Laserová liposukce - SlimLipo

98% Spokojenost 62 recenzí pacientů

Metoda SlimLipo garantuje větší efekt liposukce s nižším výskytem nežádoucích jevů a komplikací. Nejčastěji se výkon provádí v tumescenční liposukci, kterou lze provést ambulantně. Po SlimLipo liposukci je pacienty uváděna menší bolestivost, otoky a hematomy než po klasické liposukci. Není výjimkou, že již druhý den po výkonu jsou lidé schopni jít do práce, zejména pokud liposukce byla menšího rozsahu. Po výkonu je nutné dodržovat zvyklý režim jako po liposukci a nosit speciální kompresivní prádlo. Výsledek liposukce je vidět hned po výkonu, definitivní hodnocení je ale možné až po půl roce, kdy dojde k dostatečnému uzrání výsledku a konsolidaci jizev.

 

Název SlimLipo pochází ze zkrácení anglických slov Selective Laser Induced Melting – tedy selektivní laserem indukované tavení tuku. Přístroj vznikl po šestiletém výzkumu a hledání ideálních vlnových délek laseru, které co nejefektivněji rozrušují tukovou tkáň, aby liposukce byla co neúčinnější.

Princip SlimLipo liposukce

Vlnová délka v laseru je dvojí a to 924 nm a 975 nm. První vlnová délka efektivně rozpouští tukovou tkáň, druhá zase optimálním termálním efektem působí na hlubokou vrstvu kůže a zaručuje její retrakci. Retrakce je způsobena jednak koagulací a jednak stimulací novotvorby kolagenu v kůži.

smart lipo

Výhody SlimLipo

Metoda SlimLipo garantuje větší efekt liposukce s nižším výskytem nežádoucích jevů a komplikací, lepší retrakci kůže s menším rizikem kožních řas a fald, menší riziko nerovností a celulitidy, nižší výskyt otoků a hematomů a možnost šetrnějšího ošetření větších ploch těla.

Jak zákrok SlimLipo vypadá?

Výkon lze provádět v místní anestézii, v tumescenční a celkové anestézii. Nejčastěji se výkon provádí v tumescenční liposukci, kterou lze provést ambulantně. Ošetřována plocha je po zvyklé přípravě – dezinfekci a zarouškování nejdříve napuštěna roztokem, který obsahuje léky proti bolesti – anestetika, léky na omezení krvácení – adrenalin a bikarbonát. Poté je z drobných řezů na kůži do podkožního tuku zavedena speciální sonda napojena na laserový generátor, která aplikuje do tkáně laser. Tento laser rozpouští tukovou tkáň a přiměřenou tepelnou koagulací působí retrakci kůže. Pozici hrotu laserové kanyly lze kontrolovat podle toho, že vysílá červené světlo a je tedy v podkoží vidět. Intenzita okamžitého laserového záření i celková aplikovaná energie se dá lehce nastavit a kontrolovat. Po ukončení aplikace laseru následuje vlastní odsávání tuku pomocí klasické podtlakové liposukce.

Rekonvaslecence po SlimLipo

Po SlimLipo liposukci je pacienty uváděna menší bolestivost, otoky a hematomy než po klasické liposukci. Není výjimkou, že již druhý den po výkonu jsou lidé schopni jít do práce, zejména pokud liposukce byla menšího rozsahu. Po výkonu je nutné dodržovat zvyklý režim jako po liposukci a nosit speciální kompresivní prádlo.

Efekt po zákroku

Výsledek liposukce je vidět hned po výkonu, definitivní hodnocení je ale možné až po půl roce, kdy dojde k dostatečnému uzrání výsledku a konsolidaci jizev.

Aktualizováno: 3.8.2016

Související recenze a zkušenosti
Procedura SlimLipo po porodu
Laserová liposukce - SlimLipo
  Spokojený/á
Proceduru SlimLipo jsem se rozhodla podstoupit po druhém porodu, kdy mi zůstalo bříško, boky. Hned po první proceduře jsem viděla rozdíl. Nejenom, že jsem měla ve zmiňovaných partiích míň cm , ale... Více 
Byla jsem nadmíru spokojená
Laserová liposukce - SlimLipo
  Spokojený/á
Konečně mám stehna, po kterých jsem dlouho snila a za slušnou cenu. Mohu kliniku jen a jen doporučit. Byla jsem na Slim lipu stehen a jsem velice spokojená nikdy bych nevěřila, že budu mít... Více 

V jaké fázi se nacházíte?

   
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní