Trendem v efektivním odstraňování nadměrného pocení je botolutoxin i laser

Autor:

Nadměrné pocení (hyperhidróza) patří k velmi obtěžujícím tělesným příznakům. Může se projevovat jako pocení celého těla nebo jako lokální problém, zejména v oblasti dlaní, chodidel, podpaží nebo čela. Mnoho lidí již pocení neřeší pouze za použití antiperspirantů, ale sází na metody estetické medicíny. Jednou z možností, je i aplikace botolutoxinu a v určitých partiích i použití laseru.

Jak odstranit nadměrné pocení? Botulotoxin může být řešením...

Botolutoxin zabrání přenosu vzruchů z nervových vláken na potní žlázy. Aplikace se provádí pomocí tenkých jehliček v hustotě přibližně jeden vpich na 1 cm². Používá se do oblasti podpaží, dlaní nebo plosek chodidel. Účinek nastupuje pozvolna, projeví se za dva až deset dnů, následně přetrvává sedm až dvanáct měsíců.

poceni botox
Odstranění nadměrného pocení na chodidle. Využití botulotoxinu. (fotky: soukromý archiv Estheticonu)

"V případě celkového nadměrného pocení je třeba provést vyšetření na některé z onemocnění. Může se jednat například o onemocnění štítné žlázy, u nočního pocení je třeba vyloučit onkologické onemocnění. Pokud se však pocení vyskytuje pouze místně, jedná se obvykle především o nepříjemný estetický a společenský problém, jehož odstraněním organismus nijak netrpí. Zaprvé si tělo samo dokáže poradit a v případě aplikace zmíněného botolutoxinu do jedné z přirozených oblastí, kde jsou potní žlázy, svede vypocování do zbylých a za druhé se jedná o dávky blokující látky v množství, které není pro organismus toxické," říká MUDr. Petra Moravcová z Perfect Clinic.

Laserem proti nadměrnému pocení

"V podpaží se k odstranění nadměrného pocení využívá i laserového paprsku. Zákrok probíhá v místním znecitlivění. Případná bolest po zákroku se tlumí běžně dostupnými analgetiky. Rekonvalescence je krátkodobá, důležité je dbát na zvýšenou hygienu ošetřovaných ploch," dodává vedoucí lékař Perfect Clinic, Roman Kufa.

poceni laser
Odstranění nadměrného pocení laserem. Využití laseru v oblasti podpaží. (fotky: soukromý archiv Estheticonu)

Chirurgické odstranění nadměrného pocení

Další možností u nadměrného pocení je pak i chirurgické odstranění. Takzvaná endoskopická transtorakální sympatektomie. Při tomto zákroku se provede chirurgické odnětí nervu, který dává mozku signál k tvorbě potu. Využití endoskopického přístroje k této operaci zaručuje velmi krátkou dobu hospitalizace i rekonvalescence. Výsledky chirurgických metod odstranění nadměrného pocení jsou trvalé.

Více informací na www.perfectclinic.cz

Publikováno: 14.9.2018

Odstranění nadměrného pocení (hyperhidrozy) botulotoxinem - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Dobrý den, velmi děkuji za úžasný přístup MUDr. Ventruby a celému jeho týmu. Zákrok byl proveden velmi rychle, hladce, z výsledku jsem nadšená! Velmi oceňuji také profesionální, ale zároveň lidský přístup k pacientovi, c... Více 

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní