Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Velká mezera mezi prsy po augmentaci

Lucy_Bejd_ou
26. 4. 2022 · Poslední odpověď: 5. 5. 2022

Dobrý den, jsem více jak 8 měsíců po augmentaci....mezi prsy se mi vytvořila veliká mezera až do velikosti dlaně a implantáty mi padají do stran. Obvod pod prsy mám 84 cm, voleno 335 ml kulaté Polytech pod sval. Opravdu nejsem spokojená se současným vzhledem poprsí a bojím se, že mezera a uhýbání implantátů na stranu se bude ještě zhoršovat. Mám smysl reoperace - zvolit větší objem implantátů, anatomické místo kulatých, aby se prsa dostala blíže k sobě a vytvořila v dekoltu hezký kulatý tvar? Aktuálně tomu tak bohužel není, a když si chci vytvořit tento tvar, musím nejdřív prsa do podprsenky posbírat z boku. Bohužel můj operatér se ani slovem nezmínil, že bych mohla mít možnost rozestoupených svalů, velké mezery mezi prsy či podobně. Za dva týdny jdu na poslední kontrolu, tak nevím, zda má smysl, to s ním zvedat a domlouvat se na reoperaci. Děkuji mockrát na zvaše názory.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Dobrý den,

vzdálenost prsou a tím i mezera mezi prsy je dána hlavně anatomicky tedy vzdáleností prsních dvorců a bradavek. Pokud jsou dvorce hodně na straně, pak i prsa musí být na straně, nelze vložit implantáty hodně doprostřed protože dvorce a bradavky by byly na okraji prsou na straně a vypadalo by to velmi nepřirozeně. Situace se dá řešit buď přesunem dvorců, co s nebo nese více jizev a většinou to není vhodné, nebo změnou implantátů za větší nebo s nižším profilem, nicméně zde musíte počítat s tím, že prsa budou větší nejenom směrem k hrudní kosti čím se zmenší mezera mezi prsy, ale také směrem na stranu k pažím.

S pozdravem a přáním pěkných dnů

M. Molitor, Art Ethic Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 5. 5. 2022
Dobrý den,
souhlasím s kolegy. Doporučuji probrat možnosti s Vaším operatérem i případnou reoperaci.

S pozdravem
MUDr. Lubor Mrňa
Klinika YES VISAGE
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 3. 5. 2022
Dobrý den,
pokud je hrudní kost širší a je pokryta jen kůží, není možné implantáty vložit k sobě blíže, v takovém případě je možné provést lipotransfer a tím "dotvarovat" tvar prsou. Pohyb prsou do stran bývá u větších implantátů častý, větší hmotností se prsa více pohybují do stran a mají i tendenci více padat dolů.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Vážená slečno,
jak jistě víte, objem implantátu je dán jeho průměrem a výškou /profilem/. Dále platí, že na konci operace chirurg umísťuje implantát tak, aby se bradavky "dívaly" lehce vzhůru a lehce do stran. Tedy, pokud by aplikovaná velikost a typ implantátu byly u Vás posunuty blíže k hrudní kosti, Vaše bradavky by "šilhaly" směrem zevním. To by bylo jistě horší, než váš současný stav. Neznám Vaši figuru, ale teď budu teoretizovat: kdyby se aplikoval implantát větší, středního profilu /cca 400 ml/ měl by větší průměr a tím byl více zaplnil centrální část u hrudní kosti a pozice dvorců a bradavek by byla přirozená.
Tohle je pouze teorie, neznám Vás, nevím, jak vypadal předoperační stav. Nepřipadá mi, že by v budoucnu váš problém vyřešil anatomický implantát. Určitě vše prodiskutujte při kontrole. Avšak na Vašem místě bych nezoufal, ta prsa nejsou až tak špatná, spíše nebylo splněno Vaše očekávání. A ještě něco - na případnou reoperaci nespěchejte, tkáně v okolí implantátů se po augmentaci stabilizují 2 roky.
Mějte se hezky, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 4. 2013
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 4. 2013
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 1. 11. 2013
Modelace prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 12. 2021
Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 10. 2021
Lipofilling prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 9. 2022
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 2. 2016
Zmenšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 22. 7. 2021
Zvětšení prsou
18 odpovědí, nejnovější odpověď: 23. 5. 2013
Zvětšení prsou
Žádné odpovědi

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi