Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Labioplastika-nespokojenost s výsledkem

Petra56564
23. 5. 2011 · Poslední odpověď: 9. 9. 2011

Dobry den, rada by som sa spytala tu diskutujucich lekarov ci by mi vedeli poradit s ohladom na ich doterajsiu prax. Som 5 mesiacov po labioplastike a miesto ma stale boli, povedala by som, ze az velmi. Pritom prvy mesiac som nic necitila... Okrem toho mam proste pocit, ze mi tento zakrok nebol spraveny spravne. Mam pocit, ze mi kazda strana bola aj inak zosita, samozrejme bola som sa spytat plastickeho chirurga (atestovaneho) povedal, ze vsetko je OK. Nakolko sa mi to ale nezdalo, isla som si zobjektivizovat nalez k inemu lekarovi, ktory mi povedal, ze ten esteticky dojem - je subjektivny. Jazvy su az prilis stale viditelne. Neviem co mam robit, da sa nejako branit? Som velmi smutna, ze som si nevybrala ineho plastickeho chirurga, pritom tento mal vsetky mozne atestacie atd.. A pytat sa medzi znamymi na skusenosti s touto operaciou - je to prilis intimne... :( Tak dievcata, ktore chcete podstupit tento zakrok, dobre si to rozmyslite, ci to stoji za to, tak si to robit, ked dobry vysledok nie je zaruceny :(

Reklama

odpovědí (8)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
flag 2 adresy v Bratislavský kraj, Wien... . 23. 5. 2011
Nejlepší odpověď
Mila Judita,
je mi luto, ze Vasa skusenost nebola najlepsia. Pacientka najde vela takych chirurgov, ktori operuju tuto intimnu oblast, konkretne labia minora (preto labioplastika), menej je vsak takych, ktori tuto "haklivu" oblast zenskeho tela beru komplexne a vedia sa popasovat i nadbytkom koze v oblasti klitorisu (preputium), co je u zien velmi caste, ale vela sa o tom nepise. Pritom muzi riesia tuto "cast" uz v koliske. (obriezka). Na tuto temu (ako i na ktorukolvek v estetickej chirurgii :-)) najdete vzdy 2 tabory protichodnych nazorov a zastancov teorii, kazdy je teoreticky podkuty a presvedceny o svojej pravde, ale pravda je taka, ze prave ten, ktory sa stavia proti tomu, je ten, ktory s tym nema alebo neche mat skusenost resp. ma strach.
Ako kazdu esteticku operaciu a oblast tela, intimnu nevynimajuc, musi brat operater nanajvys komplexne a s velkym citom a i narabat extremne precizne.
Zhodou okolnosti som predcasom operovala 3 zahranicne pacientky, ktore mali velmi rozdielny (az atypicky) vzhlad vonkajsieho genitalu, spolocne mali vsak jedno, extremny kozny nadbytok preputia (tzv. kapucky). Do mesiaca kompletne zhojene bez akychkolvek problemov a velmi stastne!
Ci uz tato alebo akakolvek ina odovodnena operacia , ak dobre urobena, urcite stoji za to!
Skor by som zeny odradzala od zvacsenia prsnikov, kedze to je len cisto esteticka (ak neratam samozrejme aj psychicku stranku, ktora stoji pri kazdej operacii), ale labioplastika, resp. rejuvenizacia vonkajsieho g
MUDr. David Tomášek
Praha . 9. 9. 2011
Kolega Frajer má ve VŠEM pravdu. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 9. 9. 2011
Není zač....přeji brzké a nekomplikované uzdravení...., ale pro Váš lepší pocit bych přeci jen doporučil se obrátit na Vašeho lékaře...z osobní zkušenosti vím, že je to lepší, než řešit případné komplikace s odstupem.
S pozdravem L.Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 9. 9. 2011
Váš dotaz jsem přehlédl, ale to co popisujete je opravdu hematom v oblasti operačního pole a mělo by se to spontánně samo upravit. Důvody, případně další pomoc jsem popsal předchozím příspěvku...vážně bude nejlepší se sejít s Vaším chirurgem, je přeci jen něco jiného diskutovat zde nad různými otázkami, ale pooperační komplikace je nutné řešit konkrétně dle lokálního nálezu....
Držím palce....Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 9. 9. 2011
Bez posouzení lokálního nálezu se nelze přesně vyjádřit, ale v této lokalitě bych to nedoporučoval, v této oblasti je "řídká strukura tkání" a hematom se zde vytvoří velmi snadno, odsátí či punkce hematomu je proveditelná třeba po plastice břicha, kde v predisponovaném prostoru se vytvoří hematom, který následně zkapalní a lze jej odsát....v této lokalitě tomu tak většinou není.Pokud máte jakoukoliv pochybnost o pooperačním průběhu po výkonu je nejvhodnější kontaktovat svého operatéra, který Vám jistě rád poradí
Pěkný den L. Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 9. 9. 2011
Dobrý den paní Jindřiško, hematomy-lidově řečeno modřiny jsou po každém chirurgickém zákroku téměř pravidlem(i když nemusí být patrný změnou barvy kůže,pak je hlouběji uložen), po výkonu tělo odbourává rozpadlé krvinky, což se projevu změnou barvy hematomu. Hodnotil bych to jako stav přiměřený výkonu a stav by se měl upravit do 2-3 týdnů po výkonu...
S pozdravem Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 23. 5. 2011
Pravda je, že po 5 měsících by už měla být situace v pořádku. To jste měla spíše smůlu na hojení než na operatera, zvláště když jste byla celý první měsíc v pohodě. To potvrzuje to, že problem není v operaterovi. Pokud jste už byla u jiného kolegy, pak máte situaci zobjektivisovanou. Nejradši bych Vám řekl, "přijďte ke mně", neboť touto problematikou, se, dá říci, zabývám komplexněji. Ale to si asi myslíme všichni. Zájímá mne jakýkoliv problém v souvisůisti s těmito operacemi. Je to poučné pro nás pro všechny. Rozhodně je třeba aby jste se zklidnila dalším vyšetřením jinde. Nehledejte však jen kritiku, která Vás uspokojí, ale řešení. Rozhodně by nebylo dobře jít na reoperaci dřívě než po roce od operace, je-li vůbec tato operace vhodná. Je to na Vás. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 23. 5. 2011
Dobrý den, objektivně hodnotit výsledek operace asi lze pouze na základě vyšetření. Pokud jste nespokojena s charakterem jizvy, toto lze volbou operatéra asi těžko ovlivnit. Přesně lze vždy říci jaký bude rozsah jizev, ale bohužel hojení a tedy charakter výsledné jizvy je u pacientů odlišný. Jizvy mohou být velmi jemné, téměř neznatelné, nebo také keloidní, tedy tuhé, fialové a vystupující nad povrch okolí. Ale toto není chybou operatéra. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Labioplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 11. 2009
Labioplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 23. 6. 2023
Labioplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 12. 2023
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 9. 2022
Labioplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 1. 2008
Injekční výplně
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 6. 2023
Neinvazivní liposukce
1 odpověď, nejnovější odpověď: 19. 7. 2022
Zvětšení prsou
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 11. 2017
Zvětšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 26. 3. 2013
Zvětšení prsou
17 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 2. 2013

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi