Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Zvětšené zakřivení nosu po úraze-jen otok?

Vevka
8. 2. 2010 · Poslední odpověď: 9. 2. 2010

Dobrý den, před třemi dny jsem utpěla pád, při kterém jsem si narazila nos. Normálně mám nos větší, trošku zakřivený "do skoby", ale během asi 24 hodin po pádu mi nos změnil tvar tak, že je zakřivení o dost znatelnější než předtím. Navíc se mi na hrbolku udělala modřina a při jemném zatlačení mi přijde, jakoby se v nose ně co hýbalo, a dosti to bolí. Dnes jsem pro jistotu navštívila lékaře na ORL, aby vyloučil zlomeninu, poslal mě na rentgen a poté mi řekl, že podle něj nos zlomený není, že ho mám ledovat a počkat, až splaskne otok. Do zprávy mi nicméně napsal, že jsem utrpěna infrakci, tedy nalomení nosu. Chtěla jsem se tedy zeptat, jestli se mám nechat takto odbýt a jestli to zvětšení zakřivení nosu může být způsobeno jen otokem, nebo se mi spíše nějak pohnuly kůstky v nosu a bude to trvalé? V tom případě by asi musela následovat plastická operace, nevypadá to totiž vůbec hezky. Dále bych mě zajímalo, zda by v mém případě přispěla na zákrok zdravotní pojišťovna. Ještě bych chtěla dodat, že hrbolek je tvrdý, jako by pod kůží byla rovnou kost, proto mám obavy, že se o pouhý otok nejedná. Moc děkuji za odpověď...

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
situaci nelze adekvátně posoudit z vašeho dotazu, pro zhodnocení stavu je nutná konzultace lékaře specializujícího se na nosní chirurgii, samozřejmě s RTG snímkem. Doba na úspěšnou repozici uplynula, dle mého názoru budete muset na konečný výsledek vyčkat a poté se rozhodnout podstoupit plastiku nosu. Nabízíme vám možnost konzultace v našem privátním zařízení.
prim. Vidura
RVmedCentrum
Olomouc
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 9. 2. 2010
Vážená slečno,

rentgenové vyšetření by mělo odhalit zlomeninu nosních kůstek s případnou deviací. Jak píšete, je v rozporu, co Vám lékař řekl s tím, co napsal. Tady se dá sotva co radit, snad jen nechat se vyšetřit ještě jiným odborníkem a provést další RTG snímky. Pokud jde o deviovanou zlomeninu, měla by se co nejdříve deformita reponovat, po týdnu již může být pozdě a úlomky se nedají pouhou repozicí vrátit do původní pozice. Pak přichází v úvahu jedině operace. Po úraze nosu bývá otok a hematom. Pokud dále nebudete nijak léčena, teprve až za cca 2-3 týdny, po vstřebání otoků se ukáže, zda šlo pouze o pohmožděninu a nebo frakturu s posunem kůstek.

Přeji Vám hodně štěstí,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
MUDr. David Tomášek
Praha . 8. 2. 2010
Logicky se Vám čerstvý úraz nelíbí. Musíte počkat, já bych čekal rok po úraze. Pak bych situaci řešil.
Hrbol na nose ještě větší než jste měla mít můžete, zvláště, když nebudete dělkat v místě hrbolu tlakové masáže.
Nemůžete však počítat, že Vám na infrakci pojišťovna bude hradit operaci tzv."nosu po úraze" to nepředpokládám. Dá se to totiž dost dobře vymasírovat těmi tlakovými masážemi. Není dobré pamáhat tomu, aby byl nos horší, je přece jen Váš a snaha dostat z pojišťovny krytí operace nosu je dost zbytečná.Určitě se však potom obraťte s takovýmto problemem na atestovaného plastického chirurga se zkušenostmi v této problematice. Na operaci nosu nešetřete, je to centrum obličeje a budete jej nosit celý zbytek života.Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
LENTE s.r.o.
2 adresy v Plzeňský kraj, Praha (kraj)... . 8. 2. 2010
Dobrý večer,
jakékoliv zákroky ve smyslu repozice jsou možné 24-48 hodin po úrazu. Ve Vašem případě budeme musete vyčkat 6 měsíců. Pokud poté budete mít problém, doporučuji osobní nezávaznou konzultaci. S pozdravem, MUDr. V. Pavelec, Ph.D.,
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Strach z jizev po operaci nosu

Lucy2712
Lucy2712
20. 5. 2020 · Poslední odpověď: 3. 6. 2020

Hezky den. Chtela bych zmensit spicku nosa, tedy mekkou cast nosu. Premyslim nad tim uz delsi dobu, vubec se mi muj nos z profilu nelibi. Mate nekdo zkusenosti? Jak dlouha je rekonvalescence? Zustavaji jizvy? Mam strach abych nebyla zjizvena. Dekuji ?

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
flag 2 adresy v Bratislavský kraj, Wien... . 23. 5. 2020
Nejlepší odpověď
Dobry den Lucy,
pisem len preto, aby ste mali aj iny-opacny nazor odbornika a potom sa mohli slobodne rozhodnut
(k detailom sa vyjadrovat nebudem, kedze kazdy chirurg dava ine doporucenia po operacii). Nevyjadrujem sa k tomu, ci ste vhodny kandidat na operaciu spicky, kedze z jednej profilovej fotky nebudem indikovat k operacii. Niektori kolegovia si mylne myslia, ze ked operuju spicku tzv. zatvorenou metodou, urobia rovnako preciznu pracu ako ini, ktori preferuju otvorenu metodu. Moj osobny nazor je a tento je v zapadnom svete aj viac preferovany, ze logicky sa neda odviest dokonala a precizna korekcia spicka ktora vedie skoro ku zrkadlovej symetrii zatvorenym pristupom. Hoci si mozu chirurgovia "vyluxovat" alarnu chrupavku mimo operacnych ran, nevidim dovod takto traumatizovat tkaniva na ukor jednej malickej jazvy v oblasti kolumely, ktora z mojej osobnej skusenosti po case skoro nie je ani vidno. A pritom ostatne pozitiva otvorenej techniky vysoko prevysuju toto jedno "negativum". Operacia spicky otvorenou metodou znamena, ze pod zrakovou kontrolou vediem jednotlive kroky precizne na rozdiel od zatvorenej metody, kde operujem naslepo. Videla som bohuzial vela nepodarenych operacii, ktore boli prave robene zatvorenou technikou a potom je kazda korekcia zlozitejsia a vzdy sa musi urobit otvorene. Vo vacsine pripadov bolo zobrate prilis vela chrupavky ktore okrem asymetrie sposobi aj funkcny problem-kolaps alarneho kridla. Argument ze pri otvorenom pristupe vznika viac pre

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi