Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nos se vrací do původní podoby po rhino a septoplastice

carla112
11. 5. 2022 · Poslední odpověď: 16. 5. 2022

Dobrý den, mám otázku, možná spíše problém. V srpnu to budou již 2 roky, co jsem postoupila septoplastiku + rhinoplastiku na jedné z klinik v Praze. Tvar a finální vzhled nosu byl domluvený, i když trochu jinak, než jsem si původně přála. Prvních pár měsíců jsem byla podle slov svého ošetřujícího lékaře pouze “oteklá”, nicméně jsem byla poměrně spokojená. To se s odstupem času již říct nedá, naopak - nos se “vrací” do původní podoby a dokonce je zepředu širší než kdy předtím (což je opak mého přání nos zúžit). Proto se ptám, je to normální? Zvažuji reoperaci.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 16. 5. 2022
Dobrý den,
takto na dálku a bez fotografií bohužel nelze posoudit a přesně se vyjádřit.

S pozdravem
MUDr. Jiří Borský, Ph.D.
Klinika YES VISAGE
Dobrý den vážená slečno,

pro kompetentní posouzení výsledku by bylo nutné srovnat fotografie před výkonem s fotografiemi nyní. Nicméně, nos se skutečně může částečně vrátit k původnímu tvaru před operací, většinou se to týká zakřivení, ale nos - chrupavka i kost- mohou vzácně dokonce dorůst.
Reoperace nosu je po dvou letech možná, nicméně je potřebná pečlivá konzultace.

S pozdravem

M. Molitor, Art Ethic Clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 13. 5. 2022
Dobrý den,
není možné vše posoudit jenom podle vašeho dotazu, musely by se porovnat fotografie před a po operaci. Na druhé straně je ale pravda, že mnohdy se nos po rhinoplastice může mírně vracet do původní polohy.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi