Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Cvičení na zmenšení špičky nosu

Tomik
18. 1. 2015 · Poslední odpověď: 29. 1. 2015

Trápí mě velká špička nosu. Vzhledem k nízkému věku (18) si ale na operaci ještě musím počkat. Na internetu jsem se ale dočetl, že pomocí cvičení, kdy prstem tlačíme proti špičce nosu a zároven zatínáme nosní svaly, lze nos trochu upravit. Popisovaný cvik jsem vyzkoušel a skutečně se na pár minut po té špička zmenšila. Pokud budu provádět toto cvičení pravidelně mohu dosáhnout dlouhodobého zlepšení? Děkuji za odpověd.

Reklama

odpovědí (7)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Dobrý den, pokud jsem Vám dobře rozumněl, tak je Vám 18 let. To je věk, kdy již je ukončen růst nosu a případné korekce tvaru nosu lze provést. Je důležité si však uvědomit, že nos je dominantou obličeje a jeho změna tvaru většinou změní i výraz obličeje. K posouzení vhodnosti korekční operace je podle mého názoru nutná návštěva zkušeneho plastického chirurga ke kterému máte důvěru. Co se týče masáží nosu, tak ty mají jen velice krátkodobý efekt, což jste si již sám vyzkoušel. Chrupavky hrotu nosu jsou většinou silné a mají dobrou tvarovou paměť. Zdraví MUDr. Jiří Borský
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Brno . 29. 1. 2015
Dobrý den, stejně jako ostatní kolegové si myslím, že cvičení a tlaková masáž tvar nosu změnit nemůže.
Pokud opravdu potřebujete tvarovat pouze špičku nosu, ceny na mém pracovišti se pohybují takto:

V lokální anestezii - od 14000 do 25 000Kč vč.DPH.
V celkové anestezii (narkóze) - od 25 000 do 40 000  Kč vč. DHP

Kolik přesně by operace stála ve vašem případě, jsem schopen říci, až na osobní konzutaci.

Děkuji,
MUDr. Hýža, Brno
MUDr. David Tomášek
Praha . 26. 1. 2015
Souhlasím s kolegyní Vraspírovou. Tlakové masáže nepomohou. Chtěl bych i podotknout, že vývoj nosu není skončen stavem kdy náš zákon určil dospělost. Je to individuální a já dle svých zkušeností soudáím, že je to tak mezi 22 až 23 rokem života. pak se nos stabilisuje a mění se až ve stáří. Nicméně opravdu jsou operace možné u nás od věku dospělosti - od 18 let života.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den, na otázku ceny je složité odpovědět, protože k tomu musí lékař pacienta vidět, aby mohl posoudit rozsah operačního zákroku. Ale Vaše operace se týká tzv. měkkého nosu, tak můžete prohlédnout ceníky jednotlivých pracovišť a hledat operace měkkého nosu(což je Váš případ) a ceny jsou vždy od nějaké sumy a tak si můžete snáze udělat představu o ceně. Zdravi MUDr. Jiři Borský
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 19. 1. 2015
Dobrý den,
jak již psali kolegové, operace nosu je od 18 let možná.
Vyberte si plastického chirurga a dostavte se na konzultaci.
S pozdravem
Dr. Helena Singerová
MUDr. Petr Jan Vašek
Praha . 19. 1. 2015
Dobrý den,
ve Vašem věku se operace nosu (rhinoplastika) běžně provádí.Cvičení, o kterém se zmiňujete Vám absolutně nepomůže.Prosím, přijdětě na řádnou , abych Vám mohl vysvětlit veškeré detaily operace nosu a doporučit Vám to nejlepší řešení pro Vaši kondici.
Se srdečným pozdravem
MUDr Petr J. Vašek
primář
Forme Clinic
Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 18. 1. 2015
Nechci Vam brat Iluze, ale Nemyslim si, ze kyzeny vysledek se dostavi. Zdravi ️dr vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rhinoplastika
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 27. 1. 2020
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 5. 2023
Injekční výplně
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 8. 2020
Botulotoxin
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 9. 2023
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 4. 2011
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 10. 2017
Rhinoplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 11. 2018
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 12. 2009
Odstranění znamének
1 odpověď, nejnovější odpověď: 22. 1. 2007
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 7. 2013

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi