Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Zarovnání hrbolu na nose

Lole_
8. 9. 2021 · Poslední odpověď: 14. 9. 2021

Dobrý den, před dvěma dny jsem si způsobila úraz nosu o kuchyňskou skříňku. Dvířka mě udeřila tak, že cca v polovině délky nosu na hřbetě vznikl veliký hrbol. Lékař mi řekl, že když nos není vybočený do strany situace se neřeší a mám si to ledovat. Mohu něco udělat, pro to aby hrbol na nose zmizel? Případně po jaké době si nos mohu nechat chirurgicky opravit? :) Dekuji

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Dobrý den, určitě můžete podstoupit konzultaci s plastickým chirurgem a domluvíte se na postupu. Dva roky po úrazu je už z hlediska možné operace naprosto v pořádku.

S pozdravem

M. Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 14. 9. 2021
Dobrý den,
pokud jste tak brzy po úrazu, je vhodné nosní kůstky narovnat hned a přiložit dlahu na nos a tamponádu dovnitř nosních dírek, aby se kůstky zahojily ve správném postavení. Pokud by se nosní kůstky zahojily ve špatném postavení, musela byste pak časem podstoupit operaci tzv. rhinoplastiku.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 9. 9. 2021
Dobrý den,
doporučuji Vám osobní konzultaci a vyšetření. Na základě vyšetření doporučíme vhodný postup.

S pozdravem
MUDr. Jiří Borský, Ph.D.
Klinika YES VISAGE
Vážená slečno, Váš popis úrazu se mi nelíbí. Lékař měl nepochybně provést RTG vyšetření /o tom se nezmiňujete/ a z toho posoudit, zda deformita vznikla zlomeninou nebo nikoli. Z toho by pak vyplynula další léčba. Doporučují Vám v této Vaší situaci, co nejdříve navštívit ORL pracoviště a nechat se tam vyšetřit a nechat si udělat RTG snímek. Případná repozice nosních kůstek by měla být provedena co nejdříve. Pokud se neprokáže fraktura, může jít např. o hematom a otok, pak bude léčba konservativní. Případná korektivní rhinoplastika se pak provádí obvykle s delším časovým odstupem /alespoň 1 rok/, neboť nejméně tuto dobu trvá regenerace tkání nosu /ať již po úraze nebo po operaci/.
Srdečně Vás zdravím,
prim. Dr. V. Víšek, CSc.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Zvětšení nosu po rhinoplastice

anonym93878
23. 4. 2012 · Poslední odpověď: 11. 7. 2019

Dobrý den, Před 5ti lety jsem podstoupila zmenšení nosu, jelikož jsem měla tzv. orlí nos. Nebylo to nic dramatického, nicméně zmenšení a zkrácení nosu bylo, oproti mému přání, velice radikální. Asi rok po operaci jsem si začala všímat, že když se usměji, tak se mi nos velice sníží a jeho špička jde dolu. Je to opravdu ošklivé, připadám si jako mimozemšťan, velice nepřirozeně. Můj dotaz je, zda jde případně nějakým typem výplňového materiálu nos alespoň zvýšit od kořene po špičku (pokud by ovšem ´materiál´ navíc nebyl pro můj již tak spadající nos další zátěží). Ráda bych našla nějaké řešení ke zvětšení ať už operativní či neinvazivní, prosím poraďte. Předem děkuji, Iva

odpovědí (8)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
nosy po operacích lze velmi dobře modelovat nebo vyrovnat pomocí bioplastiky, 70% zákroků, které provádím na nosech jsou právě komplikace tvaru po operacích. Jde o miniinvazivní zákrok, kdy se vám v aplikované části vytvoří vaše vlastní vazivo. Výsledek je trvalý, naprosto bezpečný, protože materiál, který se k bioplastice používá (mikrokuličky PMMA velikosti lidské buňky) je stejný, jaký se používá např. jako náhrada nitrooční čočky a při dalších implatologických operacích už po desetiletí. Pokud máte zájem o podrobné informace včetně obrázků, kontaktovat mě můžete prostřednictvím kontaktů na stránkách.
S pozdravem
MUDr. Jana Vybulková Zavadilová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Touha po jemnějším nosu

Nataly415659
Nataly415659
20. 10. 2016 · Poslední odpověď: 1. 11. 2016

Dobrý den,

už cca od 15 let toužím po jemnějším nosíku. Konkrétně mi vadí bambulovitá špička a také bych řekla, že mám lehkou asymetrii léve strany nosu vůči právé. Levá strana připomíná ještě větší bambulku než pravá. Bohužel je pro mě obličej důležitý a mám strach zákrok svěřit jen tak někomu. Budu moc vděčná za doporučení někoho, kdo by operaci kvalitně zvládl a za všechny možné rady. Jsem z Ostravy, takže kdyby si nato troufl někdo z okolí, bylo by to ještě lepší. Nicméně nemám problém dojet snad kamkoliv v ČR. Děkuji moc za všechny odpovědi!

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 21. 10. 2016
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
určitě je možné váš nos celkově zmenšit a tím i zjemnit celý obličej.
Stranová asymetrie je zcela běžná, nikdo nemá levou stranu totožnou s pravou, a stejně je tomu i u nosu.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Plastický chirurg
Asklepion

Rhinoplastika - bambulovitý nos - cena

MMH
MMH
21. 11. 2019 · Poslední odpověď: 27. 11. 2019

Dobrý den, již delší dobu přemýšlím o plastické operaci nosu, tedy hlavně o zmenšení jeho "bambulovitého" konce, celkově bych nos ráda měla jemnější. Mohu požádat o vyjádření, kolik by cca případně taková operace stála? Mockrát předem děkuji za odpověď.

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 22. 11. 2019
Nejlepší odpověď
Na obrázcích nevidím celý nos, tskže k celkove ceně za operaci se velmi tezko vyjadrit
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rhinoplastika
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 5. 2020
Rhinoplastika
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 12. 7. 2012
Rhinoplastika
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 28. 1. 2014
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 4. 2022
Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 5. 2021
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 8. 2021
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 5. 2019
Rhinoplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 11. 2018
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 1. 2008
Laserová epilace
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 9. 2007

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi