Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Rhinoplastika a jizvení

Sara5
29. 6. 2022 · Poslední odpověď: 17. 12. 2022

Dobrý den, jsem 10 týdnů po otevřené operaci měkké části nosu na nejmenované klinice. Operatér mi včera na kontrole řekl, že se mi tam dělá jizva a mám dále masírovat. Za rok možné odstranění jizvy a nashledanou. Víc nic mi neřekl. Vadí ta jizva něčemu, když jsem s nosem dejme tomu spokojená ? Může se nos ještě nějak rapidně do roka změnit ? Mám se něčeho obávat ? Můžu po takové době ještě nějak ovlivnit tvar? Masírovala jsem do teď jak jen to šlo. Na reoperaci už se mi nechce po této zkušenosti... Sama jsem si vyndávala steh, dlouho jsem nemohla zahojit jeden řez pod nosní dírkou, pořád krvácel.. Rizika a komplikace mastné pórovité pleti jsem si musela vyzjistit sama, poučení žádné. Proto bych se ráda případně reoparci už vyhla. Předem děkuji za odpověď .

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Jana Bartošková
2 adresy v Jihomoravský kraj . 19. 12. 2022
Dobrý den,
otázkou je jaká jizva. Po operaci je jizva vždy. Hypertrofická ( červená, vystupující nad povrch kůže je nejčastější) ? Pak dop. tlakovou masáž 5-10 min denně, silikonový gel na jizvy , ev. soft laser terapii.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 30. 6. 2022
Dobrý den,
hojení po rhinoplastice je opravdu dlouhý proces, i když se jedná jenom o měkkou část nosu. Masážemi tkáň změkne, ale nesmí se to s nimi přehánět. Pokud byste špičku nosu masírovala příliš, nos získá tvar" bambule", a to již není pěkné. Proto masírovat ano, ale opatrně. Mnohdy je lepší oblast, kde se zvedá hřbet nosu fixovat během noci pomocí tzv. stripů, tedy proužků náplasti a tím udržet hezký tvar bez nežádoucího zbytněné jizevnaté tkáně uvnitř pod kůží.
Zkuste vylepovat takto asi 2 týdny během noci a uvidíte, jeslti se to zlepší.
Pokud jste ale spokojená s tvarem nosu, nemusíte dělat nic.
Korekce po operaci se opravdu provádějí až po stabilizaci tkání, což bývá asi rok po operaci.
Opatrujte se
S pozdravem
MUDR. Helena Singerová

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi