ostravy a není problém se dostavit na vyšetření po celé republice.

Doporučíte mi nějakou plastickou chirurgii nebo leaserové centrum? Co bude pro mě nejlepší ? Děkuji :)

odpovědí (8)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 20. 1. 2015
Myslím, že 2 cm je rozměr, na který by se jizva mohla roztáhnout. Věřil bych lékaři, který Vás viděl.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Odstranění kožních výrůstků
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 10. 2021
Odstranění znamének
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 12. 2012
Odstranění znamének
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 4. 2018
Odstranění kožních výrůstků
1 odpověď, nejnovější odpověď: 17. 11. 2021
Odstranění znamének
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 3. 2021
Odstranění znamének
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 4. 2014
Odstranění znamének
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 18. 5. 2023
Odstranění znamének
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 5. 2023
Odstranění znamének
Žádné odpovědi
Odstranění znamének
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 9. 2. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi