Laserová liposukce - SlimLipo

Stojí to za to
99 %
Stojí to za to
Na základě 73 příběhů
Průměrná cena
29.500 Kč
Průměrná cena
Podle 31 odborníků
 • Lokální anestezie
 • Nevyžaduje hospitalizaci
 • Délka zákroku 1–3 hodiny
 • 1 den klidového režimu
 • Okamžitý efekt
 • Dočasné výsledky

Co je to laserová liposukce SlimLipo?

Jedná se o bezbolestnou metodu pro odstranění podkožního tuku. SlimLipo garantuje větší efekt liposukce s nižším výskytem nežádoucích jevů a komplikací. Nejčastěji se výkon provádí v tumescenční liposukci, kterou lze provést ambulantně. Po SlimLipo liposukci je pacienty uváděna menší bolestivost, otoky a hematomy než po klasické liposukci. Není výjimkou, že již druhý den po výkonu jsou lidé schopni jít do práce, zejména pokud liposukce byla menšího rozsahu. Po výkonu je nutné dodržovat zvyklý režim jako po liposukci a nosit speciální kompresivní prádlo. Výsledek liposukce je vidět hned po výkonu, definitivní hodnocení je ale možné až po půl roce, kdy dojde k dostatečnému uzrání výsledku a konsolidaci jizev. Laser je k liposukci přidanou hodnotou a účelem laseru je rozrušit tuk, takže se efektivněji odsává, a stáhnout (retrahovat) kůži, takže je menši riziko povolené kůže po výkonu. Tato metoda se obecně používá nejen pro liposukci břicha, ale i liposukci stehen a dalších částí těla.

Princip SlimLipo laserové liposukce

Před/po laserová liposukce

Pacientka před a po zákroku (Klinika Yes Visage)

Vlnová délka v laseru je dvojí a to 924 nm a 975 nm. První vlnová délka efektivně rozpouští tukovou tkáň, druhá zase optimálním termálním efektem působí na hlubokou vrstvu kůže a zaručuje její retrakci (stažení). Retrakce je způsobena jednak koagulací (shlukováním) a jednak stimulací novotvorby kolagenu v kůži.

Název SlimLipo pochází ze zkrácení anglických slov Selective Laser Induced Melting – tedy selektivní laserem indukované tavení tuku. Přístroj vznikl po šestiletém výzkumu a hledání ideálních vlnových délek laseru, které co nejefektivněji rozrušují tukovou tkáň, aby liposukce byla co neúčinnější.

Přístroj SlimLipo v sobě obsahuje laser o vlnové délce optimální pro destrukci tuku i pro retrakci kůže a představuje tedy optimální kombinaci obou účinků.

Pro koho je laserová liposukce SlimLipo vhodná

Pro koho je laserová liposukce SlimLipo vhodná

Tato liposukce je vhodná k tvarování postavy

Definice liposukce vede k tomu, že mnoho obézních lidí se domnívá, že tato operace redukuje váhu tím, že odstraní veškerý podkožní tuk. Liposukce je ale spíše vhodná ke tvarování těla zvláště u lidí s lokálním nahromaděním tuku v predilekčních lokalizacích:

 • dvojitá brada
 • boky
 • břicho
 • zevní stehna
 • vnitřní stehna apod.

Dalším častým omylem je domněnka, že čím více tuku se odstraní, tím lépe. Je to pravda jenom částečně. Není důležitý tuk, který se odstraní ale ten, který zůstává. Chirurg provádějící liposukci se snaží, aby tuková vrstva, která zůstává zachována, byla symetrická, tvořila pěknou konturu, byla v souladu s okolními částmi těla i celého těla a byla, pokud možno, bez nerovností.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře