Uvažujete o plastice nosu? Zvolte otevřenou metodu

Autor:

Otevřená metoda rhinoplastiky zaručuje lepší výsledky než tradiční uzavřená metoda, v Čechách ji ovšem provádí jen málo plastických chirurgů.

 

rhino1

Málokdo ji totiž zvládne. Jedním z mála plastických chirurgů, kteří tzv. otevřenou metodu naopak v České republice preferují a používají, je Juraj Payer. Otevřená metoda totiž napomáhá lepším výsledkům rhinoplastiky, je však komplikovanější.

MUDr. Juraj Payer, který působí na pražské klinice Brandeis Clinic, je však jedním z nejlepších plastických chirurgů u nás, a na tento zákrok si troufne. Jeho úspěšnost a dovednosti dokazuje například prestižní certifikát FEBOPRAS. Disponuje jím jako jediný lékař u nás.

Plastika nosu je zákrok, na který se objednávají jak muži, tak ženy. Nejedná se totiž o čistě estetickou záležitost, může řešit i různé zdravotní obtíže.

 

Uzavřená rhinoplastika skýtá potenciální rizika

V současnosti se většina rhinoplastik provádí tzv. uzavřenou metodou, při níž se řez vede vnitřně. Chirurg proto nemá dokonalý přehled o vnitřním stavu nosu.

MUDr. Juraj Payer rhinoplastiku z tohoto důvodu provádí metodou otevřenou, která je sice komplikovanější, ale efektivnější. „Výhoda otevřené plastiky nosu je, že jako chirurg přesně vím, v jakém stavu nechávám na závěr chrupavčitý a kostěnný nos, a proto dokážu mnohem lépe předpovědět definitivní výsledek operace. Při uzavřené metodě se chirurg do velké míry spoléhá jen na to, že se nos pooperačně zjizví‘ do vhodného postavení,“ vysvětluje chirurg z Brandeis Clinic.

Možnou nevýhodou otevřené metody je jizva, která po operaci zůstane. Má však velikost pouze několik milimetrů a nachází se v nejužší části nosní přepážky. Je tudíž prakticky neviditelná.

rhino2

Nevýhodou uzavřené metody jsou její možná rizika, kdy si operující chirurg nemusí být zcela jist vnitřním stavem nosu. Přivodit tak pacientovi může dokonce zdravotní komplikace, například v podobě zhoršeného dýchání.

 „V případě uzavřené metody sice vím, co z nosu vyndávám, ale dál už jen tuším, co tam nechávám. Proto je pro mne uzavřená rhinoplastika v současnosti velmi zřídka používanou metodou. Drtivou většinu pacientů proto operuji otevřenou technikou,“ dodává MUDr. Payer.

rhino3

 

Aktualizováno: 6.4.2016

Plastika nosu (Rhinoplastika) - Novinky

Otevřená operace nosu (rhinoplastika)

MUDr. Radan Vidura, Ph.D. - RVmedCentrum

Nos je výraznou dominantou obličeje, podtrhuje individualitu každého jedince a zároveň je také velmi důležitou součástí...

Související recenze a zkušenosti

Lopuch 3.2.2019
Spokojený/á

S více jak ročním odstupem od operace nosu musím zhodnotit práci pana doktora Hýži oběma palci nahoru. Výsledek je tak přirozený, že moje mamka má pocit, že s tímhle nosem jsem se narodila 🙂 Tvar se ustálil zhruba po půl... Více 

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní