Tumescentní liposukce

Stojí to za to
99 %
Stojí to za to
Na základě 55 příběhů
Průměrná cena
18.590 Kč
Průměrná cena
Podle 129 odborníků
 • Lokální anestezie
 • Nevyžaduje hospitalizaci
 • Délka zákroku méně než 1 hodina
 • 1–7 dní klidového režimu
 • Efekt viditelný již po 1 týdnu
 • Trvalé výsledky

Co je to tumescentní liposukce?

Tumescentní liposukce představuje druh vlhké liposukce, což znamená, že se před odsáváním tuková tkáň napustí roztokem s obsahem anestetika, tedy umrtvující látky (nejčastěji lidocain) a dále pak adrenalinu, který způsobuje stažení cév a bikarbonátu, jenž vyrovnává kyselost roztoku. Podle Mayo Clinic se jedná o nejběžnější druh liposukce, při níž chirurg používá tenkou kanylu a podtlak, aby odstranil podkožní tuk. Kanyla může být někdy zavedena přes více bodů, aby byla oblast ošetřena z více úhlů.

Zbavte se podkožního tuku

Před a po liposukci

Tumescentní liposukce je jedním z druhů vlhké liposukce.

Kdo z nás by si nepřál mít dokonale vymodelovanou postavu, a to nejen v oblasti bříška a boků, ale též stehen, paží nebo podbradku? Nicméně ne každá část těla reaguje tak, jak bychom si přáli na cvičení a dietu, a proto je v této situaci možné použít metodu liposukce. MUDr. Martin Molitor, Ph.D. uvádí, že liposukce je takový chirurgický zákrok, při kterém jsou lokalizované přebytky tuku odstraněny za účelem modelace určité oblasti těla. V případě, že máte podkožní tuk v problémových partiích a neřešíte silnou nadváhu, můžete pomýšlet na liposukci jako na vhodnou variantu pro vás. V následujícím textu se budeme blíže věnovat jednomu z jejích druhů, a to tumescentní liposukci.

Na rozdíl od suché liposukce je při tumescentní liposukci ošetřovaná oblast napuštěna tumescentním roztokem s obsahem anestetika, a proto tento zákrok prováděn v lokálním umrtvení.

Samotná vlhká liposukce se dle MUDr. Martina Molitora Ph.D. dělí na tyto druhy:

 • vlhká liposukce – objem napuštěné tekutiny je menší než objem odsátého tuku
 • super vlhká liposukce – objem napuštěné tekutiny je stejný jako objem odsátého tuku
 • tumescentní liposukce – do tukové tkáně je napuštěno velké množství tekutiny (2–3x větší než je množství odsátého tuku)

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na tumescentní liposukce?

Příprava na zákrok

Tumescentní liposukcí lze řešit problematické oblasti těla s lokalizovanými zásobami tuku.

Jedním z předpokladů vhodného kandidáta na jakýkoliv druh liposukce jsou především jeho realistická očekávání ohledně dosaženého výsledku touto technikou, která ovšem neřeší silnou nadváhu a obezitu, nýbrž modeluje problematické oblasti těla.

Ideální kandidát na tumescentní liposukci je zdravý pacient s:

 • normální hmotností,
 • pružnou, elastickou kůží,
 • lokalizovanými nadbytky tuku.

Tumescentní liposukce může představovat rizikovější zákrok pro jedince s:

 • diabetes,
 • srdečním či plicním onemocněním,
 • nedostatečností krevního oběhu,
 • nedávnou operací v blízkosti ošetřovaného místa.

Zdroje

Mayo Clinic. 2020. Tumescent Liposuction Procedure. [online] Available at: <https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/liposuction/multimedia/tumescent-liposuction-procedure/img-20008126> [Accessed 9 September 2020].

Estheticon.cz. 2020. Liposukce. [online] Available at: <https://www.estheticon.cz/zakroky/liposukce> [Accessed 9 September 2020].

Plastická chirurgie MEDICOM Clinic. 2020. NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY NA TÉMA... LIPOSUKCE!. [online] Available at: <https://blog.medicomclinic.cz/138-nejcastejsi-otazky-na-tema-liposukce.html> [Accessed 9 September 2020].

Aesthgery. 2020. Liposukce. [online] Available at: <https://www.aesthgery.eu/liposukce/> [Accessed 9 September 2020].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře