Mýty a fakta o pooperačních podprsenkách

Mýty a fakta o pooperačních podprsenkách
LIPOELASTIC a.s.
LIPOELASTIC a.s.
Vytvořeno: 30. 4. 2015 · Aktualizace: 11. 11. 2020
lipoelastic podprsenka

Mýtus č. 1:

Po augmentaci stačí nosit sportovní podprsenku.

Fakt: Sportovní podprsenka je určena na sport, proto se jmenuje sportovní podprsenka. Při sportovních aktivitách poskytuje prsům potřebnou oporu, po vložení implantátů ale vaše prsa potřebují speciální kompresní péči. Je zapotřebí zabezpečit fixaci a vhodnou polohu, dokud se implantáty dokonale neumístí a neusadí, a toho nedosáhnete žádnou sportovní podprsenkou.

Mýtus č. 2:

Po určitou dobu po operaci je doporučeno nenosit žádnou podprsenku.

Fakt: Po augmentaci, mastopexii anebo rekonstrukci prsou je opora pro vaše prsa velmi důležitá. Tyto zákroky jsou pro vaše prsa velkým zásahem, a proto po nějakou dobu trvá, než je výsledek zákroku konečný. Po nějaký čas je proto vašim prsům třeba poskytnout maximální péči, a to nošením speciálního pooperačního prádla, které je k tomu určeno. Například po augmentaci si tělo okolo implantátu vytváří několik dní kapsuli, to znamená, že implantáty obrůstají okolní tkání. Proto je po tuto dobu potřebné nosit kompresní podprsenku. Nenošení kompresní pooperační podprsenky může způsobit posun implantátu nebo pokles oslabených tkání po operaci, čímž může vzniknout výrazná asymetrie a tak nežádoucí výsledek.

lipoelast 25

Mýtus č. 3:

Po dvou až třech týdnech po operaci můžu v létě nosit plavky anebo chodit bez podprsenky.

Fakt: Reakce organismu na chirurgický zákrok a doba hojení je u každého individuální. Záleží i na tom, kam byl v případě augmentace implantát umístěn. Pokud se nachází pod žlázou, podpůrná kapsule okolo implantátu se vytvoří rychleji, což umožňuje dřívější návrat k běžným činnostem a větší pohodlí během hojení v porovnání s implantátem vloženým pod sval. Tehdy je doba hojení podstatně delší, ale v obou případech je třeba nosit speciální kompresní podprsenku vhodnou pro pooperační péči, která zabezpečí potřebnou fixaci implantátů. Většina lékařů vám doporučí nosit pooperační prádlo po dobu 6 až 8 týdnů. Vše ale závisí na individuálních vlastnostech každého organismu.

Společnost Lipoelastic a.s. má v nabídce několik typů kompresního prádla pro první fázi pooperační péče, kdy si vaše prsa žádají speciální pozornost a péči. PI Speciál se stala nejvyhledávanější kompresní podprsenkou vhodnou pro první fázi pooperační péče a doporučená doba nošení je 1-2 týdny ihned po augmentaci.

Pro dokonalý výsledek zákroku je ale zapotřebí nezanedbat péči ani v následujících 3 až 6 týdnech. Na plavky ještě na chvíli zapomeňte a raději využijte jedinečnou podprsenku PI Unique, určenou speciálně pro druhou fázi pooperační péče. Díky jedinečnému designu má široké uplatnění i v běžném životě po zahojení prsou, například na běhání, aerobik nebo procházku.

Mýtus č. 4:

Pooperační podprsenky jsou nepohodlné a nejsou sexy.

Fakt: Pooperační podprsenky jsou vyráběny na základě nejnovějších technologií a z těch nejkvalitnějších certifikovaných materiálů. Jedinečná úprava materiálu a jeho speciální vlastnosti vám zabezpečí pohodlí během celého pooperačního období. Komprese podprsenek je speciálně testována a střihy podprsenek jsou navrženy tak, aby stabilizovaly implantáty v ideální poloze a zároveň vám dopřály pocit pohodlí během celého dne i noci. LIPOELASTIC® se může pochlubit nejširší škálou výběru pooperačních podprsenek. V nabídce najdete i takové typy, za které se rozhodně nemusíte stydět. Svým střihem a způsobem zpracování se hodí i pro větší výstřihy a přitom působí „nenápadně“ i v sexy rafinovaných šatech.

lipoelast 26

Mýtus č. 5:

Po chirurgickém zákroku zůstane v místě řezu nevzhledná jizva, protože pod pooperační podprsenkou „nedýchá“ a nemůže se zahojit.

Fakt: Vzhled jizvy závisí především na šikovnosti chirurga a později i na vaší péči o jizvu, když se rána zahojí. Ať už se vaše jizva nachází na prsním dvorci, v podprsní rýze anebo v podpaží, kompresní podprsenka LIPOELASTIC® je navržena tak, aby nebránila v hojení ran a zbytečné netlačila na bolestivá místa. Materiál s úpravou Classic Dry, ze kterého se podprsenka pro první fázi pooperační péče vyrábí, je navíc prodyšný a umožňuje pokožce dýchat po celou dobu nošení. Taktéž materiál s úpravou Active Dry v podprsence PI Unique pro druhou fázi pooperační péče je k pokožce maximálně šetrný a zabezpečuje její dlouhodobě svěží pocit. Pokud i přesto máte pocit, že by měly jizvy po zákroku mizet rychleji, sáhněte po silikonové náplasti Epi-Derm od společnosti BIODERMIS®. Působení gelu na zjizvenou tkáň umožňuje plné zapouzdření, které snižuje možnost výskytu nevzhledných keloidních jizev.

Mýtus č. 6: 

Vhodná je pouze bavlněná podprsenka, elastické podprsenky tlačí a často na ně vznikají alergické reakce.

Fakt: Kompresní terapie je pro dokonalý výsledek estetické operace základem. Prsa potřebuju celodenně fixaci a oporu po dobu několika týdnů po operaci. V nabídce pooperačního prádla LIPOELASTIC® najdete i speciální bezešvé podprsenky pro maximální pohodlí během hojení. Všechny použité materiály podléhají přísné kontrole a testování a žádný neobsahuje latex. Právě ten bývá častým důvodem alergických reakcí na kůži. Společnost Lipoelastic a.s. má v nabídce i podprsenku bez obsahu bavlny, jako například PI Extra, která je vyrobena z materiálu Classic Dry. Tento materiál je maximálně prodyšný, udržuje stálé mikroklima a vlhkost odvádí na vnější stranu textilie. V nabídce pooperačních podprsenek LIPOELASTIC® ale najdete i maximálně pohodlnou podprsenku PI Speciál s obsahem bavlny, která kromě toho, že zabraňuje nežádoucímu podráždění pokožky, vytváří i rovnoměrnou a potřebnou kompresi pro vaše prsa.

Hlavička lipoelastic

Pro více informací o inovativních kompresivních produktech navštivte www.lipoelastic.cz nebo sledujte náš FB na www.facebook.com/lipoelasticcz 

Získejte cenovou nabídku jediným kliknutím
Poskytneme Vám informace zcela zdarma!

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.