Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Operace brady

  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • 1–7 dní klidového režimu
  • Okamžitý efekt
  • Trvalé výsledky

Jak se zbavit druhé brady?

Dvojitá brada, lalok pod krkem či povislá kůže krku, to jsou objektivní potíže, které lidem vadí. Tento estetický problém, kterému se lidově říká podbradek, druhá brada, si nejčastěji uvědomují, prohlíží-li si fotografie či svůj obraz v zrcadle, zejména pak při pohledu z profilu. Odstranění problému dvojité brady lze velice efektivně vyřešit liposukcí podbradku.

Liposukci podbradku je možné provést celoročně. Ale je třeba brát ohled na nutnost nošení speciálního kompresního prádla/návleku několik týdnů po operaci. Rekonvalescence tak může být v letních měsících pro pacienta méně komfortní. Je tedy vhodné při plánování termínu operace k tomuto přihlédnout a volit spíše chladnější období roku.

Pro koho je odstranění podbradku liposukcí vhodné

Pro koho je odstranění podbradku liposukcí vhodné

Zákrok je vhodný pro ženy i muže

Odstranění podbradku liposukcí je žádaný výkon, pokles kůže a zmnožení tuku v této oblasti s přibývajícím věkem trápí spoustu lidí, ženy i muže. Z rukou zkušeného plastického chirurga jde o relativně malý nekomplikovaný výkon, který ale přináší velký estetický efekt v podobě omlazení obličeje i zlepšení celkového profilu obličeje, zejména v případě malé či ustupující brady.

Myslím si, že liposukce podbradku se těší stejné oblibě u obou pohlaví. Muži však obecně vyhledávají estetické výkony v daleko menší míře než ženy, tedy v počtech operací budou ženy jistě v převaze.

Za dolní hranici se považuje dosažení 18 let věku. Při odsátí tuku z podbradku není horní hranice přesně definovaná, protože nezáleží ani tak na věku, jako na skutečnosti, zda je pacient pro liposukci podbradku indikován - stav a pružnost pokožky v oblasti podbradku a samozřejmě také celkový zdravotní stav.

Nutno podotknout, že pokud se jedná o uvolnění kůže s rozvlákněním platysmatu (kůže krku visí ve dvou větvích a je jí nadbytek), pak liposukce nestačí a je vhodný chirurgický lifting krku.

Kontraindikace liposukce podbradku

Kontraindikace liposukce podbradku

Fotky před a po liposukci podbradku (foto: soukromý archiv lékařky)

Kontraindikací výkonu mohou být krvácivé stavy klienta z různých důvodů, ať vrozených či léčebných. Relativní kontraindikací je i cukrovka, je-li však dobře kompenzována, pak není důvod k obavám.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."