Celková operace nosu - absolutní spokojenost!

Sonia28

Zhruba před 3 měsíci jsem podstoupila kompletní operaci nosu. Po dlouhém váháni jsem se nakonec odhodlala a obavy nebyly na místě. Operoval mě MUDr. Petr Pachman na brněnské klinice Medicom Clinic. Nejdříve jsem byla na konzultaci, poté jsme ihned dohodli termín zákroku, složila jsem zálohu, pak už následovaly jen odběry krve a moči týden před operací. V den zákroku jsem byla nervózní, ale prostředí kliniky je krásné a čisté a personál je moc milý. Operace proběhla v celkové anestezii bez komplikací. Ihned po probuzení jsem byla trochu unavená, ale fungovala jsem normalně, mohla jsem mluvit, jíst, špatně se mi dýchalo kvuli tamponádě, nejsem zvyklá dýchat pusou, ale nebyla sem vůbec oteklá, necítila jsem vůbec žádnou bolest a ta se nedostavila ani později. Hned ráno mi pan doktor vyndal tamponádu a šla sem domů. Až na sádru a náplasti na tváři jsem vubec nic necítila, žádna bolest, fungovala jsem jako obvykle. Jediná nepříjemnost jsou náplasti, ktere svědí a všemožně se odlepují, ale to je všechno. Objevily se mírne monokly, ale otoky nebyly žádne. Po týdnu mi sundali sádru, nos byl ješte trošku oteklý, ale modřiny zmizely a už tehdy jsem byla nadmíru spokojená s tvarem nosu. Během pár dnů jsem byla bez otoku a nikdo v mém okolí nechtěl věřit, že jsem před týdnem prodělala operaci. Tvar nosu je krásný, je teď malinký, jsem absolutně spokojená a mrzí mě, že jsem se neodhodlala dřív. Pan doktor Pachman je úžasný, milý člověk, je strašně šikovný, i kompletně celý personal kliniky. Bylo to bezbolestné, ani sama nemůžu věrit, že to mělo takový hladký průběh. Kdo přemýšlí o této operaci, vřele doporučuju, neváhejte.

Zobrazit příspěvky20 Skrýt příspěvky20
Romanová L.

Nádhera! :) Pan doktor provedl skvělou práci.

Lucie

Teda Sonio, krásný výsledek a úžasný průběh teda...u operací nosů bývá hojení bolestivé..ani léky proti bolesti jste nemusela brát?

Zobrazit odpovědi 16
Jana

Kdo Vám prosím řekl, že u nosů bývá hojení bolestivé? Vy jste na nějakém takovém zákroku byla? Škoda jen, že zde touto informací odrazujete další lidi k zákroku s nosem.
Každý kdo na tom byl, Vám řekne, že operace nosu nebolí !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reakce na Jana
Sonia28

Souhlasim,neboli to

Reakce na Jana
Lucie

Byla na tom moje kamarádka a ta říkala, že takovou bolest v životě nezažila :-) takže to má asi jak kdo...samozřejmě řekla, že by do toho šla klidně znovu, i kdyyž to bylo šílený, protože výsledek stojí za to...a píšou to lidé hodně, tak se ptám, nikoho neodrazuji :-)

Reakce na Lucie
Bajka

Dobrý den, jsem den po kompletní operaci nosu, ještě v nemocnici a musím také potvrdit ,že mě absolutně nic nebolí a prášky žádné neberu. 😊Mám jen otoky a modřiny kolem očí.

Reakce na Jana
Marcelle Marsí

Jéé, to jsem ráda, že jste napsala, že to není bolestivé, mne operace čeká a obávala jsem se toho. Kdybych to věděla, objednala bych se dříve. Takhle váhám skoro 2 roky. Děkuji. !!

Reakce na Jana
123

Dobrý večer,je to čtrnáct dní co jsem byla na operaci celého nosu zítra budu sundavat sádru,můžu říct žádné bolesti nic takového, zatím jsem spokojená ,jenom u kořene nosu je to trošku oteklé ale to určitě brzy odezní , takže ...nebojte se operace nosu nebolí to 😁

Reakce na Jana
Rozárka

Operace nosu opravdu nebolí,
Pouze je nepříjemné,
dýchání ústy a pak vyndani drenu.

Sonia28

Nebolelo me nic,leky na bolest sem mela,ale nebrala sem je,ani na klinice,ani doma,nebylo potreba...brala sem wobenzym na otoky...co mam kamaradky,ktere taky podstoupily tuto operaci,vetsinou je taky nic nebolelo,ono tam ani nema co bolet,je to kost a ne sval

Reakce na Sonia28
Jana

Nechápu, proč slečna moderátorka zastrašuje. Pravděpodobně s tím nemá žádné zkušenosti a píše jen "jedna paní povídala". Je to škoda, že zrovna moderátorka Lucie, píše neověřené informace. Spoustu děvčat, jsou nešťastná ze svého nosíku a tyhle informace je jen odradí! Moderátorka by si měla nejdříve ověřit a pak teprve psát.
Děvčata nebojte se, operace nosu opravdu nebolí. Tak jak to píše Sonia28.

Reakce na Jana
Lucie

Jano, já nikoho neodrazuji, já se ptám a čtu co tady lidé píšou a řeší :-), jsem jedině ráda pokud je operace nebolestivá a naprosto jednoduchá a vždy bez komplikací :-) ale tak to nechodí v životě a komplikace můžou nastat a naším úkolem je dát pacientkám kompletní informace a příběhy různých lidí, aby věděli co může nastat...Pokud máte dobrou zkušenost, napište o tom příběh :-) budu jedině šťastná za každý dobrý, to mi věřte o)))

Reakce na Lucie
nikito

Taky souhlasím s ostatními-operace nosu nebolí vůbec,vypadá to drasticky po zákroku(modřiny atd)ale nebolelo mě nic.Kamarádka moderátorky musí být hodně přecitlivělá.Opravdu a to mě lámali kosti v nose a operovali měkkou část nosu.

Reakce na nikito
Jana

Nikito,
neslyšela jsem nikoho, že by řekl, že ho operace nosu bolela. A to jsem se na to sakra nejdříve informovala, co se bude dít.
Pokud slečna moderátorka má kamarádku, která prodělala tak "strašnou" bolest po operaci, tak by nám to zde v žádném případě neměla sdělovat !!!! Uvědomuje si slečna moderátorka, že tím nahání strach děvčatům, které trápí nevzhledný nosík?
Takové informace, si má moderátorka nechat pro sebe. Mám po operaci tvrdé i měkké části a nepocítila jsem bolest žádnou, jen se špatně dýchalo. Nic víc, nic míň.
Jana

Reakce na Jana
Lucie

Dámy, já jsem vážně ráda, že Vás to nikoho nebolelo :-) a znovu opakuji, že není jediný případ, který jsem slyšela, že to bolelo, proto se ptám, dostala jsem odpověď a každý kdo to bude číst si udělá názor sám :-)...a o tom to snad je, ne? Dostat zde co nejvíce názorů, jinak by to nemělo žádný smysl a můžeme psát rovnou zaplacené články jako jinde, jak je to všechno úžasný a nic nebolí vůbec a nikdy nejsou žádné komplikace....

Takže závěrem :-) pokud jste to měli takhle úža a dokonalý, tak to všude pište a raďte ať jsou šťastné i další ženy, já budu jedině ráda :-) je to moje práce a jsem taky žena :-), ale nechte mě zjištovat komplikace, aby každá s Vás která na něco jde měla relevantní informace o tom, zda zákrok může bolet, zda může mít nějaké komplikace atd....

Reakce na Lucie
Oluna

v plastické chirurgii není nic černobílé a rozhodně se nedá všecko globalizovat,takže naprosto s vámi souhlasím,že je dobré vědět,co se stát může,což neznamená,že to tak bude mít každý,jsou to varianty,které mohou nastat, aťuž při operaci samotné nebo po ní...je to pořád dokola-vše je individuální záležitost,a zrovna operace nosu patří k těm docela složitějším,po mě v nějaké diskuzi "taky takto ječely",když jsem uvedla že operace dolních víček mě silně bolela-že prý to nikdy nebolí a nikdy se to nedělá v lokálce:)..tohleto NIKDY neplatí v životě ,a už vůbec ne plastické chirurgii..a platí to s tou bolestí i naopak,né že někoho výrokem o bolesti odrazujeme,i ten kdož o něčem řekne,že to bylo jak malina v pohodičce a někdo jiný na to samé půjde,tak zrovna ten může mít bolest při nebo po zákroku a pak bude nadávat,co to tam ty ženské mlely,vzdyt to bolelo?..uplně stejné...takže je to podle mě jen uvedení variant toho,co se může stát plus dejme tomu nějaká dlouhodobější statistika toho,jak se objektivně vyjádřili po operaci sami pacienti,ale vykřikovat jen TO NEBOLÍ,jako něco daného navždy a striktně po každé,to by byla lež..O.

Reakce na Oluna
e.v.a.

Mě to taky vůbec nebolelo. Ale každý člověk cítí bolesti jinak. To je podobný když někoho bolí hlava. Nějací umírají bolestí a hned si berou prášek. A jiný to tak neberou.

Reakce na Jana
Minko

Ja som bol na operacii a zažil som strašnú bolesť, ak necítila pacientka bolesť je to preto, že bola v celkovej anestézii. Keby jej doktor operoval špičku nosa v lokálnej anestézii kto vie či by ju to nebolelo. Mňa aj po pol roku sem tam bolí v mieste kde bola rezaná chrupavka špičky a potom si spomeniem vždy na tú bolesť. Pravda je, že fyzická bolesť väčšinou nie je žiadna, skôr býva bolesť psychická po operácii ak to chirurg zbabre.

Markét1994

A mohu se zeptat na cenu prosim?

Zobrazit odpověď
Sonia28

Ja sem platila cca 36000 komplet se vsim,uz si nepamatuju presne,asi taky zalezi na operaci,kazdy ma jiny problem a jinou upravu

Recenze lékaře

Celkové hodnocení
Chování, jednání a přístup lékaře
Ochota a příjemnost personálu

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí