Navigace

  • Úvod
  • Co je to tumescentní liposukce?

Úvod

Podstatou tumescentní liposukce je aplikace infiltračního roztoku pod kůži ošetřované oblasti. Zákrok probíhá v lokální anestezii, trvá asi 2 hodiny, k rozrušení tuku se využívají kanyly s využitím různého druhu energiie, nejčastěji vibrační. Odsávání tuku z těla je za pomocí podtlaku. Hospitalizace není nutná, rekonvalescence trvá 2 – 3 dny, nošení kompresního prádla 2 – 3 týdny, sportovat lze za 2 týdny.

Co je to tumescentní liposukce?

V případě tumescentní liposukce je do ošetřované, předem vyznačené plochy aplikováno velké množství infiltračního roztoku jehlou, která je napojena hadičkou na nádobu s naředěným roztokem. Tumescentní liposukce je obvykle prováděná u pacientů, kteří vyžadují pouze lokální anestezii. Tento zákrok trvá déle než klasická liposukce (trvá maximálně 3 hodiny, většinou jen pouhé 2 hodiny). Protože roztok obsahuje kromě fyziologického (solného) roztoku a adrenalinu (způsobí stažení cév) i určité množství znecitlivující látky – anestetika (obvykle lidocainu), další anestezie není nutná. Anestetikum obsažené v infiltračním roztoku má kromě anestetického účinku také účinek lipofilní – tj. způsobuje bez jakýchkoli vedlejších účinků povrchovou destrukci tukových buněk, které lze volně nasát do tenkých 2 mm kanyl. U této techniky je obvykle použito 2 – 3x více tekutiny, než je objem odsávaného tuku. Výsledkem je otok (angl. tumescence) podkožní tkáně, samozřejmě přechodný, který skýtá možnost použití tenkých oblých kanyl, jejichž průměr bychom museli zdvoj až ztrojnásobit, pokud by se pracovalo s tkání neinfiltrovanou. Před vlastním odsáváním je třeba počkat na působení anestetika někdy až 40 min. Poté již probíhá vlastní odsávání pomocí liposukčních kanyl. Výhodou tumescentní metody je lokální anestezie, aplikace velkého množství roztoku, lipofilní účinek lidocainu, možnost polohovat pacienta během zákroku a závěrečné odsátí provádět ve stoje. Zákrok trvá ve srovnání s klasickou liposukcí delší dobu a není doporučováno v jednom sezení odsát najednou několik velkých ploch nebo celé tělo. Tumescentní technika je ve spojení s vibrační kanylou použitou na odsávání považována za nejefektivnější a zároveň nejšetrnější metodu. Jedná se o kombinaci tumescentní a vibrační liposukce.

Vice informací naleznete na https://www.estheticon.cz/zakroky/liposukce

"Informace, které jsou uvedeny na této webové stránce, jsou pouze informativní a nikdy nenahradí informace, které by Vám měl poskytnout Váš estetický lékař, kosmetický chirurg nebo estetický specialista. Pokud zvažujete podstoupit jakoukoli lékařskou léčbu nebo zákrok (také v případě pochybností nebo dotazů), obraťte se přímo na svého odborného lékaře, který Vám poskytne odpovídající informace. Společnost Estheticon neschvaluje ani nedoporučuje žádný obsah, postup, produkt, názor, zdravotnický personál ani jakékoli jiné materiály a informace uvedené v jakékoli části této webové stránky."