Laserová liposukce - SlimLipo

Autor:

Metoda SlimLipo garantuje větší efekt liposukce s nižším výskytem nežádoucích jevů a komplikací. Nejčastěji se výkon provádí v tumescenční liposukci, kterou lze provést ambulantně. Po SlimLipo liposukci je pacienty uváděna menší bolestivost, otoky a hematomy než po klasické liposukci. Není výjimkou, že již druhý den po výkonu jsou lidé schopni jít do práce, zejména pokud liposukce byla menšího rozsahu. Po výkonu je nutné dodržovat zvyklý režim jako po liposukci a nosit speciální kompresivní prádlo. Výsledek liposukce je vidět hned po výkonu, definitivní hodnocení je ale možné až po půl roce, kdy dojde k dostatečnému uzrání výsledku a konsolidaci jizev.

 

Název SlimLipo pochází ze zkrácení anglických slov Selective Laser Induced Melting – tedy selektivní laserem indukované tavení tuku. Přístroj vznikl po šestiletém výzkumu a hledání ideálních vlnových délek laseru, které co nejefektivněji rozrušují tukovou tkáň, aby liposukce byla co neúčinnější.

Princip SlimLipo liposukce

Vlnová délka v laseru je dvojí a to 924 nm a 975 nm. První vlnová délka efektivně rozpouští tukovou tkáň, druhá zase optimálním termálním efektem působí na hlubokou vrstvu kůže a zaručuje její retrakci. Retrakce je způsobena jednak koagulací a jednak stimulací novotvorby kolagenu v kůži.

smart lipo

Výhody SlimLipo

Metoda SlimLipo garantuje větší efekt liposukce s nižším výskytem nežádoucích jevů a komplikací, lepší retrakci kůže s menším rizikem kožních řas a fald, menší riziko nerovností a celulitidy, nižší výskyt otoků a hematomů a možnost šetrnějšího ošetření větších ploch těla.

Jak zákrok SlimLipo vypadá?

Výkon lze provádět v místní anestézii, v tumescenční a celkové anestézii. Nejčastěji se výkon provádí v tumescenční liposukci, kterou lze provést ambulantně. Ošetřována plocha je po zvyklé přípravě – dezinfekci a zarouškování nejdříve napuštěna roztokem, který obsahuje léky proti bolesti – anestetika, léky na omezení krvácení – adrenalin a bikarbonát. Poté je z drobných řezů na kůži do podkožního tuku zavedena speciální sonda napojena na laserový generátor, která aplikuje do tkáně laser. Tento laser rozpouští tukovou tkáň a přiměřenou tepelnou koagulací působí retrakci kůže. Pozici hrotu laserové kanyly lze kontrolovat podle toho, že vysílá červené světlo a je tedy v podkoží vidět. Intenzita okamžitého laserového záření i celková aplikovaná energie se dá lehce nastavit a kontrolovat. Po ukončení aplikace laseru následuje vlastní odsávání tuku pomocí klasické podtlakové liposukce.

Rekonvaslecence po SlimLipo

Po SlimLipo liposukci je pacienty uváděna menší bolestivost, otoky a hematomy než po klasické liposukci. Není výjimkou, že již druhý den po výkonu jsou lidé schopni jít do práce, zejména pokud liposukce byla menšího rozsahu. Po výkonu je nutné dodržovat zvyklý režim jako po liposukci a nosit speciální kompresivní prádlo.

Efekt po zákroku

Výsledek liposukce je vidět hned po výkonu, definitivní hodnocení je ale možné až po půl roce, kdy dojde k dostatečnému uzrání výsledku a konsolidaci jizev.

Aktualizováno: 3.8.2016

Laserová liposukce - SlimLipo - Novinky

Poraďte se s odborníkem v oboru Laserová liposukce - SlimLipo

Související recenze a zkušenosti

Laserová liposukce - SlimLipo - Ceny

Ceny od 29 000 Kč
obvykle do 49 900 Kč
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
PRIMED Clinic
Havířov
Ceny od 29 000 Kč
PRIMED Clinic
Ceny od 1 900 Kč
obvykle do 25 000 Kč
Perfect Clinic - centrum estetické medicíny
MUDr. Tomáš Paduch
Praha, Brno, Ostrava, Bratislava
Ceny od 29 000 Kč
obvykle do 49 900 Kč
MUDr. Tomáš Paduch
Ceny od 32 000 Kč
obvykle do 57 000 Kč
MUDr. Peter Ondrejka - MEDICOM Clinic
Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní