Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Augmentace a rakovina prsu u matky

Uzivatel
21. 11. 2007 · Poslední odpověď: 21. 11. 2007

Dobrý den. Před nedávnem jsem se rozhodla pro augmentaci. Než jsem však stihla cokoliv domluvit nebo podstoupit samotný zákrok, moje maminka onemocněla rakovinou prsu. Vím, že se všude píše, že zvětšení prsů nezpůsobuje rakovinu. Moje maminka mi zákrok rozmlouvá. Prý si mám nechat vyoperovat prsní žlázy (preventivně) a pak podstoupit augmentaci. Také prý mám počkat na výsledek jejích genetických testů. Je mi 32 let a mám 2 děti, další neplánuji. Pro zákrok jsem byla rozhodnutá, ale teď nevím, co dělat. Prosím o odpověď, jak velké riziko by pro mně augmentace znamenala. Děkuji Lenka

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 21. 11. 2007
Nejlepší odpověď
Vážená paní Lenko.Naprosto chápu Vaši situaci.Rakovina prsů je velmi vážné,a bohužel ne vzácné onemocnění. Je mi líto, že potkalo Vaši maminku a doufám, že bylo onemocnění zastiženo včas. Je také nutno počítat s určitým stupněm zvýšeného dedičného rizika. Proto naprosto souhlasím a doporučuji nejdříve podstoupit veškerá odborná mammlogická vyšetření prsů a pak teprve v celkovém kontextu znovu hodnotit Vaše rozhodnutí podstoupit augmentaci prsů. Na druhé straně ale platí průkazné mnohočetné statistiky o tom, že implantáty samy o sobě rakovinu prsů nezpůsobují ani jakkoliv nezvyšují riziko jejího vzniku. Ještě jednou přeji, aby vše dobře dopadlo. S pozdravem MUDr. Lucák, Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 21. 11. 2007
Dobrý den. Riziko, které Vám hrozí stran rakoviny prsu se nechá vcelku přesně určit při spec. vyšetření na BRCA. V závěru takového vyšetření jsou kolegové schopni určit, v jakém procentu u Vás riziko tohoto onemocnění hrozí. V případě, že bude toto procento vysoké, je možno provést výkon, o kterém se zmiňujete - tedy odstranění mléčné žlázy prsu, se zachováním kožního krytu s bradavkou a s okamžitou rekonstrukcí prsů silikonovým implantátem. Onemocnění jediného přímého příbuzného (u Vás matky) rakovinou prsu však není důvodem k opuštění myšlenky na klasickou augmentaci. Je důvodem k dispensarisaci na mammolog. pracovišti, či právě ke zmíněnému vyšetření. Na základě něho se teprve rozhodněte. Nashledanou, dr. Remeš
Premium
MUDr. Libor Polák
3 adresy v Jihomoravský kraj, Moravskoslezský kraj... . 21. 11. 2007
Dobrý den.V případě,že Vaše maminka je lékařka z příslušného oboru, tak naslouchejte jejich rad. V opačném případě bych doporučoval se řídit radami erudovaných plastických chirurgů, kterí vám podají objektivní a spolehlivé informace. S pozdravem, MUDr. Libor Polák,
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 11. 2010
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 5. 2007
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 11. 2015
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 10. 2014
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 9. 12. 2018
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 10. 2015
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 5. 2020
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 8. 12. 2020
Zvětšení prsou
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 8. 2013
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 2. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi