Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Otok po augmentaci

Anonymní
Lucka4103
13. 11. 2008 · Poslední odpověď: 22. 10. 2012

dobrý den, jsem 10 den po augmentaci prsů. Na pvravém prsu dole mám otok, ke kterému mi pan doktor včera na kontrole řekl, že mohl být způsoben dřívějším vyndáním drenu.Vyndal mi stehy a doporučil vynechání pásu do příští kontroly, tj. za 14 dní, aby netlačil na otok. V tom prsu z vnitřní strany mě teď začalo píchat, co nenosím pás.Můžu se zeptat za jak dlouho otok zmizí a dá se nějak vstřebání urychlit? Může dojít ještě k nějakým komplikacím? Díky Lucka

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 18. 11. 2008
Nejlepší odpověď
Vážená slečno,
určitě musíte být v neustálém kontaktu se svým operatérem, aby Váš problém průběžně hodnotil. Pooperační otoky či hematomy, pokud nejsou extrémní, jsou běžné po každé operaci. Kdybyste byla mojí pacientkou, asi bych Vám v této situaci doporučil: co největší klid této horší strany/příslušnou končetinu na šátek/, ledování oblasti, naprosto nezbytné je nošení speciální elastické kompresivní podprsenky ve dne, v noci, která se snímá jen pro potřeby osobní hygieny, protiotokové léky /např. Aescin 3x2/ a léky systémové enzymoterapie /např. Wobenzym 3x5/. A samozřejmě opakované kontroly u chirurga. Pooperační otoky a modřiny by měly být do 1 měsíce od operace vstřebány.
Srdečně Vás zdravím, prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Dobrý den Lucko.Ke komplikacím může dojí kdykoliv.Dodržujte pokyny vašeho operatéra.Výsledek by měl být znát během 2-3 měsíců.Urychlit hojení a snížit komplikace můžete přísným dodržením pooperačního režimu. Zdraví Mudr. Šulcová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 13. 11. 2008
Na nic moc nespěchejte a nechte pooperační péči na operaterovi. Ústup otoku urychlíte Wobenzymem. 7 tbl ráno a večer nalačno. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 8. 2020
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 11. 2007
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 5. 2014
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 10. 2013
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 11. 2012
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 10. 2008
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 10. 2021
Zvětšení prsou
Žádné odpovědi
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 4. 2018
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 8. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi