Moje cesta za mladším obličejem – SMAS facelift krok po kroku

Máte před zákrokem?

Vyplňte krátký dotazník a pošlete nezávaznou poptávku až 4 specialistům na tento zákrok. Díky dotazníku snadněji získáte konkrétní odpověď od špiček v oboru – rychle a zdarma.

Máte po zákroku?

Sdílejte své zkušenosti v rychlé anketě a pomozte ostatním se lépe rozhodnout.

  1. Step 39
  2. Step 40
  3. Step 41
  4. Step 42
  5. Step 43
  6. Step 44

Jaký problém chcete konkrétně vyřešit?

Máte již za sebou některý z těchto zákroků?

Kdy byste chtěl/a zákrok podstoupit:

Pomohla by vám v rozhodování možnost platby na splátky?

Chtěla byste se připojistit na případné komplikace po zákroku?

Kolik je vám let?

Autor: Wildová

Osobní zkušenost, je nejlepší zkušenost. Proto jsme pro Vás připravili článek jedné z Vás – Martiny, která si prošla svojí cestou za krásnější tváří a pokusí se přesně popsat vše, co by ostatním, kteří se na svojí cestu teprve chystají, mohlo pomoci…

1. KROK - Rozhodnutí pro Facelift

Co bylo tím stěžejním důvodem, že jste se rozhodla pro facelift?

Zásadní důvod tady asi nebyl, spíš bych to nazvala rozmarem. Nelíbilo se mi, jak mi tváře postupně padají dolů, a dělá se mi druhá brada, a rozhodně to chtělo upravit horní víčka, ale objektivně jsou na tom lidi i hůř. Vlastně bych řekla, že jsem vždycky tak podvědomě věděla, že na nějaký takový zákrok půjdu. Někdy kolem 30 jsem si dokonce založila spoření s tím, že by se to za pár let mohlo na FL hodit. Spořila jsem asi 300 měsíčně, což myslím, je částka, která nikoho nebolí, a za 15 let jsem měla na operaci. Taky bych řekla, že to "byla povinnost" ty peníze právě takto "smysluplně utratit". Asi kdybych ty peníze neměla připravený a měla je vzít z běžného života, tak bych se rozhodovala déle.

Martina před
"Nelíbilo se mi, jak mi tváře postupně padají dolů a dělá se mi druhá brada."

Co se vám naopak honilo hlavou, jaká "proti" se objevila při rozhodování, zda operaci vůbec podstoupit?

V první řadě to byly peníze. Uvažovala jsem, zda je nepoužít na něco více smysluplného. Měla jsem kolem sebe hodně lidí, kteří mi říkali, že bych raději měla odjet na nějakou exotičtější dovolenou. Jsem ale ráda, že jsem se nenechala ukecat. Pocit z dovolené by byl za měsíc pryč, ale obličej už déle než rok drží.

Po rozhodnutí, že facelift chci, samozřejmě nastoupil strach z operace. Bojím se celkové anestezie, tak jsem od začátku věděla, že to bude v analgosedaci.

Z bolesti jsem strach neměla, na to jsou prášky, a taky se vždycky říkávalo - "parádo trp". Děsně jsem se ale bála, že se něco stane a já budu mít odpadávající část obličeje, a i přes veškerou lékařskou péči mi zůstane pomačkaný zjizvený obličej… prostě hororový scénář.

Další, už trochu reálnější, byl strach z ochrnutí části obličeje, když by došlo k přeříznutí nervu. Na to jsem se i ptala MUDr. Hýži při konzultaci, a když mi odpovídal, jak by se to následně spravilo, tak vypadal, že ví, o čem mluví, tak jsem se trochu uklidnila.

Podle čeho jste si vybrala pana doktora Hýžu

Několik měsíců jsem googlovala recenze a koukala na fotky pražských doktorů. Bydlím v Praze, a i když operaci jinde bych se primárně nebránila, tak jezdit 200 km na kontroly je opravdu ***er.

Pak jsem si vybrala pět lékařů, kteří by mi podle recenzí vyhovovali, a šla na pár konzultací. Byla jsem ale stále taková nepřesvědčená. Vlastně bych ze seznamu vyřadila jen jednoho, byl strašně arogantní. No, a pak jsem náhodou narazila na recenze na MUDr. Hýžu. Řekla jsem si, že jednou zkusím Brno, a pak se rozhodnu pro někoho pražského. No a už to bylo. Nevím, jak to popsat, ale byl prostě normální a milej. Když jsem si k tomu přidala recenze a to, jak dlouho dělá plastickou chirurgii, tak jsem si řekla proč ne. Taky se mi líbí, jaký dělá tvar prsou, takový můj, tak až je bude potřeba doladit, vím, kam jít. Jinak nemám ve svém okolí nikoho po FL, takže jsem se rozhodovala intuitivně.

2. KROK - Konzultace

Jak těžké bylo odhodlat se a objednat na konzultaci? Jak to vše probíhalo a jak byla konzultace dlouhá?

Těžké to nebylo vůbec, objednání na konzultaci nikoho k ničemu nezavazuje, pokud potřebuji informace, musím si o ně říct, a to bez konzultace nejde. Jak byla dlouhá nevím, myslím ale, že tam mají klientky objednané po půl hodině, takže cca 30 min. V každém případě, kdybych měla víc dotazů, tak by mě asi nikdo nevyhazoval.

hyza konzultace

Co jste si o metodách faceliftu zjistila a co je podle vás důležité?

Zjistila jsem asi všechno :D, dokonce jsem si četla příručku pro anesteziology a rozdíly podávání anestezie při FL. To, co je důležité, je ale strašně individuální, někdo potřebuje hodně informací, někdo jen osobní ujištění, že to dobře dopadne. Já jsem googlař, a když jdu k lékaři (jakémukoli), tak jsem předpřipravená a vím, co nechci a současně chci slyšet více návrhů, pokud tedy existují. Takže pro mě je nejdůležitější osobní přístup, resp. to, že jsme s lékařem naladěni na stejnou vlnu. Samozřejmě mluvím o lékařích, o nichž se říká, že jsou kvalitní.

Dostala jste na konzultaci všechny informace, které jste potřebovala?

Dostala, a dokonce i doporučení, že by bylo vhodné spojit FL s browliftem. Na to jsem tedy připravená nebyla, tak jsem to odmítla a asi to byla chyba. Čím více se před FL člověk zkoumá, tím víc vidí vlastní nedostatky, takže jsem měla pocit, že mám vykoukanou každou nesouměrnost, ale zkušené oko vidí i to, co není na první pohled zřejmé. Ted, když je obličej vytáhlejší a hlavně víčka již nevisí, je vidět, jak ve středu obličeje padají okraje obočí dolů. Prostě to předtím byl optický klam, dokud to viselo všechno, tak to nebylo zřejmé.

Člověku se asi honí hlavou ještě spousta otázek i po konzultaci, pomohl vám internet a zkušenosti ostatních žen zjistit vše potřebné?

Pomohl, i když české weby, to je bída. České weby sice mají dobře udělané popisné prezentace jednotlivých lékařů nebo klinik, takže jsem si mohla udělat představu, co se bude během operace dít, ale problém nastal, když jsem sháněla informace o tom, jak budu vypadat po operaci. Našla jsem až nějaké videa a fotky na zahraničních webech a hlavně na YouTube. Připadne mi, že se stále za plastické operace stydíme. Jednou jsem to před operací probírala se známou a byl u toho její kolega. On na mě docela vystartoval, že "musíš být nějaká bohatá, když za to dáš tolik" a "já bych nějaký umělý zásahy svojí ženě nedovolil". Připadalo mi to zábavný, protože jeho žena běžně chodí na botox a on se chvilku předtím prezentoval, jak si nechal udělat FL na autě a ještě za ty stejný peníze. Na to není co říct.

3. KROK - Operace a pooperační režim

Při pročítání vašich odpovědí v diskuzích jsem si vypsala pár otázek, které mi přišly logické a zajímavé. Teď zpětně – můžete na ně odpovědět i pro ostatní, které se na Facelift teprve chystají?

Martina po operaci

Co s sebou do nemocnice?

To nevím, já tam byla jen po dobu operace, a to jsem nic nepotřebovala. Snad jen žádné oblečení přes hlavu, protože ta je v těch obvazech opravdu obrovská. Když jsem šla, tak jsem měla pocit, že mě převáží do strany.

Jak dlouho po faceliftu počítat s pracovní neschopností?

Já jsem měla operaci 9. prosince, to byla středa, na první kontrolu jsem jela další úterý, to jsem ještě byla oteklá a nebylo to ideální, ale když jsem si přehodila vlasy do obličeje, tak to šlo. Potom o víkendu, takže po 10 dnech, jsem už šla s kamarádkou na kafe, a to by nikoho nenapadlo, že jsem po FL.

Byla jste ihned po návratu z nemocnice plně soběstačná?

Co to je plně soběstačná?

Tak řekněme, byla jste po příjezdu domů odkázaná na cizí pomoc, nebo jste něco zvládala sama?

První tři dny u mě byla dcera (je jí 25). Pro prvních 24 hodinách to bylo fajn, když jsem potřebovala pití, polštář nebo cokoli, tak hned vyskočila a starala se. Pokud by tam nebyla, asi by to taky šlo, ale musela bych být hodně opatrná.

Jak dlouho trvá, než člověk zase vypadá "normálně"? A kdy se může začít líčit?

12 dní po FL jsem byla v restauraci s kolegy a přišla i kolegyně, která to nevěděla. Neustále na mě koukala. Když se to dozvěděla, tak říkala, že se pořád pokoušela zjistit, co je jinak, jestli mám jiný make-up… prostě věděla, že se něco změnilo a nevěděla co. A to jsem už asi byla mírně nalíčená.

Martina hojeni

Co používat na hojení jizev po faceliftu?

Z počátku jen desinfekci Betadine, postupně, jak se jizvy zatáhly, tak je ta desinfekce vysušovala, takže jsem přidala mast Infadolan, tu mám ráda a občas je promázla olivovým olejem. Ten si od té doby dávám i na celý obličej a dekolt a to jsem pak k sežrání :D. No a nakonec, když už byly jizvy pěkně zatažený, tak jsem na doporoučení lékaře začala používat Strataderm. Nejdříve mě vyděsila cena, je to malinká tubička za cca 1000,- , ale dává se toho tak neznatelný množství, že mi vydržela snad 2 měsíce.

Co vás nejvíce omezovalo v době rekonvalescence?

Nemohla jsem dělat některé obvyklé aktivity, ale nebrala jsem to jako omezení, byla to prostě součást procesu hojení. Jak se dělal FL společně s horními víčky, tak jsem si nadávala, že jsem to nerozdělila. První 3 dny po operaci jsem měla zavázanou hlavu, takže omezené slyšení a přelepený oteklý víčka, tak jsem nemohla ani číst ani koukat na televizi, ale jsou horší věci. Překvapilo mě, že ani 3 týdny po operaci jsem nemohla nosit nic těžkého. Koupila jsem synovi od sestřenice 5 kg stavebnici Merkur a jen cesta z OC do metra, což je pár schodů dolů, byla hrozná. Nic nebolelo, ale cítila jsem, jak se mi ve tvářích natahují všechny svaly. Bylo to, jako bych měla obličej podélně propletený gumičkami a ty se zahřívaly. Ten pocit mě trochu vyděsil, tak jsem postavila krabici na zem a počkala, až pro mě dojede dcera autem.

4. KROK - Finální zhodnocení

Martina finále

Kdybych se měla rozhodovat znova, šla bych opět. Možná ale, že bych si o pár let dříve nechala vylepšit víčka a nečekala s tím tak dlouho. Co bych ale všem chtěla vzkázat je, aby měli reálná a nikoli přehnaná očekávání, a aby si dobře rozmysleli, co chtějí. Já hledala chirurga, který odvede co možná nejpřirozenější práci, a to jsem dostala. Plastika, která by z ošklivky udělala sexbombu, se dělá jinak a za jiné peníze a hlavně není to jen v mladém obličeji.

To co jsem očekávala od FL, bylo zůstat stejná, abych to byla stále já a abych nevypadala jako po plastice. A další věc, co bych všem chtěla vzkázat, aby se lidi nebrali tak vážně a měli se víc rádi. Jak jsem odepisovala na osobní zprávy, tak se mě jednou jedna dáma ptala, co dělám pro to, aby efekt vydržel co nejdéle a dodala, že ona spí pouze na zádech a už několik let se nesměje, čímž se snaží předcházet vráskám. Vím, že je to každého rozhodnutí, ale přijde mi to smutný.

Prostě já jsem teď spokojená a rozhodně nemám v úmyslu přestat se smát. Co by pak taky chirurgové napravovali, že jo ;-). Teď je to fajn a vím, že si to třeba za 15 let můžu dopřát znova, uvidíme.

(Recenze paní Martiny >>zde<<)

Aktualizováno: 1.6.2020

Facelift (operace obličeje), SMAS lifting - Novinky

Diskuze k tématu

Irča  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 82 odpovědí
  • 71 Likes
Divné ,že paní měla problém někam jít i po x dnech po FL. Já vím, o čem píšu, byla jsem na tomtéž a druhý den po operaci jsem jela autobusem domů, vše bez problémů, doma jsem se běžně pohybovala, jen nešla ven s ovázanou hlavou,to až po sundání obvazu a vše bylo v pořádku. Otoky žádné velké nebyly, možná po stranách hlavy, pod vlasy modřiny. Byla jsem u Dr, Měšťáka v Praze.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní