Zeptejte se lékaře Vyřešte své pochybností!

Bulky po výplni - jen na pohmat

A123 · Vytvořeno: 12 čec 2020 · Aktualizace: 28 čec 2020

Dobrý den, absolvovala jsem výplně kyselinou h. do oblasti nosoretních rýh a vrásky mezi obočím. Je to už pár měsíců a při dotyku cítím bulky. Vidět nejsou, jen na pohmat jsou cítit. Je to normální? Nic mě nebolí, ale vyděsilo mě, zda nemůže jít o granulom. Jak ten bych poznala? Děkuji

4 odpovědi

Všechny odpovědi na tuto otázku jsou od skutečných lékařů
 • MUDr. Ludvika Záhořová

  16 čec 2020 ·

  69 odpovědÍ

  Dobrý den,
  někdy se stává, že výplň se ihned "nerozptýlí " v místě aplikace, ale materiál se "shlukne" v bulku, a ta se časem vstřebá. Pokud Vám "vadí " pouze bulka, kterou cítíte pohmatem, a nemáte žádné potíže ve smyslu "lokalizovaného zánětu", tak není třeba se znepokojovat. Pouze v případě, že místo aplikace je vyklenuté, začervenalé a tuhé event. citlivé na pohmat),a tento stav se neobjevil hned po aplikaci, ale až po nějakém čase, dále máte horečku apod., tak v tomto případě je na místě vyhledat Vašeho lékaře, který Vám výplň aplikoval.
  S přáním všeho dobrého
  Dr Ludvika Záhořová, Poliklinika Na Národní, Praha

 • OTTLENS s. r. o.

  13 čec 2020 ·

  9 odpovědÍ

  Dobrý den. Občas ten pocit bulek může být. Nejlépe se obrátit na svého doktora, aby Vás vyšetřil, jestli se nejedná o granulom a uklidnil Vás.
  S přáním hezkého dne, Ottlens.

 • Dr Alberto Leguina-Ruzzi MD PhD

  12 čec 2020 ·

  87 odpovědÍ

  Ahoj
  Někdy je tento objemný pocit normální, protože dermální výplň je gelový implantát. Granulom je obvykle doprovázen zarudnutím, bolestí, horečkou a dalšími známkami zánětu.

Hledat další dotazy

Podobné dotazy

Informace, které se objevují na Estheticon.cz, nemohou v žádném případě nahradit vztah mezi pacientem a lékařem. Estheticon.cz nepodporuje komerční produkty nebo služby.