Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Bolest prsa po operaci zmenšení prsou

LaLa258594
23. 7. 2015 · Poslední odpověď: 24. 7. 2015

Dobrý den, mám půl roku po operaci zmenšení prsou. Vše probíhalo v pořádku a jizvy mám krásně zahojeny. Asi pátý měsíc od operace mě začalo pobolívat pravé prso - na dotyk a převážně v noci v leže, přes den při nošení zpevňující podprsenky bolest nebyla tak velká. Tato bolest trvala asi 14 dní a ustala. Dnes mám 7 měsíců od operace a prso zase začalo pobolívat stejnou bolestí jako dříve. Dá se to vydržet, ale je to otravné. Musím nosit hodně pevnou podprsenku, aby to tak nebolelo. Jinak žádné potíže nemám. Bojím se jít k lékaři co mi řekne.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 24. 7. 2015
Nejlepší odpověď
Souhlasím s kolegou. Také zkuste vyšetření UZ, zda Vás tam netahá nějaká vnitřní jizva, nebo cokoliv jiného. Kontakt s operatérem je nutný, on ví nejlépe "jak to vypadalo uvnitř" a co tam dělal za postup.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,


Prosím, hodnoťte naše příspěvky
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den
Doporučuji ultrazvuk a prosím kde je lokalizované ta bolest ?
Ještě treba vyšetřit hormony v krvi !
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
.... a ještě něco, k objasnění situace by mohlo pomoci i ultrazvukové a nebo mammografické vyšetření.
Mějte se hezky, Dr. V. Víšek, CSc.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno, z popisu Vašich problémů soudím, že se bolesti objevují po nějaké větší zátěži nebo jednostranném pohybu nebo v určité pozici. Potíže ustoupí po zklidnění. Nemělo by to být nic závažného, poradím Vám provádět pouze tu činnost, která Vám bude vyhovovat a vyčkat než za několik měsíců, cca půl roku, bude možno hrudník a horní končetiny plně zatěžovat. Také bych Vám poradil, pokud budete mít nějaké další akutní potíže, okamžitě se objednejte ke svému operatérovi, aby se k problému v dané situaci vyjádřil, toho vyšetření se nebojte...
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Bolest po zmenšení prsou ( jizvy jsou klidné, čisté )

Radmila
Radmila
13. 12. 2019 · Poslední odpověď: 1. 1. 2020

Ráda bych znala názor lékařů.

Dobrý den. Ráda bych znala názor lékařů. 1.10. letos jsem podstoupila operaci zmenšení prsou. Vše probíhalo ok. Dobře jsem se hojila již v nemocnici. Poctivě jsem nosila kompresní podprsenku 24h. Nyní v ní stále občas spím. A to proto, že když jí nemám, prsa bolí. Přes den již nosím prádlo bez kostic. Prsa se mi zmenšovala z 80E na 80B, ale nosím tedy 80C. Prsa mne bolívala i před operací a já si myslela, že se tohoto pocitu zbavím. Je to bolest jakoby před menstruací, kdy se ženám prsa zvětšují a bolí. Mám nepříjemný pocit, jako by mne prsa zase rostla. Jinak to je bezva pocit mít menší prsa. To ocení ženy s velkými prsy. Velikost, která vznikla je fajn. Jen jedno prso mám kulaté a druhé spíše špičaté. Na první pohled to vidět není a podprsence už vůbec ne. Prostě prsa byla a jsou stále můj problém. Ptám se prosím, jak dlouhá je citlivost a je možné, že by se prsní žláza zase zaktivovala. Je mi 63 let. Nešla jsem na operaci hledat krásu, ale úlevu. Chtěla jsem si splnit sen a s prsy si již netahat a netrápit. Za svým lékařem se chystám....ale názory mě zajímají. Děkuji za názory.

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 1. 1. 2020
Nejlepší odpověď
Do roka by se měl stav upravit jak po stránce pocitů, tak po stránce tvaru. Jizvy vyzrají a pak se uvidí. Mějte trpělivost, noste pevné podprsenky, kompresivní, aby prsa držela. Béčkový košík je ještě dost veliký, ale je to běžná velikost po redukci prsů. Držím palce. Choďte na UZ a mammograf jak doporučí operater.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zmenšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 4. 2012
Zmenšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 6. 2016
Zmenšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 1. 2023
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 12. 2017
Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 4. 2018
Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 10. 2015
Zmenšení prsou
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 1. 2020
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 5. 2014
Zmenšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 8. 2013
Zmenšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 1. 2018

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi