Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Může implantát tlačit?

Pannenka
23. 1. 2015 · Poslední odpověď: 18. 2. 2015

Dobrý den, jsem 3 měsice od augmentace 335 ml pod sval a již cca 14 po op mě bolelo, píchalo v jednom místě levého prsu,u sterna. Jakoby svalový úpon? Bolest typu jako když vám někdo zarývá prst do hrudníku, nebo tlačí kostice, která tam ale neni. Lékaři jsem se zmínila, prý to přejde. Přešlo a bolest se objevila nyní a někdy je taková, že je mi až špatně od žaludku. Podotýkám, že to není žaludeční bolest. Stále mám pocit, že mě něco tlačí, ale nic v tom místě na těla nemám. Větší je ta bolest když si vezmu těsnější tričko, nebo stáhnu prsa do pooperační podprsenky, kterou bych měla nosit při zátěži. Ale i bez prádla to citím třeba při pohybu rukou nad hlavu.Připadám si jako blázen, ale je to velmi nepříjemné a narušuje mi to i mou práci, kdy se nemohu plně soustředit, jelikož ten tlak je nepřehlédnutelný. Může imlantát tlačit? Děkuji za odpověď.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Vážená slečno, obvykle 3 měsíce od operace pacientka necítí bolesti, jaké popisujete.Je třeba si uvědomit, že během operace, při umístění implantátů submuskulárně, se musí oba velké prsní svaly prakticky zcela odpojit od hrudní kosti. Musí tedy být zcela vyřazeny z funkce. Proto těsně po operaci cítí žena poměrně krutou bolest. Proces hojení pokračuje s přibývajícím časem - kůže a zdvižený prsní sval se musí adaptovat na nový objem a tvar, přítomnost implantátu v hloubce. Z pohledu pozdější bolesti je problém v tom, že při preparaci dutiny pro příjem hmoty, stojí v cestě drobná nervová vlákna vycházející z mezižeberních nervů, které musí být během operace přerušeny. Tyto přerušené nervy mohou být příčinou bolestí i v pozdějším pooperačním období a mohou mít charakter např. vystřelující bolesti. Ve Vaší situaci, myslím, máte ještě reálnou šanci, že se Vaše potíže, velmi pozvolna s přibývajícími týdny, případně měsíci, spontánně upraví. Rozhodující slovo by měl mít při kontrole Váš operatér.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 25. 1. 2015
Masírujte, choďte na kontroly ke svému operaterovi a buďte v klidu. Většinou tyto příznaky ustoupí.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 24. 1. 2015
Dobrý den,
jste ještě krátkou dobu po operaci a pokud jsou implantáty pod svalem, určitou dobu trvá, než se svaly uvolní.
Tyto pocity napětí vymizí po masážích, které již po 2 týdnech ve většině případů je možné provádět.
Vše ale musí kontrolovat váš operatér, takže pooperační kontroly jsou nutné.
Váš plastický chirurg vám určitě poradí, kdy můžete s masážemi začít a jakým způsobem je provádět.
S pozdravem
Dr. Helena Singerová
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 23. 1. 2015
Dobrý den,
zcela normální to není, doporučovala bych Váš problém probrat s Vaším operatérem.
zdraví Dr. Vraspírová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 12. 2012
Změna pohlaví
1 odpověď, nejnovější odpověď: 31. 10. 2018
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 6. 2009
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 9. 6. 2012
Vpáčené bradavky
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 6. 2011
Liposukce
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 4. 2017
Neinvazivní liposukce
1 odpověď, nejnovější odpověď: 21. 4. 2022
Gynekomastie
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 4. 2014
Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 2. 2020
Plikace žaludku
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 5. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi