Podstatou tumescentní liposukce je aplikace infiltračního roztoku pod kůži ošetřované oblasti. Zákrok probíhá v lokální anestezii, trvá asi 2 hodiny, k rozrušení tuku se využívají kanyly s využitím různého druhu energiie, nejčastěji vibrační. Odsávání tuku z těla je za pomocí podtlaku. Hospitalizace není nutná, rekonvalescence trvá 2 – 3 dny, nošení kompresního prádla 2 – 3 týdny, sportovat lze za 2 týdny.

Co je to tumescentní liposukce?

V případě tumescentní liposukce je do ošetřované, předem vyznačené plochy aplikováno velké množství infiltračního roztoku jehlou, která je napojena hadičkou na nádobu s naředěným roztokem. Tumescentní liposukce je obvykle prováděná u pacientů, kteří vyžadují pouze lokální anestezii. Tento zákrok trvá déle než klasická liposukce (trvá maximálně 3 hodiny, většinou jen pouhé 2 hodiny). Protože roztok obsahuje kromě fyziologického (solného) roztoku a adrenalinu (způsobí stažení cév) i určité množství znecitlivující látky – anestetika (obvykle lidocainu), další anestezie není nutná. Anestetikum obsažené v infiltračním roztoku má kromě anestetického účinku také účinek lipofilní – tj. způsobuje bez jakýchkoli vedlejších účinků povrchovou destrukci tukových buněk, které lze volně nasát do tenkých 2 mm kanyl. U této techniky je obvykle použito 2 – 3x více tekutiny, než je objem odsávaného tuku. Výsledkem je otok (angl. tumescence) podkožní tkáně, samozřejmě přechodný, který skýtá možnost použití tenkých oblých kanyl, jejichž průměr bychom museli zdvoj až ztrojnásobit, pokud by se pracovalo s tkání neinfiltrovanou. Před vlastním odsáváním je třeba počkat na působení anestetika někdy až 40 min. Poté již probíhá vlastní odsávání pomocí liposukčních kanyl. Výhodou tumescentní metody je lokální anestezie, aplikace velkého množství roztoku, lipofilní účinek lidocainu, možnost polohovat pacienta během zákroku a závěrečné odsátí provádět ve stoje. Zákrok trvá ve srovnání s klasickou liposukcí delší dobu a není doporučováno v jednom sezení odsát najednou několik velkých ploch nebo celé tělo. Tumescentní technika je ve spojení s vibrační kanylou použitou na odsávání považována za nejefektivnější a zároveň nejšetrnější metodu. Jedná se o kombinaci tumescentní a vibrační liposukce.

Vice informací naleznete na https://www.estheticon.cz/zakroky/liposukce

Aktualizováno: 25.4.2016

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Liposukce tumescentní - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Lenka 14.3.2011
Spokojený/á

Milé čtenářky, ráda bych vám vyprávěla svůj příběh "Moje figura a liposukce". Ženy jako jsem já, běžně potkáváte na ulici  a říkáte si" "je to se mnou ještě dobré.." nebo "hrůza, už jsem jak... Více 

6 Likes   1 Komentář  
Anonymous 3.5.2013
Spokojený/á

Musím přidat chválu a doporučení...U mě liposukce (rozsáhlá) i menší neinvazivní "úpravy" provedeny panem doktorem Šolcem perfektně, profesionálně, citlivě a s dokonalým výsledkem. Sestřičky po všech stránkách nejlepší l... Více 

Liposukce tumescentní - Ceny

Ceny od 19 900 Kč
obvykle do 35 000 Kč
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
MEDICOM Clinic
Praha, Brno, Ústí nad Labem, Jihlava
Ceny od 12 000 Kč
obvykle do 37 000 Kč
MEDICOM Clinic
PRIMED Clinic
Havířov
Ceny od 14 000 Kč
PRIMED Clinic
MUDr. Jiřina Šilhánková
Prostějov, Olomouc
Ceny od 13 000 Kč
obvykle do 30 000 Kč
MUDr. Jiřina Šilhánková
MUDr. Pavel Horyna - MEDICOM Clinic
Praha, Ústí nad Labem
Ceny od 12 000 Kč
obvykle do 37 000 Kč
MUDr. Pavel Horyna - MEDICOM Clinic
Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní